Sora Tekstil

ozan42

Üye
Tepki
18
İsim
Hasan Ozan Özçelik
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Merhaba arkadaslar sora ürünlerinden hangi formayı önerirsiniz?

Scudo

SpirituaL

Daimi Üye
Tepki
1.011
İsim
Eray
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhaba arkadaslar sora ürünlerinden hangi formayı önerirsiniz?
Butcene gore hepsi tercih edilebilir. Tayt icin manta ped olmasi disinda kriter aramaya gerek yok.

• Beğen
Tepkiler: ozan42

Bıyıkov

Forum Bağımlısı
Tepki
3.070
İsim
Ayhan Bıyıklıoğlu
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Butcene gore hepsi tercih edilebilir. Tayt icin manta ped olmasi disinda kriter aramaya gerek yok.
Ben Armadillo pedli tayt kullanıyorum ve ondan da çok memnumum. Manta ile Armadillo arasındaki seçimi biraz da sürüş karakteristiğiniz belirliyor sanırım. Armadilloyu daha çok performans antremanı ve yarış için, Manta'yı ise uzun sürüşler için öneriyorlardı sayfalarında.

Ekincan

Daimi Üye
Tepki
1.571
İsim
Ekincan Erol
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Kullandıkları en ince ped bile kalın, daha ince ped seçeneği sunsalar çok faydalı olurdu.
Size katılıyorum. Uzun zamandır armadillo ped ile sıkıntı yaşıyordum. Aynı sıkıntıyı jordanred airmesh pedi ile de yaşıyorum. Uzun zaman önce aldığım turuncu pedli btwin taytı kullandığım zaman daha rahat ettim. Kesinlikle ince ped daha rahat. Önereceğiniz marka model var mıdır?

lrfan

Cyclist
Tepki
8.046
İsim
İrfan Türetgen
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Size katılıyorum. Uzun zamandır armadillo ped ile sıkıntı yaşıyordum. Aynı sıkıntıyı jordanred airmesh pedi ile de yaşıyorum. Uzun zaman önce aldığım turuncu pedli btwin taytı kullandığım zaman daha rahat ettim. Kesinlikle ince ped daha rahat. Önereceğiniz marka model var mıdır?
Yerli markaların pedlerinde rahat edemedim. Yurt dışında gidip gelenlere sipariş veriyorum, Sora şort fiyatına Sportful, Nalini indirimde Santini bile denk geliyor. Eskiden incecik gerçek güderiden pedleri olan taytlar giyerdik, sanırım oradan alışkanlık ince ped arıyorum.

Aslında Sora pedleri güzel ama içindeki o silikon vb. insert her neyse işi bozuyor, görüntü de çirkin oluyor, bike fiti de bozuyor. Öbür tarafta o silikonsu şey yüzünden labia majör varmış gibi bir görüntü, camel toe oluyor çok çirkin. O taytlarla kafeye veya bir yerlere yemeğe girmek hoş olmuyor :) Öte yandan pedin ön kısmı genitali tamamen örtmeli, hem estetik açıdan hem de serin havalarda rüzgara karşı koruma, o yüzden yerli ve Aliexpress şortlardan bana fayda yok :D

Semih Cavdar

Forum Bağımlısı
Tepki
7.014
İsim
Semih
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bütçe sorun değil dersen Assos Mille GT öneririm. Hem performans sürüşlerinde hem uzun sürüşlerde gayet başarılı.

• Beğen
Tepkiler: Ekincan

Alpinist

Üye
Tepki
42
İsim
İhsan Can Hatipoğlu
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Şehir - Tur
İlk zamanlar sürüşler de ht90 dan sonra armadillo ped baya rahat geliyordu. Ama tempolu hızlı sürmeye başlayınca o da rahatsız etmeye başladı. Ama rahat rahat süreyim diyorsan süper ped :D

• Beğen
Tepkiler: Ekincan

Rhodiumm

Forum Demirbaşı
Tepki
2.325
İsim
Ayberg
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bu sabah elime bir kutu ulaştı 🤤 Aşırı premium ve farklı bir hissiyat.
PXL_20220521_072347565.jpg

Büyük bir heyecanla kapağı kaldırdım :

PXL_20220521_072421093.jpg

Test eden milli sporcularin Assos tayt ile karşılaştırdiklari Sora Road Racer tayt.( Assos ve onun seviyesinde tayt daha önce hiç görmediğim/giymedigim için karşılaştırma yapamam 😂 )

PXL_20220521_072534306.jpg

PXL_20220521_072547616.jpg

Sabah bir egitime katılacağım için grup sürüşünü kaçırdım. Bu yüzden öğleden sonra solo süreceğim. Merakımdan bir giyeyim dedim :

PXL_20220521_072833125.jpg

Paça bantsiz ve dikişsiz kumaşın bu kadar iyi oturması beni şaşkınlığa uğrattı.

Ayrıca askıları inanılmaz rahat ! Askılar sırttaki destekten bağımsız ve çapraz olarak sırtın üst kısmından kalça üstüne doğru iniyor.

Sürüş performansını bilmiyorum şu an için fakat bu lanet şey hayatimda giydiğim en rahat tekstil ürünü. Kadınların kaliteli taytlara neden çok para verdiğini şimdi anladım.

"Yaaa saçmalama , ne olabilir ki" diyordum ben de sizin gibi. AliExpress taytlari ve 2-3 yıllık sora taytim vardı. İnanın bunun kalıbı ve rahatlığı bambaşka. Sürüş performansı için sabırsızlanıyorum.

Evet fiyatlar pahalı fakat "ucuz mal alacak kadar zengin değilim." Kaliteli alıp , uzun yıllar rahatlıkla kullanma taraftarıyım.

MeTaLioNs

Daimi Üye
Tepki
210
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
288307 dosyayı görüntüle

288308 dosyayı görüntüle

Test eden milli sporcularin Assos tayt ile karşılaştırdiklari Sora Road Racer tayt.( Assos ve onun seviyesinde tayt daha önce hiç görmediğim/giymedigim için karşılaştırma yapamam 😂 )

288309 dosyayı görüntüle

288310 dosyayı görüntüle

Sabah bir egitime katılacağım için grup sürüşünü kaçırdım. Bu yüzden öğleden sonra solo süreceğim. Merakımdan bir giyeyim dedim :

288311 dosyayı görüntüle

Ayrıca askıları inanılmaz rahat ! Askılar sırttaki destekten bağımsız ve çapraz olarak sırtın üst kısmından kalça üstüne doğru iniyor.

Sürüş performansını bilmiyorum şu an için fakat bu lanet şey hayatimda giydiğim en rahat tekstil ürünü. Kadınların kaliteli taytlara neden çok para verdiğini şimdi anladım.

"Yaaa saçmalama , ne olabilir ki" diyordum ben de sizin gibi. AliExpress taytlari ve 2-3 yıllık sora taytim vardı. İnanın bunun kalıbı ve rahatlığı bambaşka. Sürüş performansı için sabırsızlanıyorum.

Evet fiyatlar pahalı fakat "ucuz mal alacak kadar zengin değilim." Kaliteli alıp , uzun yıllar rahatlıkla kullanma taraftarıyım.
Hayırlı olsun. Güzel bir ürüne benziyor. Sora'nın sitesinde satışa kapalı. Nasıl alabildiniz ? Benim de tayta ihtiyacım var.

Rhodiumm

Forum Demirbaşı
Tepki
2.325
İsim
Ayberg
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Hayırlı olsun. Güzel bir ürüne benziyor. Sora'nın sitesinde satışa kapalı. Nasıl alabildiniz ? Benim de tayta ihtiyacım var.
Bikeandoutdoor sitesinden alabilirsiniz. Teşekkür ederim

• Beğen
Tepkiler: MeTaLioNs

Bir vatandaş

Forum Bağımlısı
Tepki
935
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Scott
Bir arkadaşıma hediye forma almak istiyorum, ama göğüs bel ölçülerini bilmiyorum. Boy 175-180 civarı, kilo 90 civarı diye tahmin ediyorum. Hangi bedeni almam gerektiği konusunda önerilerinizi bekliyorum.

AeroKnight

Daimi Üye
Tepki
475
İsim
Emre
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bir arkadaşıma hediye forma almak istiyorum, ama göğüs bel ölçülerini bilmiyorum. Boy 175-180 civarı, kilo 90 civarı diye tahmin ediyorum. Hangi bedeni almam gerektiği konusunda önerilerinizi bekliyorum.
Xl regular, xxl slim fit veya aero fit.

• Beğen
Tepkiler: Bir vatandaş

Bıyıkov

Forum Bağımlısı
Tepki
3.070
İsim
Ayhan Bıyıklıoğlu
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
(link)

Bariz bir Scott yazısı yok, rahat bir tayt arayana, Sora'daki şişme pedler ile rahat edemeyene tavsiye
Hocam sora ile bedenlerini kıyaslarsanız bir beden küçük mü almak lazım Scott ı, sanki Scott size charta göre öyle çıkıyor ama sizin deneyiminizi sormak istedim

lrfan

Cyclist
Tepki
8.046
İsim
İrfan Türetgen
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Hocam sora ile bedenlerini kıyaslarsanız bir beden küçük
mü almak lazım Scott ı, sanki Scott size charta göre öyle çıkıyor ama sizin deneyiminizi sormak istedim
Ben her ikisinde de aynı bedeni giyiyorum. Scott kumaşları, silikonları ve lastikleri daha esnek, o yüzden toleransı daha fazla

mehmetbulak

Ultra Bisiklet Yarışçısı
Tepki
523
İsim
Mehmet Bulak
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
288307 dosyayı görüntüle

288308 dosyayı görüntüle

288309 dosyayı görüntüle

288310 dosyayı görüntüle

288311 dosyayı görüntüle

Valla şu taytı merak etmedim değil hehe ama fiyatlı :)

• Beğen
Tepkiler: Rhodiumm

mehmetbulak

Ultra Bisiklet Yarışçısı
Tepki
523
İsim
Mehmet Bulak
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
(link)

Şu üründen satın almıştım, bir kaç sürüş yaptım, hem tırmanış ve iniş hem de düz yolda denedim. Alın aldırın! Gerçekten kaliteli. Bu fiyata aynı kalite MAAP vs. ürünlere 2k 3k ödemek yerine bu forma çok mantıklı.

• Beğen
Tepkiler: utksn ve lrfan

lrfan

Cyclist
Tepki
8.046
İsim
İrfan Türetgen
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
(link)

Şu üründen satın almıştım, bir kaç sürüş yaptım, hem tırmanış ve iniş hem de düz yolda denedim. Alın aldırın! Gerçekten kaliteli. Bu fiyata aynı kalite MAAP vs. ürünlere 2k 3k ödemek yerine bu forma çok mantıklı.
Hatta Pro olmayan hali de olur, geçen sene almıştım, çok memnunum.

(link)

BMZP8916.JPG