sonunda istediğim yağmurluğu buldum :D

Tolga ibili

Aktif Üye
Tepki
110
Bisiklet
Salcano
(link)
(link)
tam istediğim gibi ve fiyatıda uygun siyah rengi ellerinde varmı bilmiyorum varsa daha mükemmel olur

Scudo

SerkanH

Forum Bağımlısı
Tepki
2.334
Ürünler çok güzelmiş. Fiyatları da uygun.. :in:

Hamit E.

Forum Bağımlısı
Tepki
356
Bisiklet
Mosso
pantolon olarak 3M teflonlu var onu kullanın ;)

babam teknede kullanıyor tuzlu suyu bile itiyor tutmuyor.

ismail eren

Forum Demirbaşı
Tepki
593
Bisiklet
Scott
ben daha önce Decathlon'dan koşu tişörtü almıştım.
almadan önce arkadaşım oradan alınan giysiler iyi olmuyor, koku yapıyor demiştide inanmamıştım.
tişörtler geldiğinde üzerlerinde mazot kokusuna benzer bir koku vardı. yıkadığım halde kokular geçmedi ve hatta diğer çamaşırlara bulaştı.
o decathlondan ilk ve son giysi alışverişim olmuştu.
mağazasından gidip alma imkanı yoksa, internet üzerinden decathlondan giysi alımını pek tavsiye etmiyorum

x-rayted

Forum Bağımlısı
Tepki
1.102
İsim
Cenk K.
Başlangıç
1972—73
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ben de decathlondan şu yağmurluğu aldım. Yatçı yağmurluğu milim su geçirmiyor.
119 TL
(link)

suat akman

Forum Bağımlısı
Tepki
4.877
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@ismail eren

Decathlonun her urunu o sekilde degil. Hatta dunyaca bilindik markalar iyi indirimlere girdiginde tadindan yenmiyor bazen. Ama gorerek alinmasi konusunda haklisiniz. Gelgelelim 15 gun icinde iade hakkiniz var eger internet harici alma sansiniz yoksa.
Sonucta polyester agirlikli oluyor bu tip urunler. Polyesterde petrol sanayinin yan turevlerinden birinden elde edilir. Bir cesit naylon yani. Kalitesiz ise koku icerir, koku yapar, nefes alan teninize isledikce kanserojen etkiye bile sebep olabilecegi tartisiliyor...

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.568
Başlangıç
2009—10
En baba bisiklet yagmurlugu, yine ayni sitede 90TL iken; neden baska sporlar icin uretilen giysileri giymeye calisiyorsunuz?

x-rayted

Forum Bağımlısı
Tepki
1.102
İsim
Cenk K.
Başlangıç
1972—73
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Gökhan Toros
en baba bisiklet yağmurluğu 130 TL
(link)

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.568
Başlangıç
2009—10
@Cenk K.

Ornek verilen yagmurluklar da 120TL.
Yine fark yok arada. Ki 60 kusur TL'ye duzgun bi yagmurluk da alinabiliyor hala ayni siteden. Bisiklet icin, gerekli yerlerinde havalandirma delikleri vs. olan.

x-rayted

Forum Bağımlısı
Tepki
1.102
İsim
Cenk K.
Başlangıç
1972—73
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Gökhan Toros

özür dilerim size karşı değilim sadece örnek verdim . Dediğiniz gibi 60a da 90a da 130a da var dır ama decathlonda zaten her şeyi pek bulmanız mümkün değil. gitseniz muhtemelen benim aldığımı, o 130 TL olanı bulamama ihtimaliniz yüksek.
Bisiklet için olanda ekstra bir cep var sanırım. Ne işe yarayacaksa forma gibi suluk energel falan koyalım diye herhalde.
Ben kendi aldığımın rengini beğenip aldım valla. Hatta bedeni yoktu . ikinci gidişimde bulabilmiştim.

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.203
Bisiklet
Specialized
İlk mesajda bahsedilen ürünün nefes alabilirliği için "RET=12" denmiş. Yürüyüş ya da ulaşım amaçlı bisiklete binmek için uygundur, fakat spor amaçlı uzun süreli kullanımda çok terletir.

RET; düşük değerlerin daha iyi olduğu bir ölçektir, spor amaçlı kullanacaksanız en azından 6 olmasında fayda var.

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.568
Başlangıç
2009—10
@Cenk K.

Yanlis anlasildim sanirim, oyle siz haksizsiniz vs. gibi bir mesaj yazmadim :)
Sadece demek istedigim, benzer fiyatlara bisiklet icin uretilmis urunler alinabiliyorken; gerek yok baska sporlardan devsirme yapmaya.

Atiyorum 20 liraya yagmurluk aldim deseydiniz, o zaman tamam derdim. 90 lira yerine 20 lira. Aradaki farka deger.
Ama bence obur turlu, eger gunluk olarak da kullanmak gibi bir amac yoksa, mantiksiz bence :)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
İlk sayfa da bahsi geçen ürün, bisiklet sporu için "bence" uygun bir ürün değil. Kaldı ki bisiklet kullanımı için üretilmiş 50-150tl fiyat aralığındaki yağmurluklar bile bir süre sonra terletebiliyor.

Koltuk altı ve benzer yerlerinden havalandırması olan, nefes alan ve teri içinde tutmayan ürünleri tercih etmelisiniz.

Aşağıdaki ürün daha ideal görünüyor.
(link)

x-rayted

Forum Bağımlısı
Tepki
1.102
İsim
Cenk K.
Başlangıç
1972—73
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Murat B.

Sizin bu belgeli, standardize edilmiş ölçekli vs cevaplarınızı her zaman çok takdir ediyorum :)
İlk mesajda belirtilende RET=12 imiş benim aldığımda RET<12 diyor ..12 altında imiş muhtemelen uzun süreli kullanımda bu da terletecektir. Enteresan olanı 130 TL olan bisiklet için üretilene RET değeri yazılmamış

Bir de bisiklet oalnda hafiflik önemli sanırım.

Tolga ibili

Aktif Üye
Tepki
110
Bisiklet
Salcano
@Gökhan Toros

ben bu ürünü kışın buz gibi havalarda giyerim diye dusunmustum sizin gösterdikleriniz ılık havalarda yağmurda giyebilecek bi ürün yanlışmı düşündüm acaba

Türka¥

Forum Bağımlısı
Tepki
2.271
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Ghost
kipa'nın ne zaman ne getireceği belli olmuyor ama denk geldiği zaman çok güzel şeyler oluyor..
birkaç gün önce balçova kipa'dan resimdeki yağmurluğu 57liraya aldım

F&F Camouflage Shower Resistant Jacket

https://i.hizliresim.com/zElLvg.jpg

Tolga ibili

Aktif Üye
Tepki
110
Bisiklet
Salcano
@türkay yılmaz

güzel görünüyor seninkide