Sonunda GIANT Anyroad Comax 2016

aeneskral

Allah için NAMAZ'a dur ey müslüman!
Tepki
839
İsim
Abdulkadir Enes KIRAL
Bisiklet
Giant
selamun aleykum,

yeni bisikletim GIANT Anyroad Comax 2016'a kavuştum çok şükür. daha kolisinde açmadım eve geçince inşallah fotolarını ekleyeceğim. kendimi bildim bileli mtb kullanıcısıyım. hali hazırda zaten elimde giant xtc '13 var. çok güzel bisiklet. sıkıntısız götürdü getirdi her yere. katıldığım son yarıştan sonra yol bisikletine geçme isteğim ciddi manada alevlendi. öncesinde de azda olsa böyle bir hayalim vardı. mtb'nin yeri ayrıdır orası tartışılmaz bisikletimi de çok severim şuan ilanda hatta, satılmaması benim işime gelecek gibi ama bakalım hayırlısı. birkaç aydır araştırmadaydım. bilir kişilere danıştım. ktm revelator 4000 ile bu bisiklet arasında kalmıştım bu bisiklet nasip oldu. cyclecross kategorisinde olması beni cezbetti. nede olsa mtb'ciyiz. ayrıca giant'ın kadrosu bambaşka. yani kadroda giant zannımca bir numara. açıları vs. çok başarılı. bakalım ilk sürüşten sonra her şey ortaya çıkacak. hayırlısı olsun diyelim. fotolar yarın gelecek inşallah. allah sizlere daha iyisini nasip etsin inşallah. tekerimize taş değmesin. yok buna ciddi değmesin lastik çok ince nasıl alışacağız bakalım :)

IMG-20161125-WA0007.jpg

Scudo

Sadettin Z.

Forum Bağımlısı
Tepki
11.769
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Cyclocross
Hayırlı olsun yeni bisikletiniz. Giant Anyroad alanındaki en başarılı modellerden. Yarış koştuğunuzu belirttiğiniz için bahsetmeden geçmeyeyim. Anyroad bir cyclocross değil. Gravel veya Adventure bike olarak geçen, bana göre normal bir kullanıcı için daha avantajlı olan ara bir sınıfa dahil.

Bu, eğer planlarınızda varsa cyclocross yarışlarına katılamayacağınız manasına geliyor. Hoş Türkiye'de cyclocross yarışı var mı, orası da meçhul.

Seçiminiz size mutluluk getirsin. Kazasız keyifle basın pedallara.

mtbrhnkc

Daimi Üye
Tepki
355
İsim
Burhan Küçükoğlu
Bisiklet
Merida
Fotoğrafları bekliyoruz, hayırlı uğurlu olsun

• Beğen
Tepkiler: aeneskral

Fat1h

Forum Demirbaşı
Tepki
592
İsim
Fatih ÇAKMAKCI
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Single Speed
zengin arabasına benziyor görsellerden baktımda

• Beğen

aeneskral

Tepki
839
İsim
Abdulkadir Enes KIRAL
Bisiklet
Giant
@Sadettin Z.

hepinize tek tek teşekkür ediyorum. ilginç ben bu kategoride olduğunu zannediyordum. sonuç olarak disk fren olması, dişli lastiklere sahip olması hafif bozuk yollarda standart yol bisikletlerine göre tutuşu daha iyi olacaktır diye düşünüyorum. bende siteden şimdi baktım "adventure" olarak geçiyor. direk cyclocross yarışları ile ilgim yok, genel olarak özellikle maramara çapında bir organizasyon oldu mu katılmaya çalışıyorum. gran fondo gibi. bakalım inşallah parçalara bir araya getirelim de. ilk deneyimi bende çok merak ediyorum.

Fakir Kemancı

Daimi Üye
Tepki
275
İsim
Serkan G.
Bisiklet
Salcano
Benim bir mtb bisikletim olsa yanına safkan bir yol bisikleti koyardım bu biraz geçiş formu olmuş. Ama çok güzel makina güle güle kullanın.

• Beğen

Sadettin Z.

Forum Bağımlısı
Tepki
11.769
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Cyclocross
@aeneskral

Kutulu halinden çok daha güzel görünüyor, hayırlı olsun tekrar. Lakin gidonunuz ellerini kaldırmış dua eder pozisyonda. Bu şekilde bisikletinizin mtb'den pek farkı kalmamış gibi.

Şuna benzer şekilde ayarlanmalı:

https://ruedatropical.files.wordpress.com/2009/03/comparo.jpg

aeneskral

Tepki
839
İsim
Abdulkadir Enes KIRAL
Bisiklet
Giant
@Sadettin Z.

bir gariplik var diyorum bende. hemen düzelteceğim eve geçince inşallah :) eyvallah. yavaş yavaş öğreneceğim artık.

mtbrhnkc

Daimi Üye
Tepki
355
İsim
Burhan Küçükoğlu
Bisiklet
Merida
@aeneskral RideSense sensörü bisikletin kutusunda mı çıktı dışarıdan kendiniz mi temin ettiniz? Kullanma fırsatınız oldu mu?

aeneskral

Tepki
839
İsim
Abdulkadir Enes KIRAL
Bisiklet
Giant
@mtbrhnkc

sensör bisikletle beraber geldi, üzerinde takılı. giant neos monitör benden. harici aldım yani. taktım tüm ayarları yaptım. en son eşleme işlemi kaldı. onuda ilk fırsatta yapacağım.

mtbrhnkc

Daimi Üye
Tepki
355
İsim
Burhan Küçükoğlu
Bisiklet
Merida
@aeneskral anladım güle güle kullanın. Bende bu sen sensörden çok aradım ama bulamadım maalesef.

aeneskral

Tepki
839
İsim
Abdulkadir Enes KIRAL
Bisiklet
Giant
@mtbrhnkc

km sayaç çalışıyor eşleme başarılı. bende sigma'nın pedal kadans sensörü vardı. acaba bir alıcı iki farklı veri gönderebilir mi ekrana. hız verisini gönderiyor bunun yanında kadansı da gönderebilir mi acaba. ayrı bir ayara ihtiyaç var mıdır.

mtbrhnkc

Daimi Üye
Tepki
355
İsim
Burhan Küçükoğlu
Bisiklet
Merida
@aeneskral bildiğim kadarıyla RideSense sensörü hem hız hem kadans ölçümü yapabiliyor.

aeneskral

Tepki
839
İsim
Abdulkadir Enes KIRAL
Bisiklet
Giant
@mtbrhnkc
ve geçince inşallah onada bir bakayım ayarlarda olmalı o vakit.

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Hayirli ugurlu olsun dostum. Gorunumu harika kız gbi masallah. Ama disarisi soguk ve yagisli istersen bana yolla testini ben yapayim hehe.saka tabi :)

• Beğen
  • Hahaha
Tepkiler: MakRo ve Üye Adı
Tepki
41
İsim
Ömer Ö.
Bisiklet
b'Twin
hayırlı olsun güle güle kullanın özellikle kadro geometrisi ve renkler çok hoş gözüküyor.Çekici bir bisiklet kazasız belasız sürüşler dilerim.

• Beğen

aeneskral

Tepki
839
İsim
Abdulkadir Enes KIRAL
Bisiklet
Giant
@William Blazco

allah razı olsun çok teşekkür ederim. iyisi sizlerin olsun.

Battutaettanci

Daimi Üye
Tepki
281
İsim
yasin
Bisiklet
Corratec
bu bisiklet orjinalinden sensörlü mü geliyor onu anlamadım. güzel seçim yapmışınız tebrik ederim. iyi günlerde kullanın.

aeneskral

Tepki
839
İsim
Abdulkadir Enes KIRAL
Bisiklet
Giant
@Battutaettanci

doğrudur. giant bazı modellerinde sadece sensörü bisikletin üzerinde gönderiyor. hazır takılı vaziyette.

• Beğen
Tepkiler: Battutaettanci