sonunda aldım :))

Tepki
4
arkadaşlar whistle miwok 1162 d alarak aranıza katıldım...şimdi neler yapmam lazım...hidrolik disk hiç kullanmadım...bisikletle ilgili bilmem gerekenler neler? aksesuar olarak neler almam lazım? bi yardım edin üstadlar

• Beğen
Tepkiler: Bisikletli Gezgin
Scudo
Tepki
25
whistle güzel bisiklet hayırlı olsun.Hidrolik diskle ilgili söylenecekleri merak ediyorum bende.V kullanıcısı olarak.

Tepki
4
arkadaşlar reflektör çanta alet edavat suluk pompa...daha aklıma gelmeyen şeyler nereden alabilirim internetten uygun...birde en gerekli şeyler neler mutlaka almam gereken...ben erzurumdayım dereyere balık tutmaya gideceğim bisitletle...sorun olduğunda neleri yanımda bulundurmalıyım

Alper Yıldırım

Forum Bağımlısı
Tepki
450
kask olmazsa olmaz, bence ilk kask almalısın ve 30km yi geçen turlar yapıyorsan pedli taytta zorunlu ihtiyaç oluyor.

bisikletini aldığın yerin söylemiş olması lazım ama ilk 80-100km sonunda baştan sona ayara götürmen gerekiyor. ilk 100 kmde parçalar tam düzgün çalışmayabilir yani vites geçişleri düşündüğünden geç olabilir 100km bakımından sonra sorun ortadan kalkacaktır.

Ek olarak kesinlkle patlak seti almalısın yanında pompa olmalı ve tekeri sökebileceğin ufak levyeler olmalı, ileride eldivende alırsın, ama ilk olarak kassk ve daha sonrasında pompa ve tamir setlerini al bence...

Alkan Koç

Forum Bağımlısı
Tepki
461
Bisiklet
Trek
öncelikle hayırlı olsun zeki bey ben ilk hidrolik fren kullanırken frene basarken pek hissetmiyosun onun için bi takla atmıştım size tek diyecegim odur gerisini zaten alper gayet güzel acıklamış

Tepki
4
kaskı hediye olarak aldım zaten...diğerlerini internetten bakayım artık erzurumda öyle iyi bisitletçi yok sorun buralarda bu işler

Veysel Yılmaz

Aktif Üye
Tepki
65
@Ömer BAŞKARA

Aslında aynı sehirde olsak topluca bir yere gider indirimli birşeyler yaptırırdık.Benim de ihtiyacım var arkadaslar uygun malzemeler satan bir site bulursanız ö.m atabilirmisiniz :)

Tepki
15
Bisikletiniz hayırlı olsun. Aksesuarlar ile ilgili çeşitli bisiklet firmalarının internet siteleri faydalı olacaktır. Forum sponsoru olanlardan bakmaya başlayabilirsiniz.

Şafak Başlar

Forum Demirbaşı
Tepki
347
Bisiklet
b'Twin
Selamlar Bisikletin hayırlı olsun. Ben de aynı modeli aldım, 1,5 ay önce..
Aksesuar olarak da arka ışık, ön fener, zincir kadro koruyucu; ayrıca, zincir yağı, bisiklet temizleyicileri, ayar sehpası, yama kiti,pompa , kilit aldım. www delta.com, ikiteker.com, erdoğanlar, bikeandoutdoor.com sitelerinden çeşitli zamanlarda sorunsuz alışverişlerim oldu.

burhan alfatlı

Aktif Üye
Tepki
62
zeki hayırlı olsun,bi aksilik çıkmassa bende bu hafta sonu bir bisiklet sahibi olacağım...

Tepki
4
arkadaşlar sele canımı sıkmaya başladı ya yeni başladığımdan ya da sele garip pedal çevirirken rahatsızlık veriyor çok pahallı olmayan sele öneriniz var mı?

Yusuf Z. Şipal

Forum Bağımlısı
Tepki
1.476
Bisiklet
Cannondale
Hayırlı olsun, sele vb bunlara ya alışırsın ya da modelleri tanıdıkça nasılsa iyi birşey alırsın amacına uygun olarak. Yani uzun tur yapacaksan daha rahat jelli birşey vb ama bunlardan daha önemli birşey var. Mutlaka teker setini kendin sök ve tak bir defa. Hatta tekerleri sökmüşken iç lastiği çıkar yeniden tak, zinciri bir defa kendin çıkar, bir bakla çıkar ve yeniden tak. Bunları yapman gerektiğinde ilk defa yapıyorsan beceremeyebilirsin ya da çok zamanını alır. O yüzden hem bisikletini de tanımak adına bir defa bu tecrübeyi müsait bir zamanında ve yanında da bu işi bilen bir arkadaşının gözetiminde yaparsan senin için iyi olur. Kazasız sürüşler

• Beğen
Tepkiler: Ömer BAŞKARA