Sonunda Aldım Sedona 920...

İ.Deniz

Daimi Üye
Tepki
47
Bisiklet
Sedona
Merhaba arkadaşlar 3 aylık bir araştırmadan sonra sedona 920 yi aldım. Merak eden arkadaşlar için biraz bilgi verecegim.
Bisikleti nakit 1300 e aldım.
Bisiklet 27 vites, 29" jant, ön ve arka hidrolik fren, altus fren sistemi ile donatılmış. Bisikletle ortalama 100km yol yaptım her hangi bir problemle karşılaşmadım ama sanki biraz arka frende performans kaybı var gibi.
Merak eden almayı düşünen arkadaşlar için fotoğraf ekliyorum her türlü sorunuzu cevaplarım yeterki sorun görüş, fikir ve önerilerinizi bekliyorum. Iyi pedallamalar...

(link)

(link)

(link)

(link)

• Beğen
Tepkiler: Milbert Hofen
Scudo

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.389
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
https://i.hizliresim.com/nPnJyV.jpg

https://i.hizliresim.com/gla9R0.jpg

https://i.hizliresim.com/oQv64Q.jpg

Hayirli ugurlu olsun, gercekten cok güzel duruyor bisikletiniz. Allah olmayanlarada nasip eder insallah.

• Beğen
Tepkiler: Milbert Hofen

İ.Deniz

Daimi Üye
Tepki
47
Bisiklet
Sedona
@Murat Cömez

İnşallah Murat abim. Teşekkür ederim yorum için.

İ.Deniz

Daimi Üye
Tepki
47
Bisiklet
Sedona
@Serkan HODANCI
Çok teşekkür ederim. Acaba bu arka frende ki performans kaybı neden acaba?
Başka arkadaşlarda kullandığım disk frenlere göre çok düşük bir frenleme sağlıyor

Yunus Emree

Forum Bağımlısı
Tepki
150
Bisiklet
Sedona
Hayırlı olsun bunu bu kadar pahalı yapan ne merak ettim, peşin fiyatına kartla aynı fiyata 341 almıştım. Acaba kadrosu mu iyi mtb olmasından mı pahalı anlamadım. Donanıma göre pahalı diyorum.
Ayrıca o göbeklere dikkat et en azından ön göbeğe, mtb kullanacaksın dağda arazide felan bisiklet çamuru yediğinde göbeklere fazla su tutma.

İ.Deniz

Daimi Üye
Tepki
47
Bisiklet
Sedona
@Yunus Emree
Doların artması ayrıca 29" olması fiyatı her yönden etkiliyor kadroda kötü değil piyasada bu fiyata 29"JANT en iyisi diyebilirim
Ayrıca ön göbek için niye öyle dediniz tecrubeniz var mı daha önceden?

SerkanH

Forum Bağımlısı
Tepki
2.334
@Deniz İLİKÇİ

Arka fren kaliper' ini hiç incelediniz mi? Hidrolik kaçırıyor olmasın? Freni sıktığınızda kavrama noktası ilk kullandığınız gibi mi?

İ.Deniz

Daimi Üye
Tepki
47
Bisiklet
Sedona
@Serkan HODANCI
Hayır her hangi bir kaçak yok ama fren kolu çok sert v- fren gibi normalde biraz yumuşak olması gerekir hidrolikten dolayı

SerkanH

Forum Bağımlısı
Tepki
2.334
@Deniz İLİKÇİ

Söylenildiği gibi hava yapmış olması ihtimal. Bisikleti ters çevirme olayı çok çok çok tecrübeli kişilerin söylediklerine kulak vermek lazım. Ör: Murat Cömez
Tahmin etmek gerekirse hidrolik yağın basıldığı depoda yağ basma işlemi bittikten sonra takılı olan ekipman çıkarıldığında yaklaşık olarak bir damlalık bir boşluk kalıyor. Her ne kadar üzerine tıpa görevi gören vida takılsa da o hava içeride kalıyor. Bisikleti uzun süreler ters çevrilmiş bir şekilde tutunca o hava damlası kalipere kadar çıkıyor. Sorunlar da orada başlıyor. Fren kolunu sıkıp sertçe bırakmak kimi zaman işe yarıyor..

Ömer KARAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.688
İsim
Ömer KARAN
Bisiklet
Bisan
Hayırlı uğurlu olsun. Kazasız belasız kullanmanızı dilerim.