Sonbahari Karsilamaca ; Rotwild X1 Pro (27.5)

Aciklama yeterli olmus mu ?

• ILK SURUS ICIN GAYET YETERLI.

• IDARE EDER.

• ACEMICE !

• YETERSIZ.

Sonuçlar ancak oy kullandıktan sonra görülebilir.

Selami53

O PARAYA BİSİKLET ALIRIM !
Tepki
963
Bisiklet
Specialized
Havalar bozulacakmis,yagmur kar yagacakmis dediler onlemimizi aldik Ktm'den sonra sira Rotwild'e geldi.. Bilenler bilir enduro hevesim vardi road'a yonelmistim. Biraz ertelendi falan ama yine hedefimize ulastik..
2015 Rotwild X1 :
Alirken Suspansiyonlar dusundurmustu biraz fakat rebaundlarindan cok memnun kaldim calismasi da suan icin tatminkar ozellikle on suspansiyonun kilitlemesi havali masalara gore bana alisilmisin disinda geldi sifir esneme diyebilirim.Arka sokta malesef kilitleme yok sertlik ayariyla idare ediyoruz ama tirmanislarda oda tatmin edici diyebilirim.Suspansiyonlar icin zamanla daha saglikli iyi bir yorum yapacagim insallah.Frenler XT falan ama valla daha ilk denemede sanki biraz yetersiz geldi,belkide o hiza aliskin olmadigim icin biraz yumusak davrandim birazda yeni olmalarinin etkisi var rotorlarin cizilmesi lazim,ne dersek diyelim shimano xt zaten kendini kanitlamis bir model.. Lastikler cok yumusak geldi tutusu guzel gibi manevra icin biraz oval olsa daha guven verici olurmus sanki,siradaki upgrade'im 2.35 lik minion olabilir,bunlarida eskitene kadar kullanacagim. Gidonu oldukca begendim. Kadro zaten alma sebebi guven veren etli bir kadro,ayrica bisikletin cizilebilecek yerlerinin kapli olarak gelmesi markaya olan sempatimi dahada artirdi ;kadro alt borusunun alti,on suspansiyon bacaklarinin dis kismi,aynakol bacaklari,kablo temas yerleri korunakli mesela.
Jantlara gelirsek bisikleti alirken upgrade edilebilir mantigiyla yaklastigim bir set oldu hub sesi cok daha iyi gelebilirdi fakat jantlara sadece marka model yonuyle upgrade yapilabilir diye dusundum bir eksikliklerini suan gormek mumkun degil zaman ilerledikce gorecegiz sadece hub sound manyakligim var bi hope sesi isterdim acikcasi :) gidondan kontrollu sele borusuna gelecek olursak enduro dusunen arkadaslara kesin tavsiye ederim bisikletin icadiyla kapisir nitelikte bir kolaylik,cok isimi gordu acikcasi.
Aynakol'a da cok yorum yapmak isterdim ama suan erken onun icinde,ama goruntusu gercekten hos geliyor bana :)
Malesef diyeceklerim bu kadar zamanla hersey daha fazla netlesecektir.

Dosyalar

Scudo

Deadevill

Üye
Tepki
18
İsim
Okan Kocatürk
Bisiklet
Diğer
güzel bisiklet ama 27.5olması kafamı kurcaladı biraz ve maşa olarak ne kullanılmış

ratm

Forum Bağımlısı
Tepki
1.867
İsim
Hakan Engin
All mountain ve Enduro tarzı modeller genelde 27.5" olarak satılıyor, 26" bulmanız daha zor.

BF Okuru

Üye
Tepki
1
Çol güzel bir bisiklet. Kazasız sürüşler. Kışın bu tip aletler gözüme hoş görünüyor :)

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Ulaş Çavuşoğlu
12-13 civarıdır hakaret ettin şu an Rotwild'e. :)

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Ulaş Çavuşoğlu
Kadro ve diğer parçalar üst seviye o yüzden 15 olmasına pek olanak vermiyorum.
FS bisikletlerde gerçekten iyi ağırlıklar yakalanabiliyor bir de şu verdiğim modelin ağırlığına bak istersen: (link)

Selami53

O PARAYA BİSİKLET ALIRIM !
Tepki
963
Bisiklet
Specialized
@Deadevill,@Canince ;
Valla 26'' artık o kadar basit ve komik geliyor ki gözüme 27'5 tam da benlikmiş dedim.29'' hantal duruyor 26'' da benim için,boyu 188 olan birisi için altımda kayboluyor garip bir görüntü çıkıyor ortaya. Onun dışında performansa gelecek olursak da çok memnun kaldım engel aşma konusunda gerçekten farkettirdi.Onun dışında bakacak olursa bütün am ve enduro piyasası 27.5'a geçiş yaptı 26'' siliniyor.Maşa olarak da X-Fusion Sweep RL2 kullanılmış.

@Onur YCL ,evet gerçektende havalar bozulunca bu arkadaş farklı bir tat veriyor,bugün mesela hiç yağmura aldırış etmeden çıktım çokta memnun kaldım :)

@Ulaş Çavuşoğlu,@??? Malesef araştırmama rağmen rotwild'e ait bir ağırlık verisi bulamadım. Yalnız ön süspansiyon 160mm ve 15mm sokma milli olmasına rağmen 1905 gram gibi bir ağırlığa sahip.Lastiklerde 2.2,XT set de hafif. Tahminimce 13 buçuğu geçmez.
@Berke İyi bir ağırlık fakat spark serisi daha kısa süspansiyonlara sahip.Kıyaslama için genius serilerine bakmak daha uygun olur.