Son Kez Öneri

mehmet roy

Daimi Üye
Tepki
295
Bisiklet
Salcano
Arkadaşlar bayadır yazıyorum burada.Bir ton soru sormuşumdur.Son kez tavsiye istiyorum.

Kullanacağım yer genelde düz ancak yollar yer yer parke ve bozuk asfalt
kullanım amacı spor ve keşif
Yol bisikleti hiç sürmedim.
bel fıtığı başlangıcım var muhtemelen boyun fıtığı da.
maks bütçe çok zorlarsam 1200tl
Bisikeltte beni heyecanlandıran şey sırt çantasını takıp düzgün zeminde koparttırmak,keşif yapmak,laktik asite doymak.
İşte bu yüzden yol bisikeltine yönelir gibi oluyorum ancak bozuk zeminler(yüzde 40) ve sağlık sorunlarım beni endişelendiriyor.Birde oturuş pozizyonunu yapamassam diye endişeleniyorum
teşekkür ederim herkese

ha birde belki nadir de olsa duble yollara çıkıp öyle de gezebilirim işi ilerletince

Scudo

Primattan Geldim

Forum Demirbaşı
Tepki
388
İsim
Onur G.
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Katlanır
Merida Crossway 40v ye bir bak istersen,kullanıyorum memnunum ama fiyatı kalitesine göre nasıl bilmiyorum.Ben ucuza almıştım.

ihsangencer

Forum Demirbaşı
Tepki
729
Bisiklet
Carraro
yolcuların aklını çelmesine izin vermemelisin. dağdan taştan rahatça gitmek için, kaldırımdan gönül rahatlığıyla inmek için, mazgallara "sizi bana kiloyla mı verdiler" demek için ve 5 metre rahat rahat uçmak için mtb almalısın. hızlı gitmek için de ilerde lastikleri inceltebilirsin, sonra motor takabilirsin. laktik asit için yanına 500 gr'lık laktik asit çubukları alabilirsin, vücudunun yetiremediği zamanlarda kullanmak için. yolcular genelde ikibüklüm kötürüm olur bunu da unutma, hep numara yapıyorlar sağlıklı gözükmek için endişelenme sen...

MurathanKaratmanlı

Aktif Üye
Tepki
101
İsim
Murathan Karatmanlı
Bende Merida CrossWay 40-D alıcam bu ara zaman kolluyorum :harika:

@ihsangencer
Bence biraz yanlış bir değerlendirme oldu bu bahsettiği yollar için cyclocross bisiklet @mehmet roy için biçilmiş kaftan bence.Neden illa ki mtb ? Çoğu kişi alıp alıp hakkını veremiyor zaten.Yol bisikletçilerininde iki büklüm olduğu yok hamlaşmış vücutla yol'a binersen tabiiki iki büklüm olunur.:rolleyes:

• Beğen
Tepkiler: ihsangencer

hakan64

Forum Bağımlısı
Tepki
543
İsim
hakan
şimdilik ince tekerli cross bisiklet almanı 1-2 sene sonra da yol bisikletine geçmeni tavsiye ederim. dağ bisikleti de alabilirsin sana kalmış. ama çok fazla da düşünme, bisikletsiz geçen günlerine yazık olur:)

mehmet roy

Daimi Üye
Tepki
295
Bisiklet
Salcano
mtb kesinlikle istemiyorum.kullancağım yolların yüzde 1 toprak yoldur belki.arazi hiç yok.
sürat olsun istiyorum ve vücudumu en çok çalıştıran bi bisiklet çeşidi.artık hangisiyse.
tabi fıtık başlangıcıma faydası olsun zararı olmasın

MurathanKaratmanlı

Aktif Üye
Tepki
101
İsim
Murathan Karatmanlı
@mehmet roy
Kesinlikle cyclocross istiyorsun sen :harika:Bir bak derim tam dediğin koşullara uygun

Kara Kartal

Daimi Üye
Tepki
276
İsim
Mehmet
Bisiklet
Merida
Size CC gerek doğru fakat bu durumda da bütçeniz size engel oluyor (en ucuz CC salcanonun o da 1890tl, tabi sıfırından bahsediyorum.) Bence hibrit tarzına yönelmelisiniz 1400tlye çıkabilirseniz fitnes bisikleti olarak geçen senenin modeli merida speeder T1'i öneririm yol bisikleti ile tur bisikletinin arasında bir bisikleti düşünün, hıza yönelik zarif kadrolu (Ki şu sıralar bende fit. bisiklet kovalayanlardanım kadro boyu sorunu yaşıyorum.)

MurathanKaratmanlı

Aktif Üye
Tepki
101
İsim
Murathan Karatmanlı
@Ö.ERDOĞAN
Şuan mosso'nun güzel bir tane cc'si 1315 tl :)

@mehmet roy
(link) 1615 tl ama pazarlık iskonto derken 1300 gibi bir fiyata alabilirsin bence :)

mehmet roy

Daimi Üye
Tepki
295
Bisiklet
Salcano
hybrd ya da fitness bisikletlerine yol gidonu takılabiliyormu?
gönlümden geçen aslında yol
carraro ya da kron ya da sedona bu üçü makul oluyor fiyatlar.
gidon yükseltilerek dik de kullanılabiliyor sanırsam

Kara Kartal

Daimi Üye
Tepki
276
İsim
Mehmet
Bisiklet
Merida
Mosso... ben o markanın kadrolarını pek beğenemedim bana hitap etmedi, şimdi benim mantığım genelde şudur; genel olarak fiyat ortalaması 1,5 tl olan bir ürünü 1tlye bulup sırf ucuz diye zevkimi köreltip kenara atacaksam o 1 tl bana tamamen zarardır, ama gider 2tl'ye alır seve seve doya doya kullanabiliyorsam o 2tl'yi kâr sayarım, tabi zevk meselesi ona da bakabilir.

MurathanKaratmanlı

Aktif Üye
Tepki
101
İsim
Murathan Karatmanlı
@mehmet roy
Attığım linke baktınmı :islik:

Kara Kartal

Daimi Üye
Tepki
276
İsim
Mehmet
Bisiklet
Merida
@mehmet roy

lastik ebatına bağlı kalma zorunluluğun olmadığı için o modeli önerdim zaten, ama yine sorarsın araştırırsın, aradığını bulabileceğini düşünüyorum.