Son kararım Giant ..

can coskun

Üye
Tepki
11
Uzun araştırmalar sonunda 2012 Giant TCR 1 CD20 de karar kıldım..
Daha önce kullanan var mı arkadaşlar aramızda ?

(link)

KADRO: ALUXX SL-Grade Aluminium
ÖN AMORTİSÖR: Advanced-Grade Composite, Alloy OverDrive Steerer, 1 1/8"-1 1/4" Bearings
GİDON: Giant Connect, 31.8
BOĞAZ: Giant Connect
SELE BORUSU: Giant Connect Composite, 30.9
SELE: Giant Performance Road, Men's
VİTES KOLU: Shimano 105
ÖN VİTES: Shimano 105
ARKA VİTES: Shimano 105
FRENLER: Shimano R561
FREN KOLLARI: Shimano 105
RUBLE: Shimano Tiagra 12x28, 10-Speed
ZİNCİR: Shimano Tiagra
AYNAKOL: Shimano 105, 34/50
ORTAMİL: Shimano, External
JANT ÇEMBERLERİ: Giant P-R2
GÖBEKLER: Giant Sealed Bearing 24/28h
JANT TELLERİ: DT Swiss Competition, 14/15g
DIŞ LASTİKLER: Giant P-R3, Front and Rear specific, 700x23

Scudo

can coskun

Üye
Tepki
11
bu kompenentler ve bu bısıklet hakkında bilgisi olan yok mu arkadaşlar?

fatihaydın

Forum Bağımlısı
Tepki
356
Bisiklet
Look
Eğer bütçeni biraz daha artırabilirsen ful 105 setli cannondale caad 10 105 i önerebilirim sana pazarlıkla belki bu fiyata bile alabilirsin...
(link)
eğer çıkamazsan da ya da giantı beğendiysen o da güzel bir seçim olur ama pazarlıkla yaklaşık giantın parasına alabileceğin daha iyi setli bir cannondale bence kaçmaz :)

Cyclist999

Forum Bağımlısı
Tepki
896
İsim
Harun Sayı
Bisiklet
Giant
Bu fiyatlara kadar çıkabildiysen, sana tavsiyem Cannondale Caad 10..

can coskun

Üye
Tepki
11
Ne yazık ki kadro ölçüsü olarak cannondale de bu ayarda bisikletlerde bana uygun kadro boyu yok arkadaşlar..
f/p olarak alabıleceklerimin en iyisi..

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
3000 TL üzerinde bir bedel için karbon kadro tercih ederdim. Modifikasyonuda abartılı durmaz sonrasında.

Tepki
8
bence benim fikrim olarak biraz daha yol bisikletlerini araştırmanı isterim bisikleti satacağın zaman hangi marka daha çabuk satılıyor gibi durumları göz önüne al birde üzerindeki settin güzel olsun

Mert Esgi

Üye
Tepki
4
Bisiklet
Scott
Merhaba Can Bey;

Yaklasik bir yildir TCR 1 (2011) kullaniyorum. 2012 modelde full 105 seti bozmus Giant. Ilginc :D

Benim bisikleti kullanim alanim haftasonlari 100-110 km (35-40 km/h ortalama) turlar. Ilk yol bisikletim oldugundan diger markalarla fazla karsilastiramayacagim fakat butce ve kadro boyu bakimindan sorun olmayacaksa CAAD 10'i tercih etmenizi oneririm. Yoldaki darbeleri emen SAVE sistemi baya rahat ettiriyor (Ben Berlin'de denedim baya fark etti. Istanbul'da daha da ise yarayacaktir :D ) Ustelik uretilen (yanilmiyorsam!!!) en hafif ve stiff (turkcesini bilmiyorum ozur dilerim) aluminium kadro olmasi da cabasi. Bu da bisikleti elinizden cikarmak istediginizde TCR ile arasindaki farki olacaktir. Full 105 seti de baska bir avantaji tabi.

Benim TCR'da sevdigim nokta ise Giant'in ALUXX teknolojisiyle urettigi carbon gorunumlu aluminium kadrolari. Genelde benim bisikleti ilk gorenler karbon mu diye soruyor. Monocoque goruntusu goze daha hos gozukuyor. Bir de rengi! Mavi duskunu bir insanim. Hayatimda her seyde mutlaka mavinin bir izinin olmasini isterim. Bu da beni TCR'a yoneltti. (Gecen sene CAAD'larda sadece kirmizi ve siyah vardi) Bu sene de TCR'i kirmiziya cevirmisler iyi ki gecen sene almisim :D Hele bir de CAAD'la TCR'in fiyatlarini karsilastirdigim da arada 700 tl'ye yakin bir fark cikinca ben TCR'i sectim gayet mutluyum :)

Tabi odenen miktar fazla olunca insan alabileceginin en iyisini almak istiyor. Bu dusuncede Zekeriya Bey'in de onerdigi gibi carbon kadrolu modellere de bakmanizi oneririm. Deneyip de onerebilecegim Focus Cayo 3.0 olur. Full 105 set ve carbon kadro:

(link)
(link)

Kisacasi Giant TCR 1 bana gore iyi bir secimdir :in: Piyasadaki en iyi midir? Hayir degildir ama bu sizin bisikletle ne yapmak istediginize gore degisir. Bana yetiyor ve uzun yillar da degistirmeyi dusunmuyorum.

Size kararinizda kolay gelsin! Karar kismi zordur ama aldiktan sonra bu zorluga degiyor merak etmeyin :D

can coskun

Üye
Tepki
11
@Mert Esgi

Bugün bisikletim geldi ve topladık :)
öncelıkle komple 105 set var üzerinde..105 i bozmuş bir durum göremedik :)
Pedalsız ağırlıgı 8.950 kg
Look pedallarıyla beraber 9.100 kg ..
Dediginiz gibi ilk başta biz bile acaba kolilermi karıştı carbon mu bu diye baktık vurduk dinledik bisikleti :)
Daha ilk sürüşümü yapamadım ama doğru bir seçim yaptığıma şimdiden eminim :)
İlk sürüşümü yaptıktan sonrada ilk izlenimimi paylaşırım..

Güney Tuncer

Forum Bağımlısı
Tepki
2.838
Bisiklet
Giant
Doğru seçim.. Giant 'ın aluminyum 2012 TCR ve 2013 TCR SL serileri cidden muazzamlar. Cannondale Caad10 öneren arkadaşlar muhtemelen bu kadroları görmemişler bile. Tamam Caad10 lar bir efsane ama halen klasik boru profilleri kullanıyor. Malzeme kalitesi bir yana bu iş tasarıma da bakar.. ve Giant lar bu konuda alıp götürmüş. Aerodinamik olarak iyileştirilmiş M boy TCR SL in kadro ağırlığı 1000 gr. maşa ise 380 gr. civarında geliyormuş. Aluminyum, aero ve 1000 gr ! 699 gr. lık karbon kadronun (Cannondale Supersix Evo) lansmanında bu kadar şaşırmamıştım. Bu rakamlar Giant 'ın nasıl bir teknoloji kullandığı hakkında az çok fikir verebilir galiba..

Masterkutt

Üye
Tepki
14
Bisiklet
Merida
Yol bisikleti deyip geçmemek lazım yol bisikleti adı altında 3 4 tane alt başlık var çoğu kişinin es geçtiği ama en önemli detaylar. Konfordan uzak bas gaza aşkım bas gaza diyen safkan yol bisikletleri, alın biraz da konfor koyduk ama haddini de bil, tırmanış için uygun olanlar, düz yol için uygun olanlar vs vs. Benden çok daha bilgili ve tecrübeli kişiler var onlar da bu konulara değinmeli bence.