Son Karar

muratt35

Daimi Üye
Tepki
144
Selamlar öncelikle Değerli Ağabeylerim,Sevgili Arkadaşlarım...

Şehir bisikleti alıcaktım size bir sorayım dedim.
Bu bisiklet hakkında yorumlarsanız çok sevinirim.

(link)

Başlangıç için ideal midir?,Bir arıza bir problem çıkartır mı?,

Öncelikle şunları söyleyeyim.Bu bisiklet için Bisikletçi ile konuştum 620 tl yapabileceklerini söylediler 600tl diyelim :D Ağırlık olarak 13.7 kg.Babam da spor amaçlı gözüne en hoş gelen bisiklet bu olduğu için bunu alıcaz gibi görünüyor.Benim de aklıma çok yattı :D Görünüş olarak bana kalırsa en güzel şehir bisikleti bu.
Kullanım yerim: Yazları tamamen asfalt yazlıkta :D Kışın da full asfalt İzmir'de kullanıcağım bol yağışlıdır :D Okul olduğu için kışın günde 1 saat sürebilirim.Hafta sonları ise 5-6-7-8 saat :D Dediğim gibi amacım gezmek,dolaşmak,Çarşıya gidip eve yiyecek felan almak :D Tamamen şehir içinde olucam diyebilirim.Şunu belirteyim: Okullar şuanda kapandığı için günde en az 5-6 saat sürücem. :D Bisiklet alıp hemen yazlıkta kalıcam.İzmir/Eski Foça belki bilirsiniz :D Fakat önümüz Ramazan ayı Niyetli olucağımız için günde 1-2 saat sürebilirim İftardan sonra 2 saat felan :D Kullanacağım şekilde yazdım sizden istediğim bu bisiklet işimizi görür mü? Babamla beraber kullanıcaz gibi.Babam severse kendisine de bir tane alıcak :D Bu arada babam 40 yaşında onunda bisiklete karşı sevgisi var 20 sene önce hep işlerinde ulaşım aracı kırmızı bisan bisikletmiş :D Şuanda araba kullandığı için hiç ama hiç spor yapmıyor boyu 182,kilosu 76 sağlıklı bir insan fakat oda spor yapıcak dediğim gibi çok uzattım amacım bu tavsiye edermisiniz biz çok beğendik :D
Bu arada yorumları babam da okuyacak ona göre :) ( Şaka tabi dilediğiniz gibi yazabilirsiniz :D )
Şimdiden sağolun varolun.

Scudo

muratt35

Daimi Üye
Tepki
144
Özelliklerini de yazayım kusura bakmayın uzun oldu diye yazmadım buradan okursanız sevinirim.

GÖVDE :7005 ALU GÖVDE

ÖN SÜSPANSİYON :KRONN ALU DÜZ MAŞA

VİTES/FREN KOLU :SHIMAO STEF40

ARKA VİTES :SHIMANO TX35 –21 VİTES

ÖN VİTES :SHIMANO TX50

AYNAKOL :SHIMANO FCM131

ARKA DİŞLİ :SHIMANO TZ21

ZİNCİR :KMC-Z30

FREN SETİ :LOGAN V-FREN

GÖBEK SETİ :MEN JOY

JANTLAR :KRON NEO

LASTİKLER :RUBENA SPORT

GİDON :KRON NEO

BOĞAZ :KRON NEO

SELE BORUSU :KRON NEO

SELE BORUSU KELEPÇE :KRON NEO

SELE :KRON NEO

PEDAL :FP-906

BOĞAZ YATAĞI :CH-918

ELCİK :VELO

PARK AYAĞI :ALUMİNYUM

ÇAMURLUK :pLASTİK

ARKALIK :ALUMİNYUM

FİYAT : 374 $

STOK DURUMU :Var

muratt35

Daimi Üye
Tepki
144
Arkadaşlar gezerken bir bisiklet daha buldum forumda.
Geotech Life bi karşılaştırır mısınız lütfen.

(link)

Özellikleri

KULLANICI TIPI : HOBİ KULLANICISI
KADRO : GEOTECH ALLOY ULTRA LITE
ÖN AMORTİSÖR : ZOOM ALLOY
ARKA AKTARICI : SHIMANO ACERA
ÖN AKTARICI : SHIMANO FDFZ30
VİTES KOLLARI : SHIMANO EF50
RUBLE : SHIMANO MF TZ 21 SPEED
ZİNCİR : KMC Z 30
AYNAKOL : ALLOY
ORTA GÖBEK : RULMANLI
FREN ÖN / ARKA : V FREN
FREN KOLLARI : SHIMANO ST EF 50R
ARKA GÖBEK : QUANDO
ÖN GÖBEK : QUANDO
PEDALLAR : ALLOY MTB
GİDON : ALLOY SPORT
BOYUN : ALLOY
FURÇ TAKIMI : CARTRIDGE SISTEM
SELE : GEOTECH JEL
SELE BORUSU : ALLOY
SELE KELEPÇESİ : ALLOY 27.2 MM MANDALLI
JANT : GEOTECH ALLOY ÇİFT KAT PRO RIMS
JANT TELLERİ : STEEL
LASTİK : 700X38C
RENK : BEYAZ, MAVİ / 2 renk
JANT EBATI : 28"
VİTES SAYISI : 21
MATERYAL : Alu
AĞIRLIK : 13,5 KG
SIZE : 46 cm, 49 cm / 2 boy
DİGER : ÖN ARKA ÇAMULUK VE ALLOY BAGAJ ÖZEL JEL DESTEKLİ ELCİK

Tamer KAMIŞLI

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Geotech Life daha önce Türkiye turunda test edilmiş ve onaylanmış bir bisiklet. Ben Geotech al derim sırf bu açıdan bakınca. Donanım olarak pek anlamıyorum ne yazık ki daha bilgili arkadaşlar yardımcı olacaklardır.

muratt35

Daimi Üye
Tepki
144
@Tamer KAMIŞLI
Saol Tamer abi.Bakalım bütçe doğrultusunda seçim yapıcam.Geotech'i ucuza bırakırsa alırım.Yoksa 620'ye Kron da benim için yeter de artar.

muratt35

Daimi Üye
Tepki
144
Tamam abi zaten sadece donanım açısından sormuştum Kron hakkında sadece lütfen yorumlarınızı alayım Geotech Life zaten bütçemi çok açıyo 800 tl.Kron'u yazdığım gibi yorumlarsanız sevinirim.

muratt35

Daimi Üye
Tepki
144
Ömer abi kararsızım hayla :D Sedona çok klasik :D Tamamen şehir içindeyim zaten.

Sait Hislioğlu

Forum Demirbaşı
Tepki
212
geotech daha iyi tabi ki ama yerinde olsam ikisini de almam. Babana sedona 321'i aldır. Onunla anlaşma yap. Mesela bayramlarda harçlığını ona verebilirsin.

Ömer Soykan

Daimi Üye
Tepki
70
@muratt35

Yakından görmeden yorum yapmamalısın, klasik değil aksine çok sportif bir görünümü var.

alierkanimrek

Forum Demirbaşı
Tepki
339
Bisiklet
Carraro
Çamurluklar vs. ağırlık yapıyor zaten amörtisör olmazsa biraz hafiflemiş olur bisiklet, onu da bir değerlendirin, amortisörün konforu önemli değilse (hafiflik de bir konfordur) düz maşalı bir model bakmanız daha iyi olur.

muratcolakoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
712
Bisiklet
Colnago
Amortisöre hiç gerek yok. Amortisörsüz bir model seçmen daha uygun olur.

muratt35

Daimi Üye
Tepki
144
Arkadaşlar kararımı verdim babam ile pazartesi gidicez Kron Tourer'i alıcaz.
Konu kilitlene bilir aynı konudan iki tane var kusura bakmayın.

gok

Forum Bağımlısı
Tepki
324
ilk basta su linkteki test arastirmasini okumanı tavsiye ederim. (link) en rijit kadro celik carbondan farkı yok yani:D daha ustun diyebiliriz.uzak teknoloji 6069 kadro dahi sedona 781 deki 7005 alasimının payı var.6061 alulerden uzak kal derim. sedona üst modellerde ancak 7005 alu. kronda hepsi.kadro önemlidir.paslanmaya karsi rijitlik.kron tavsiye ediyorum rijit kadro.rijitlikden ödün vermeyen tek yerli üretim krondur. buda 2012 kron tanıtım video (link)

İsa Öcel

Daimi Üye
Tepki
67
Bisiklet
Sedona
6061 kullanıyorum, hiç bir sorunu yok. belki 7005 daha iyidir ancak kullanım alanınıza göre seçmelisiniz diye düşünüyorum. şehir bisikletinde 6061 aliminyumun ne zararı vardır gök bey?