Son Karar

Özgür Kaan SİREL

Aktif Üye
Tepki
29
Bisiklet
Corratec
Son kararı verme vakti geldi.

bugün atilla bisikletten bisiklet bakmaya gittim.yine kararsız kaldım. şu 3ünden birini yarın almayı düşünüyorum.

1)Sedona 741(bana gösterdikleri 2010 modeldi. 2011 modeli 30 dolar farkediyor. aradaki 30 dolara değermi? 2011 almak )

2)Sedona 321

3)Sedona Borla (amortisörleri kitlenmiyor kitlemeli yaptırırsam 75-100 lira farkedeceği söyledi. öyle almayı düşünüyorum.)

hepsi birbirinden güzel bisikletler karar veremedim:rolleyes: :rolleyes:

Scudo

Cem Helimoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
126
kardes neden sıfır bısıklet alıyorsun ona verecegın parayla coook guzel ıkıncı el bısıklet alabılırsın temızınden

Doğukan KARBAL

Forum Bağımlısı
Tepki
386
Bisiklet
Merida
2011 741 Tabikide.... Sıfır almalısın bence. Çünkü onun kompanentlerini değiştirirken insan mutlu oluyor. Direk eline hazır gelmemeli.... :)

Cem Helimoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
126
650 tl bianchı bısıklet aldım sıfır acera malzeme vardı ustunde arkadas aynı zamanda 761 aldı 850 tlye ve sedonada xt ağırlıklı olmak uzere deorede vardı ama genede siz bilirsınız.

sonEr´´

Forum Bağımlısı
Tepki
1.421
Bisiklet
Salcano
Kullanım alanları çoğunluk asfalt ise SEDONA 321 kesinlikle .. Zaten cross bisikleti ufak tefek patikayada gelir..Diğer sedona'lardan daha hafiftir..Şehirde keyifle turlarsınız.

• Beğen
Tepkiler: Emirhan Kaya

Özgür Kaan SİREL

Aktif Üye
Tepki
29
Bisiklet
Corratec
@CEM HELİMOĞLU

2. ele girmek istemiyorum alacaksam sıfır almalıyım. Sıfırın kullanımı senin ona bakman daha büyük zevk kardeş:cool:

Özgür Kaan SİREL

Aktif Üye
Tepki
29
Bisiklet
Corratec
arkadaşlar önerileriniz için teşekkürler bende 741 almayı düşünüyorum ama 321de çok hoş.genel olarak asfaltta kullanacağım ama son kararı hala veremedim. :/

Cem Helimoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
126
@Özgür Kaan SİREL

sende haklısın o zaman 741 al derım bana sorarsan

sonEr´´

Forum Bağımlısı
Tepki
1.421
Bisiklet
Salcano
Canım kardeşim mtb alıp yol lastiği taksan bile 321 kadar performans vermez..321'in konforuda cabası olur :D Hemde daha hafif diğer modellerden ;)

Cem Helimoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
126
2 sene önce ilk bisikletimi alırkende sizin gibi düşündüm. genelde asfaltta binecem diye bianchi shape (citybike diye geciyor)aldım ama sonradan pişman oldum sattım yarı fiyatından aşağiya sedona aldım. genelde asfaltta bınıyorum ama yılda bırkac sefer dahı dağa cıkma, arazıye girme yada patikadan gecme ıhtımalım olmasına karsın mtb alırdım. senın yerınde olsam

• Beğen
Tepkiler: Cyclist999

Özgür Kaan SİREL

Aktif Üye
Tepki
29
Bisiklet
Corratec
zaten bende genel olarak şehirde asfaltta bineceğim.yalovada yeşillik , dağa çamura da gireceğimi düşündüğüm için karar veremiyorum. bakalım hayırlısı gidip tekrardan karar vermeye çalışacağım. :/

Cyclist999

Forum Bağımlısı
Tepki
896
İsim
Harun Sayı
Bisiklet
Giant
2011 Sedona 741 alırdım. Ama Soner arkadaşımızın dediği gibi sadece asfalt ve hafif cross yapıp hoplama zıplama yapmayacaksan 321 al derdim. Günler ne gösterir bilinmez, belki Bisikleti çok haşin kullanacaksın, dağ tepe gideceksin. Bu yüzden garanti olsun diye Sedona 741 :D

• Beğen
Tepkiler: Cem Helimoğlu

Özgür Kaan SİREL

Aktif Üye
Tepki
29
Bisiklet
Corratec
@Harun Sayı

teşekkürler sanırım bende sizin dediğiniz gibi 741 alacağım. ama uygun lastiklede 321i mtb olarak kullanabileceğim söylendi.:bilmiom: :bilmiom: :confused:

KIVANC YILMAZTURK

Daimi Üye
Tepki
183
Walla ben Sedona 711 ve Whitsley 1164 D kullanan birisi olarak su bisikletten aldğım rahatlığı alamadım orjinalinde 11 Kg 700 Gr. ceken bir bisiklet ve ne kosullarda ne kadar zorladığımı anlaman içinde sana 2 link vericem oraya bi bak derim sehir içinde cok güzel sürülüyor fakat cok uzun yol yapcaksan yani benim gibi günde 45 - 70 km arası yapcaksan biraz yoruyor fakat bacaklarım alıştı simdi hiç zorlanmıyorm cok zewkli bir sürüşü var marka ve modeli Salcano Astro 212 HD [ 2011 Model ] [ 700 TL Fiyat ]

(link)

(link)

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.568
Başlangıç
2009—10
Sedona 321 cyclocross kadrosudur.

MTB'yi bile bu kadar sert kullanamayacaksınız, o yüzden boşa o kadar ağırlık taşımayın

(Bu arada, 2010 model 321'den bahsediyorum. 2011 model tur bisikleti, onun açıları ne kadar uygundur bilmiyorum)

Mümin Zorcan

Daimi Üye
Tepki
114
Dostum kendine 0 temiz bir sayfa aç derim bende para olarak yaklaşma işe istediğin ne ise onu al biraz daha bekle ve al derim yada istediğin ne ise al ben şimdi miwoku satamadım ilanı çektim sanırım bende çift pisiklet gidicem ama istediğim bisikleti alıcam :)

Özgür Kaan SİREL

Aktif Üye
Tepki
29
Bisiklet
Corratec
arkadaşlar geçen hafta sonuca varabildim.sonuç olarak 741i almaya karar verdim. şuan yurtta kaldığım için yurda bisikleti götürmek istemediğim için bisikletin tanıdıkta kalmasını istiyordum şimdilik. atiilla bisikletteki yetkili kişi tanıdığımın alt komşusu çıktı şansıma bisikleti alıp evde yatmasına fırsat bırakmadan ne zaman gelirsen sana istediğin bisiklette yüzde 20 indirimi uygulayacağının garantisi verdi ve almadık. bu arada ben bisiklet alamamış olsam da tanıdığımın eşine sedona borlady i alarak bir kişiyide sedonalı yapmış oldum. bu noktada aklıma takılan bir soru oldu yeniden sedonanın kadrosu 2 yıl garantili malum ben 90-95 civarı bir kiloya sahibim bu ilerde bir sorun oluşturur mu ? yada kadrosu ömür boyu garantili olan scottların alt modellerine mi bakıp kafamı karıştırmalıyım? teşekkürler