Son düzlüğe geldik artık seçim zamanı: GİANT Escape 1 mi? SCOTT Sub 40 mı?

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Süha Çağrı Özbakışlar

(link)

Şurada kadro için 5 yıl garantiden söz ediliyor. 6 yıl olan; 6 yıl içide kaza yaparsan ve tekrar Scott kadro almak istersen, kadro ücretinin bir kısmını (ne kadarını bilemiyorum) Scott'un karşılaması diye biliyorum. Eksik veya hatalı olabilir ama böyle bir şey.

Bu arada ömür boyu garanti denen şeyi de bazıları "kullanıcı son nefesini verene kadar garanti" olarak algılıyorlar. Ömür boyu garanti bu değil. Oradaki ömrün, kullanıcıyla bir alakası yok. Ne olduğunu da merak edenler araştırsınlar. :)

Scudo

Yusuf Z. Şipal

Forum Bağımlısı
Tepki
1.476
Bisiklet
Cannondale
@Süha Çağrı Özbakışlar
Belki değişmiştir, ben ömür boyu garantiden kadro değiştirdim.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Fuji 1.4'ü de araştırıyorum, bakalım eğer uygun kadro boyunda olanı varsa, onu da düşünebilirim, yakından görmem gerek öncelikle. Fuji ne malı bileniniz var mı arkadaşlar?

Kerim BEŞER

Forum Demirbaşı
Tepki
414
@Süha Çağrı Özbakışlar

Giant'ı tavsiye ederim, Size daha dik ve konforlu bir sürüş sağlıyor. Eğer çok yüksek dersenizde düşürebilirsiniz fakat Scoot'ta bunu yapamazsınız.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Süha Çağrı Özbakışlar

Japon kökenli bir Amerikan firması. Japonlar'dan devralınmış vaktiyle Amerikanlar tarafından. İsimden de bir şeyler belli ediyor zaten. :)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@ahmetcan44

Dostum banlanmış gözüküyorsun ama Fuji'yi aklıma soktun, özellik olarak iyi görünüyor. Teşekkür ederim :)

erphan

Forum Bağımlısı
Tepki
503
İsim
Erhan
Bisiklet
Scott
yaw, güzel bisikletler ama sırf fikir vermesi açısından; carraro sportive 225 kullanıyorum, f/p olarak oldukça memnunum. görüntüsü, shimano hd disk frenli ve kilitlenebilir maşalı olması, 24 shimano altus vitesli olması, kadrosunda arkaya gerektiğinde v fren takılabilecek özelliği olması, ve bütün bu özelliklere göre 14.5 kg olması, gidonunun yükseklik ayarlı olması, vs... naçizane tavsiyem fiyat olarak çok uçmamanız. yoksa 3000 tl ye de hibrit bisiklet var. kullanım amacınıza göre, ayırdığınız bütçeyi aşmadan, en hoşunuza giden modeli almanızdır temennim. belki ilerde yol bisikletine geçmek bile isteyebilirsiniz sonuçta :) o kadar anlattım, bari bir fotosunu ekliyim benim kısrağın :) hoşçakalın..

(link)

erphan

Forum Bağımlısı
Tepki
503
İsim
Erhan
Bisiklet
Scott
sakın yanlış anlaşılmasın, bisikletimin ya da markasının reklamını yapmak değil amacım. asla... buarada ben bisikletimi sıkı bir pazarlıkla 850 tl ye 10 taksit aldım :)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Süha Çağrı Özbakışlar

Gayet memnun kalacağınıza eminim. :) Şimdiden Fuji'niz hayırlı olsun diyelim. :p

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.462
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@erphan

Bisiklet harika duruyor, hatta tenager dönemimde olsam pedere yalvar yakar olur, anneme mızmızlanır, rahmetli babannemin sobanın küllüğüne sakladığı dolar tomarından bir kaç yüz papel aşırır (fazlasında vaziyete uyanıyordu rahmetli) bu bisikleti ne şekilde olursa olsun alırdım. Ama şimdimi. Hidrolik fren, amortlu maşa ne güzel ne cicili biçili duruyor. Eee o zaman otomatik klimada taktık bisiklete deseler o dahamı cazip gelecek. Bunların hepsi reklam dostum. Bir tür sektörün ticari madrabazlığı. Bisiklet dediğinin basit ve hafif olanı makbuldür. Meselenin özüde budur.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@erphan

İlk bisiklet alma fikri bu bisikleti görünce 2 ay önce geldi aklıma ve bugün itibariyle Fuji 1.3 sahibiyim. Alternatifin için teşekkürler, malesef artık bu bisikleti bulmak çok zor kapış kapış gidiyor :) (link)

Tepki
0
İsim
Salih O.
Bisiklet
Fuji
Bende dün aldım Fuji 1.3..gerçi baya olmuş sizin alma tarihi ama güncel olarak iletimi görürsen bisiklet hakkında yorumlarını merak ederim.