''sokağını Yaşa” Kadıköy Etkinliği

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında Halil Atalay tarafından paylaşıldı.

 1. Halil Atalay

  Halil Atalay Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  7 Ocak 2009
  Mesajlar:
  637
  Beğeniler:
  644
  Şehir:
  B.çekmece, İstanbul
  Seviye:
  [​IMG]

  [​IMG]

  Buluşma yeri ve saat : 09 Ekim Pazar · 10:30 - 19:00 Kadıköy Vapur İskelesin de

  Buluşma yeri Kadıköy vapur iskelesi saat 10:30 buradan grup kararı ile kısa bir tur veya kahvaltı sonrasın da Sokak etkinliğine katılmak üzere sokak gidiyoruz sokak etkinliğe katılan çevre halkına bisiklet sevgisini aşılayacağız çeşit bakım tüyoları vereceğiz

  “SOKAĞINI YAŞA” KADIKÖY ETKİNLİK PROGRAMI:

  1. Yeldeğirmeni Sokakları Yaşıyor: Mahalleli ile tanışma, projeyi tanıtmaya yönelik bilgilendirme toplantısı. Bu proje ile yapılacak etkinliklerin amacı ve programı halka duyurulacaktır. Toplantının sokakta projeksiyon eşliğinde yapılması planlanmaktadır.

  2. Hayalimdeki Sokak Resim Atölyesi: Çocukların sokağın farklı kullanımlarını, anlamlarını keşfetmelerine yönelik bu etkinlikte yere serilen uzun bir kağıt üzerinde farklı yaş gruplarından çocuklarla resim atölyesi gerçekleştirilecektir. B etkinlikte çocukların hem el becerileri hem de hayal güçlerini sokak teması üzerinden geliştirmek istenmektedir.

  3. Sokak Filmleri Gösterimi: Açıkhava sinemaları günlerine atıfta bulunan bu etkinlikte mahallede kurulacak perde üzerinde tüm mahallenin katılacağı her yaş grubuna hitap eden film gösterimi yapılacaktır. Akşam saatlerinde gerçekleştirilecek bu etkinlikle mahalleli ruhunun canlanması ve mahalleli olma ruhunun kültür üzerinden gelişmesi hedeflenmektedir.

  4. Sokak Oyunları Geri Dönüyor: Unutulmaya başlanmış sokak oyunlarını yeniden canlandırarak çocuklara sokak kültürü ve sokağı kullanma alışkanlığı kazandırmaya yönelik düzenlenecek bu etkinlikte seksek, yakan top, birdirbir gibi nostaljik oyunlara yer verilecektir.

  5. Müzik Sokak’ta Güzel: Mahalle sakinlerinin bir müzik dinletisinde sokakta bir araya gelmesini amaçlayan bu etkinlikte sokakta canlı olarak müzik dinletisi yapılacaktır. Sokak kültürünün müzik teması üzerinden gelişmesini amaçlayan bu etkinlikte her yaş grubundan mahalle sakininin katılımı hedeflenmektedir.

  6. Sokakta Tiyatrocular Var: Sokak kültürü ve mahalle ruhunu kültür teması üzerinden geliştirmeyi amaçlayan bir diğer etkinlik olan Sokakta Tiyatrosular Var, sokakta performans yapan ekiplerin katılımı ile gerçekleşecektir.

  7. Atık Atölyesi: Projenin sürdürülebilirlik ilkesi kapsamında gerçekleştirilmesi hedeflenen bu etkinlikte atıkların nasıl değerlendirilebileceği ve geri dönüştürülebileceğini göstermeye yönelik bir atölye gerçekleştirilecektir. Bu sayede katılımcılara çevreyi koruma bilincinin atıklar üzerinden verilmesi hedeflenmektedir.

  Not: Gün boyu çeşitli standlar kurulacak, etkinlikler katılımcı gruplara göre çeşitlendirilebilecektir.
   

İlginizi Çekebilir

upload_2016-8-24_11-11-12.png
Sistemli çalışmak, gelişmek ve yarışlarda iddialı olmak isteyenler için akıl dolu bir site var. Adı Xert Online Xert Online | Login Baron firması bu siteyi hazırlarken aynı zamanda Garmin Edge...
20160925_130322_HDR.jpg
Herkese Merhaba. Ben Necmettin Ünlü. izmirde yasiyorum universite Ogrencisiyim. 21 yasindayim. Hersey 19 yasinda 133 kiloya kadar cikmam ile basladi.Boyum 1.9m idi ama yinede kilo oldukca belli...
upload_2016-8-24_10-50-58.png
Sistemli çalışmak, gelişmek ve yarışlarda iddialı olmak isteyenler için akıl dolu bir site var. Adı Xert Online Xert Online | Login Baron firması bu siteyi hazırlarken aynı zamanda Garmin Edge...