Söğüt - Borcak Bisiklet Turu (06.05.2013) - İlk Turum

zanaatkar

Daimi Üye
Tepki
91
İsim
İbrahim Ç.
Bisiklet
Salcano
@ulaş kaya
Teşekkürler. Bir ara bisiklet kiralama işine girme niyetindeydim lakin bir bisikletin yaşattıklarından ötürü bu istek anında kayboldu. :)

Scudo

m.ali mülayim

Aktif Üye
Tepki
124
Bisiklet
Trek
İbrahim Bey bisikletiniz hayırlı olsun. İlk tur olarak Borcak deresinden Söğüt'e çıkmak büyük başarı... Söğütlü olarak iyi bilirim o rampaları.... Siz o rampaları çıktıktan sonra Bozüyük rampaları çerez gibi gelir...

zanaatkar

Daimi Üye
Tepki
91
İsim
İbrahim Ç.
Bisiklet
Salcano
@m.ali mülayim
Tesekkurler. Yalniz cikis rotam bilinen yol degilde Sirhoca koyu icinden yapilan kestirme yol idi. Tabi bu yol tam anlamiyla bir yokus tirmanisi oldu. Bakalim pazar gunu Istasyon yokusu cerez gibi gelecek mi merakla bekliyorum. :) Bozuyuk'e daha sonra giderim muhtemelen.

Cem Şentin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.268
Yeniden başlayan biri için güzel bir tur yapmışsınız. Gerçi Borçak'tan Küre yoluyla da dönebilirdiniz.

zanaatkar

Daimi Üye
Tepki
91
İsim
İbrahim Ç.
Bisiklet
Salcano
@Cem Şentin
Teşekkürler. Dönüş saatim 19 idi, o saatten sonra Küre tarafından dönmek imkansız. Kurt var, domuz var, ayı var falan. :D O kadar yakında değil ayrıca. Ama şunun altını çizmek isterim ki Borçak değil Borcak olacak. :)

yuzuakyener

Aktif Üye
Tepki
78
Bisiklet
Salcano
Asıl keyif bir iki ay sonra aynı rampaları terlemeden çıkmaya başladığınızda başlayacak :D

zanaatkar

Daimi Üye
Tepki
91
İsim
İbrahim Ç.
Bisiklet
Salcano
@yuzuakyener
Olur mu gerçekten öyle bir şey? :D Bu arada Bilecik'e gidecek olursam eğer başka bir rampa bekliyor beni. :D

Tamer KAMIŞLI

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Arkanıza heybenizi attığınız uzun turlarınızı da sabırsızlıkla bekliyorum :) Anlatımınız oldukça keyifli + olarak ben videolardan da çok keyif aldım hatta bir sonraki tur için kameramı yanıma alıp tur günlüğü yapmayı bile düşündürdü bana :) Bu arada sizde bu azim olduktan sonra zamanla rampaları da çıtır çıtır yiyeceğinize eminim.

Ayrıca bir tur bisikletiyle o yolda tırmanışınız zaten takdir toplayacak cinsten. Kullanacağımız yollar bozuk MTB alalım diyen arkadaşlar için rehber niteliğinde bir tur olmuş. Tur bisikleti arabanın gittiği her yolda gidebilir diyip inandıramıyorduk kimseyi :)

Selamlar
Tamer

yuzuakyener

Aktif Üye
Tepki
78
Bisiklet
Salcano
@ibrahim çiftçi

Tabii ki. Biz bir ay önce pedal çeviremediğimiz için yürüyerek çıktığımız rampayı geçen hafta rahat rahat çıktık. Hatta milleti beklemekten sıkıldık da çıkıp çıkıp indik :))

@Tamer KAMIŞLI

Kesinlikle katılıyorum. Dağ bisikleti dağlarda hoplaya zıplaya gitmek isteyenler için ideal. Öyle bir hevesiniz yoksa bu bisiklet ormana da girer, taşa da çakıla da.

zanaatkar

Daimi Üye
Tepki
91
İsim
İbrahim Ç.
Bisiklet
Salcano
@Tamer KAMIŞLI
Seneye heybeli bir tur yapmak lazım diye düşünüyorum ama bakalım nasıl olur bilmem. :) Video çekmek dönüş yolunda aklıma geldi aslında inişte de çekilebilirdi ama en güzeli ufak bir kamerayla gerçekleştirmek olacaktır. Bendeki fotoğraf makinesi ile biraz güç oldu, malum biraz ağır. :) Bu şekilde bir videoblog yapılabilir elbette. ;) Çıtır çıtır yemeye can atıyorum bakalım, nasıl olacak göreceğiz hep beraber. :)

Ben en başında gideceğim yolları belirttim ve bu bisiklet tavsiye edildi. Ama yokuşu o incecik lastiklerle çıkmak gerçekten ilginç oldu. Bir ara ayağa kalkıp pedal çevirmek istediğimde patinaj çektim ayrıca. :D

@yuzuakyener
:)

Yigit Kurt

Aktif Üye
Tepki
88
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Şehir - Tur
İbrahim Bey paylaşım için teşekkürler. Gerçekten doğanın içinde bol oksijenli güzel ve keyifl bir tur olmuş.

Benim sormak istediğim bisikletinizin yol tutuşu nasıldı? Ben de bir şehir bisikleti sahibiyim daha çok asfalt vb. yollarda kullanıyoruz. Fakat gördüm ki kumlu taşlı çok da asfalt olmayan zeminlerde kullandınız rampa da indiniz rampa da çıktınız. Bu konuda izlenimleriniz nasıldır.

Kazasız belasız, güvenli sürüşler dilerim.

zanaatkar

Daimi Üye
Tepki
91
İsim
İbrahim Ç.
Bisiklet
Salcano
@Yigit Kurt
Ben teşekkür ederim.

Gerek asfalt gerekse toprak yol kötü olduğu için biraz temkinli yol aldım. Her iki yönde de zorlanmadım bisikletim açısından. Gayet güzel gidiyor. Hele çıkışta hiç patinaj çekmedim. Toprak yolmuş, bozuk yolmuş, bana mısın demedi. :)

zanaatkar

Daimi Üye
Tepki
91
İsim
İbrahim Ç.
Bisiklet
Salcano
Çıktığım rampanın görünümü:

https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc6/283636_10201179373432247_40133833_n.jpg