Soğuk,sis,macera ve uludağ...

Fatih Özgenlik

Forum Bağımlısı
Tepki
393
Merhaba arkadaşlar,
Bursa grubu olarak gezilerimize aralıksız devam ediyoruz, forumda duyurusunu yaptığımız tuzaklı-millipark gezisinde ben, Elman,Ediz ve Cenk birlikte pedalladık bu pazar.Cenk ilk defa bizimle pedallıyordu. Hafta içinde geziye ilgi çoktu ama baktık başka gelen giden yok,biz de "az ve öz olsun" dedik,başladık turumuza. Hava oldukça kapalıydı ve hafif yağmur çiseliyordu yola koyulduğumuzda.
Orhaneli yoluna verdik kendimizi ve daha bir kaç km gitmiştik ki Elman'ın lastiği su koyuverdi.( Kutsal'ın ahı tuttu galiba:) ) Lastikteki dikeni çıkarttıktan sonra başlıyoruz tırmanmaya.

Nerdeyse daha geziye başlamadan verdiğimiz zorunlu mola, elman bu kez kendi bisikletinin lastiğini tamir ediyor.
(link)
İlk durağımız olan Gökçeören köyüne doğru oldukça zorlu bir tırmanıştan sonra güzel manzarayı değerlendirelim diyoruz...
(link)
Havanın ne kadar puslu olduğunu rakım yükseldikçe daha iyi anlıyoruz amacımız arkadaki tepeleri aşmak.
(link)
Aşağıda Bursa-Orhaneli yolu görünüyor. Burada ise, Elman mı güçlü, yoksa bisikleti mi hafif, kararı sizlere bırakıyorum :D
(link)
Ediz ve ben. Bakmayın kayaların üzerinde gezindiğime, yükseklik fobim var ve o esnada bacaklarımın titrediğine emin olabilirsiniz.
(link)
Gökçeören köyünü geride bırakıyoruz. Rotanın bundan sonra ki kısmını ise toprak yol ve patikalar oluşturuyor. Bu yolun, gitmek istediğimiz Tuzaklı köyüne ulaştığını söyleyen birkaç köylünün verdiği bilgi dışında yolun durumu hakkında hiçbir fikrimiz yoktu.
(link)
Köyden çıkış yine bir dik rampayla başlıyor. Her yerden köpek sesleri geliyor ve bisikletli bir köy sakini köpeklerin üzerine doğru hızla sürerek adeta onlardan korkmamamız gerektiğini anlatıyor. Ona teşekkür edip devam ediyoruz.
(link)

(link)
Sis yavaş yavaş kendini gösteriyor. Bu noktadan sonra artan sisin de etkisiyle Tuzaklıya ulaşana kadar oldukça tedirgin olduğumuzu söylemeliyim. Ama hiç bilmediğiniz yollarda ve bu şartlarda pedallamak gerçekten çok eğlenceli.
(link)
Yol daralıp , bozulmaya başlıyor. Yaklaşık bir saat boyunca ne bir ev ne bir insan ne de bir hayvan görmeden ilerliyoruz. Birçok yerde yolayrımlarıyla karşılaşıyoruz. Ediz'in direktifleriyle yolu seçiyoruz, devamında ise Ediz'in "herhalde burdandır" yorumu karşısında ne düşüneceğimi bilemedim :eek:
(link)
Sanırım fırtına ağaçları bu hale getirmiş.
(link)
Tırmanmaya devam...
(link)
O kadar ıssız ve sisli ki ama tamamen doğayla başbaşasınız ve bu insana inanılmaz huzur veriyor. İyi ki buradayız diyoruz.
(link)

(link)

(link)

Scudo

Mesut Girgiç

Forum Bağımlısı
Tepki
11.737
Gençler, harika macera, harika efor, harika fotolar.
Tebrikler.

Enerjinizi tamamen tüketmeyin, lütfen müstakbel misafirlerinize de biraz ayırın...

selam ve sevgiler. :)

bora_jb

Forum Demirbaşı
Tepki
106
cok guzel gezı olmus kesınlıkle olmak ısterdım ama :( manzara hersy super sızde ole paylasım ıcın tesekkurler...

Elman TEMEL

Forum Bağımlısı
Tepki
868
kaptan gene edebiyatını konuşturuyorsun:)arkadaşlar gerçekten bu kadar doğayla iiç içe kalmamıştım fth abimin dediği gibi ama şunu söyleyeyim:arkadaşlık güçlü olduğu sürece rakım ne olursa olsun bacaklara kuvvet geliyo.hava biraz daha ii olsaydı belki oteller(rakım 1800)belki de çıkabildiğimiz en yüksek rakıma çıkardık.ama tek kelimeyle şahaneydi hele o 25 kmlik iniş süperdi(içimden düşündüm keşke dh aletler olsaydı dağ taş demeden inerdik valla:D)katılan bütün arkadaşlara tekrar teşekkürler ve gelemeyeceğini bildirenlere de:arkadaşlar sizin içinde eğlendik,korktuk,adrenalin ve ekşın(orijinali action:D) yaptık.

• Beğen
Tepkiler: H.Can DEMİREL

penelope

Aktif Üye
Tepki
49
vay vay vay ne guzel fotolar ekşınlar. demekkı ben olmadanda lastık patlatıomussunuz :D kıskandım valla keske sınav olmasaydı da gelseydım. neyse artık HErpazar sızınleyım..

Fatih Özgenlik

Forum Bağımlısı
Tepki
393
Heyelan yüzünden yolun bir bölümü dökülen kayalarla kapanmış.Takdir edersiniz ki bu manzara pek de iç açıcı değil..
(link)

(link)
karşımıza çıkan her engel bizi daha da keyiflendiriyor.
(link)
bu civarda zemin iyice kötüleşiyor, sanırım elman'ın düşüncesi de yol hakkında.
(link)
Cenk antrenmansız olduğundan bazı yerlerde bisikleti taşımak durumunda kaldı. Birbirimizi bekleyerek ilerledik. Biz önden giden Ediz'i merak edip biraz hızlanmıştık ki. Ediz çıktığı tepeden bize seslendi. O anda nasıl irkildim ve korktum anlatamam. :eek:
(link)

(link)

(link)
Dağ köyü olan Tuzaklı'ya varınca nihayet doğru yolda olduğumuzu anlıyoruz.
(link)
işte Ediz....
(link)

Toprak olduğunu düşündüğümüz hüseyinalana giden yol asfaltlanmış. Piknik yerine kadar tırmanış sürüyor. Tam bu noktada rakımı 1000 mt. ölçüyoruz. Yaklaşık 850 mt. yüksekliğe kadar 2-3 kmlik bir inişten sonra Bursa-Uludağ yoluna çıkıyoruz. Ediz ve Cenk işleri dolayısıyla ayrılıp şehre iniyorlar. Elman ve Ben millli parka doğru tırmanmaya başlıyoruz. Rüzgar ve soğuk iyice artıyor. Pazar günüolması nedeniyle trafik oldukça fazla ama sis yüzünden araçlar çok ağır ilerleyebiliyordu.

(link)
Kirazlı ayrımında fotoğraf çekip araçların olduğu yöne doğru devam ediyoruz.
(link)

(link)
Milliparak birkaç km kala kendimizi ormanın içine attık ve aksiyon yaptık biraz. Bu arada bulutların arasından güneş kendini gösterdi. Birkaç dakika uzansak uyuyakalacağımızdan eminim...
(link)
Milli parkın girişine varıyoruz. ve işte yükseklik...
(link)
Güneş kayboluyor ve sis kaldığı yerden devam ediyor...Sıcaklık -4,-5 civarında.
(link)
Yolun 4-5 metre yanında olmamıza rağmen çoğu aracın sadece seslerini duyabiliyoruz...
(link)

(link)
Şehre doğru 22 kmlik bir iniş bizi bekliyor. Tabi bu iniş kısa eldivenli Elman için daha zor oluyor. İkimizde acayip üşüyoruz. Baya bir süre burnumu hissetmedim.
(link)
Dönüş yolunda biraz ısınmak ve karnımızı doyurmak için mola veriyoruz. Köpeği sevdiğime bakmayın, bir yandan tırsıyorum.Özellikle köpek ayaklandığı zaman. Karnımızı doyurup, bir güzel ısındıktan sonra çok büyük bir hata yaptığımızı dışarı çıkınca anlıyoruz. En az 2 kat daha fazla üşüyoruz bu kez. Sis yüzünden yol boyunca çok yavaş ilerleyebildik.
(link)

Bursa'ya varınca ilk işimiz, Heykel de çay yudumlamak oldu. Çok yorucu ama bir o kadar da keyifli bir geziydi. Geziye katılan arkadaşlara ve bizi takip eden tüm forum dostlarına çok çok teşekkür ediyorum.

• Beğen
Tepkiler: guneykaragoz

Ediz Tevfik Özgan

Forum Bağımlısı
Tepki
972
fatih bak:( konu soğumadan devam edelim derim,:rolleyes: kalanlarıda yolla meraklandım yav. demeye kalmadan geldiler ellerine sağlık. hadi kutla bu zafer senin yüreğine sağlık yalan dünyadaki güzel zaferin(pek yabancı gelmedi ama:rolleyes: )

• Beğen
Tepkiler: H.Can DEMİREL

Elman TEMEL

Forum Bağımlısı
Tepki
868
@edi55

ediz abi mrb.abi sendeki fotoları da yüklersen tam süper olcek :) yükle bi zahmet abim

Ediz Tevfik Özgan

Forum Bağımlısı
Tepki
972
benimkilerde fatihte. Bu arada keşke sizinle çıksaydım misafirlerim altıya doğru anca geldiler kaçırdık milli parkı.:mad: orda resim için bida 1400 metre tırman işinyoksa:rolleyes: gezi ekibimize sonsuz teşekkürler. Gelemeyenleri özellikle soner hocamı yanımda hissettim yol boyunca

Fatih Özgenlik

Forum Bağımlısı
Tepki
393
@edi55

sevgili ediz, havalar biraz düzelsin 1400 e değil 2000 e çıkarız birlikte lafımı olur

Ediz Tevfik Özgan

Forum Bağımlısı
Tepki
972
@elman_temel

Ben yazları köyde hayvan güder at binerdim,böyle yollara doğaya alışkın hatta aşığım ama arkadaşlar biraz şeherli çıktı:D
(link)
tuzaklı
(link)
fatihin korktuğu an:eek:
(link)

msconfig

Forum Bağımlısı
Tepki
780
supermis valla kiskandim :)
tesekkurler paylasim icin

nicaleus

Aktif Üye
Tepki
23
büyük ihtimal haftaya bende aranızdayım:) selamlar
bu arada kutsal sınavdayken düsündün galiba elmanı:D lastiği patlamış:D :D

Ozge Deniz

Forum Bağımlısı
Tepki
328
süper gezi .hepinize teşekkürler.biraz zorlanmışsınız sis yüzünden.ama degmiş.sevgiler...

Ozge Deniz

Forum Bağımlısı
Tepki
328
buarada köpekten tırsmayın.onlar hep hayatımızda olcak....

Elman TEMEL

Forum Bağımlısı
Tepki
868
@derya.k

derya slm.aslında köpeğe ilk yaklaşan ve hep onlara saldıran benim fatih abimin asıl korkması gereken benim:)önemli olan ilk göz temasıdır benim için gerisi kolay oluyo bende küçükken 12 köpek eskittim:Dsaygılar sevgiler

• Beğen
Tepkiler: Ozge Deniz

Tolga Gürgün

Forum Bağımlısı
Tepki
2.142
Bisiklet
Pinarello
Arkadaşlar çok güzel bir gezi yapmışsınız fotolar harika tebrik ederim,

Tolga Gürgün

İsmail Ağıllı

Forum Bağımlısı
Tepki
833
adrenalin dolu bir gezi olmuş sizleri canı gönülden tebrik ediyorum manzaralara diyecek laf bulamıyorum süperrrrrrrrrrr teşekkürler

Elman TEMEL

Forum Bağımlısı
Tepki
868
@nicaleus

YA AHMET BÜYÜ ARTIK:)
AMA ŞUNU HİÇ KAFAMDAN ÇIKARAMAM KÖPEKLER KADAR SAVUNUCU BAŞKA Bİ HAYVAN YOK BUNU BİLİN DOSTLAR