SMİLE ADSL bağlatacakların dikkatine

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Smile Adsl e 25 Kasım 2009 tarihi itibariyle 4 gb sınırlı bağlantı ile abone oldum ve halen devam eden yıllık paket kampanyaları dahilinde 2 ay ücretsiz internet bağlantısı hakkı verdiklerini söylediler ve imzaladığım sözleşme ile beyan ettiler.

Ancak bana bugün 1660 mb.kota aşım ücreti faturası geldi.Sebebini hemen açıklayayım.

Kısa dönem limit aşım ücreti:Abone olunan ay, ayın sonuna kadar kullanılması gereken kota miktarı aşıldığındaki ilave ücret.( İlk ay kotayı ayın kalan gün sayısına göre hesaplıyorlar)

Yani Kasım ayında sadece 1024 mb/30 gün= 34 mb.*kalan 5 gün= 170 mb.kotam varmış ve bunu tarafıma ulaşan ilk faturada öğreniyorum.

İmzaladığım sözleşmede ve internet sitesinde ilk ay kota hesabının bu şekilde yapıldığına dair bir bilgiye ulaşamadım.Kendilerini bu haksız kazançlarından dolayı kınıyorum.

Scudo

tolga1976

Forum Bağımlısı
Tepki
2.380
@e-pektas

Kınamakla kalmayın.. Tüketici hakları hakem kuruluna dilekçe yazın.. (Googledan arama yapın)

• Beğen
Tepkiler: Ali Niyazi Duman

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
@bumerang

Kesinlikle hakkınızı arayın, firmanın halkla ilişkiler bölümüne yazarak/telefon ederek başlayabilirsiniz.
Tolga'nın bahsettiği heyete defalarca başvurdum.
Hepsinde ben kazandım.:D
Tüm il ve ilçelerde kurulması zorunlu.

Umarım hakkınızı alırsınız.
Selamlar

• Beğen
Tepkiler: tolga1976

S26

Forum Bağımlısı
Tepki
1.453
Bisiklet
Amoeba
Peki arkadaşlar konuyla alakasız ama TTnet harici bir ADSL bağlatınca fatura olayı nasıl oluyor?

Mesela Smile, Superonline, Biri, vs başka bir ADSL olunca, abone olunan şirketin yolladığı fatura haricinde Telekom'a ekstra ücret ödeniyor mu?

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Serden Us

Sadece abone olduğunuz internet sağlayıcısına ücret ödüyorsunuz.

Ahmet Gürkan

Daimi Üye
Tepki
328
Bisiklet
Sedona
Smile ADSL'den kesinlikle uzak durunuz derim... İki sene önce aboneliğim vardı, iptal ettirmek istediğimde piyasa değeri 60-70 TL olan modem için benden 165 TL para istediler (Airties RT-101). Ayrıca, müşteri hizmetleri tam bir rezalet, iki kelimelik "bizi ilgilendirmiyor, telekom'a başvurun" cevabı için telefonda dakikalarca bekletildiğimi bilirim... Şu an Superonline kullanıyorum, hattımda sorun çıktığı zaman hiç bana telekom falan demeden, kendileri uğraştılar ve evime kadar ekip gönderip sorunumu çözdüler, üstelik sorun oturduğum binanın hattından kaynaklanmasına rağmen...

sadana

Forum Bağımlısı
Tepki
2.319
turkcell de aynı a sıda aynı b side aynı hep dolandırıcı olmuşlar..
Tedbirli ve bilinçli olmalıyız.Yoksa acımazlar mecbur bırakıyorlar ödmeye..
2 yıl önce ödediğim trafik cezasını Makbuzu bulmasak bir daha ödiyecektik....
Umarım hak yerini bulur..

Hakan Bahrilli

Aktif Üye
Tepki
162
Bisiklet
Colnago
Resmi dilekçe ile başvurun. Tüm devlet kurumları dahil dilekçe dedin mi akan sular durur. Benim de başıma geldi 2 yıl evvel. İlk iki ay kota aşımı olmayacak dendi, ben ayın ortasında abone olduğum için ilk aldığım günden itibaren 60 gün boyunca indirme yaptım ve sonra kestim indirmeyi. Bana 40 gb kota aşmışsınız diye azarladı hatta telekomdaki gişe memuru :) Bunun ilk iki ay boyunca hakkım olduğunu izah edemedim kendilerine bir türlü. Neyse sonunda durumu detaylı anlatır bir dilekçe yazdım ve verdim telekom müdürlüğüne. Benden haksız olarak tahsil edilen 115 tl lik kota aşım ücretini - o zaman kotalı netin aylığı 40 tl idi- sonraki aylardaki faturdan mahsup ettiler. Şansınızı deneyin derim. Çünkü bu tip şeyler telefonla hallolmuyor.

sadana

Forum Bağımlısı
Tepki
2.319
E-pektaş kardeş gördüm aklıma geldi aynı sorun devam ediyormu? Ve sonuçda kararlılık gösterim haklılığınızı ortaya koydunuz mu? Bilgi verirseniz sevinirim.
İyi Forumlar..Saygılar..