Slx Aynakol sol bacak aranıyor..

ömer başkıran

Aktif Üye
Tepki
152
Arkadaşlar spd pedal yuvasını aşındırdığı için aynakolun sol bacağı pedalı tutmayacak kadar genişledi..Malum aynakol alüminyum.. Elinizde kırılmış yada yaprakları eskidiği için kullanım dışı kalan Slx aynakolu sol bacağı arıyorum.. :in:

Scudo

Taner Rona

Forum Bağımlısı
Tepki
691
Bisiklet
Bianchi
hocam kollar nerdeyse aynakol fiyatına gelebiliyor..valla hiç denemedim ama
çelik macunu sürüp pedalı takın yada musluklar için kullanılan adını unuttum bir malzeme vardı oda işe yarayabilir en son çare olarak deneyebilirisniz..

ömer başkıran

Aktif Üye
Tepki
152
@Taner Rona
Plastik çelik denilen bir karışım var bir büyüğümde aynı tavisyede bulundu, ben işin kolayına kaçtım :) ama son çare bunu deneyeceğim.

Aybars Öge Sürücü

Forum Bağımlısı
Tepki
1.494
Ömer Istanbul Decathlon'da bu tip tamir kiti var; satılmıyor, atölye içi getirtmiştim. Atölye sorumlusunu bulursan onlar sana yardımcı olacaktır. İsmimi verip beni de aratabilirsin.

Niyazi ALTUN

Forum Bağımlısı
Tepki
435
Bisiklet
Trek
Çeşmeler için kullanılan malzeme kendir iptir.Günümüzde ise yerini teflon bant almıştır.
Demir,çelik ve aluminyum civataların üstüne sürülüp sıkarken kuvvet sağlayan bir daha zor açılmasını sağlayan madde de loctite(loktayt) tır.
Loctite dikkat ederseniz shimanonun sıfır parçalarının civatalarında rastlayabilirsiniz civatanın sıkıldıktan sonra gevşemesini engeller.
yol bisikleti fren ayaklarının kadroya montaj civatasının ön uç kısmında var.
Beyaz renkte olup ,civatanın ucundaki alyan vidayı montaj ederken biraz sıkıca montaj sağlar tekrar gevşememesi için.

http://www.enewsbuilder.net/HenkelTechTalk/New_LoctiteBottle.jpg

http://www.acmprofesional.ro/wp-content/uploads/Loctite21.jpg

Loctite tın birçok çeşidi vardır .Hangi amaçla hangi aksamda kullanacaksanız o şekilde belirtip uygun modelini almak daha iyi olacaktır.

feroden

Aktif Üye
Tepki
49
Merhaba.
Arkadaşlar bahsettiğiniz kimyasal ürünler yalama olmuş bir yuvayı onararak uzun ve sorunsuz bir kullanım sağlamak için yetersiz olacaklardır.
Yalama olmuş bir ayna kol pedal bağlantı dişini ancak metal malzeme kullanarak tamir ederseniz yeterince (hatta fazlasıyla) dayanıklı bir neticeye ulaşabilirsiniz.
İşin zor kısmı bahsettiğimiz vida dişini açmak için gerekli olan (bildiğim kadarıyla 9/16") sol diş whitworth kılavuz ucu bulmak bu bulunursa işin gerikalan kısmı hususunda ben yardımcı olabilirim.
Kalın sağlıcakla.

Aybars Öge Sürücü

Forum Bağımlısı
Tepki
1.494
@Aybars Öge Sürücü

Bahsettiğim tamir kiti kimyasal değil mekanik bir çözüm içeriyor ;)

Aybars Öge Sürücü

Forum Bağımlısı
Tepki
1.494
@feroden

En uygun dille anlatılan çözüm bu; elinize sağlık. Witford ile ters paso bir boy büyük açılarak içeriye çift taraflı pasolu bir yüzük takılıyor ;)

feroden

Aktif Üye
Tepki
49
Tekrar merhaba.
Az önce kontrol ettim söz konusu dişin ölçüsü 9/16" x 20 G L , yani türkçesi 9/16 inch 20 sol diş , bu ölçü kılavuz uç Karaköy veya Bayrampaşa'da hırdavatcılarda bulunabilir.

ömer başkıran

Aktif Üye
Tepki
152
Pedalı bison epoxi karışımlı yapıştırıcı ile kullandık, pedalın uç kısmından 5 numara kılavuzla diş açıp hepsini yapıştırdık.. Bu akşam kullanmaya başladım henüz herhangi bir çatlak gözlemlemedik, biraz daha aynakolu zorlayacağım.. Karışım cm kareye 230 kg mukavemet verisi var gözlemleyip bakacağım..