slime(patlak önleyiciler) ve arka lastik hakkında soru?

KemalBaloglu

Forum Demirbaşı
Tepki
779
Slime patlak önleyici sıvı, Schwalbe Doc Blue
gibi patlak önleyici ürünleri üzerinde yama olan lastiğe uygulayabiliyormuyuz yani yamalı lastiktede kullanılabilinirmi yada gidip 0 iç lastikmi almalıyım bu konu hakkında farklı farklı cevaplar aldığım için soruyorum bazıları olur diyor bazıları olmaz diyor kafam baya karıştı
ve biz bu patlak önleyici sıvıları iç lastiğe sıktıktan sonra içlastiği janttan söküp çıkarabilirmiyiz herhangibir sorun olurmu
2. sorum ise benim bisikletimde de olmak üzere arka lastik dönüş yönüne ters takılmış böyle takılmasının bir sebebi varmıdır yoksa yanlışlıklamı yapılmıştır bazı bisikletli arkadaşlarımızın bisikletlerinde de görüyorum dönme yönüne ters takılmış bunun nedenini bilen varsa lütfen yardımcı olsun
şimdiden cevaplarıız için teşekkür ediyorum

• Beğen
Tepkiler: S26
Scudo

Fatih Buzgan

Forum Bağımlısı
Tepki
3.085
1) Tabiki yamalı lastiğe de uygulanabilir fakat kimse bunu tavsiye etmez.Belki de çok önceden büyük bir patlak deliğini yamamış ve unutmuş olabilirsiniz ve o lastiğe Slime uyguladığınızda da gün gelip oradan patlarsa yazık olabilir uygulamanıza.
Sonuç olarak patlak önleyici sıvılar, sıfır iç lastiğe uygulanmalıdır.
Uygulama yapıldıktan sonra da mantıken tekrar lastiğin havası indirilebilir, çünkü sıvı siboptan kaçmaz.
2)Ön lastik yol tutuş için, arka lastik çekiş ve hız içindir.Bu yüzden ön lastik düz takılır.Arka lastik de eğer öndekiyle aynı diş yapısına sahipse, önün aksi yönüne çevrilerek takılır ki zemine tutunma sağlanabilsin.Bu her lastik için geçerli değildir.

KemalBaloglu

Forum Demirbaşı
Tepki
779
saol athletic abi her soruma cevap oluyorsun çok saol

Fatih Buzgan

Forum Bağımlısı
Tepki
3.085
Rica ederim kardeşim, bizler burada sizler için varız.Siz de doğru bilgilenin ki bisikletlerinize zevkle binin ve gün geldiğinde siz de birilerine bu eşsiz sporu doğrularıyla anlatın.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
peki bu patlak önleyicileri hangi orana göre koyuyoruz slimelerde bir lastik için 4 oz fln gibi ibareler var fakatbu ölçüyü nasıl ayarlıyacaz....

Fatih Buzgan

Forum Bağımlısı
Tepki
3.085
Bildiğim kadarıyla bir plastik şişe Slime'ı 2 adet lastiğe eşit olarak bölerek uygulanıyor.Yani şişenin yarısı bir lastiğe, diğer yarısı diğer lastiğe şeklinde.

neyzencan

Üye
Tepki
58
Patlak önleyici sıvı benzerini İzmirden bir ekip üretmeye başlamış.Dün bisikletcim deneme için bırakılan bu sıvıyı (orjinal ambalajında değildi) bana gösterip 40 + 40 ml ön ve arka lastiklere uyguladı ; böyle bir üretimden haberiniz varmı ?