SKY forma

Tepki
2
Bisiklet
Kron
ebay dan sky forma almak istiyorum feedbacki 98,8 olan bi kullanıcı. ancak kargo kısmında bahsedilenlerden birşey anlamadım anlayabilen varsa yardımcı olabilir mi?
(link) deliver yazan kısımda neden kastetmiş?

• Beğen
Tepkiler: Hakan OKUT
Scudo

Onder.Eren

Daimi Üye
Tepki
171
Bisiklet
Cannondale
Çinden çıkacak bu forma. 2-3 gün içinde kargoya teslim ederiz diyor. yaklaşık ta (tahmini süre) 2 - 16 Ağustos arasında elinizde olur diyor. Daha hızlı kargo için (EMS) temas kurun diyor ki o da 5-7 gün imiş. (%99 ekstra para eklenecek böyle bir talebiniz olursa)

Free Shipping olayında Çin PTTsi ile gönderiliyor gibi düşünebilirsiniz. Size de bizim PTT ile ulaşacaktır. Teslimattan 2 gün sonra takip numarası veririz demiş.

Kendi tecrübelerime gelirse; bir çok defa çinden alışveriş yaptım. en sonuncusundaki sürelerden bir örnek:

20 Haziranda siparişi vermişim.
25 haziranda tüm ürünler kargoya teslim edilmiş diye mail geldi aliexpress'ten.
sistem üzerinden aldığım takip numarası ile baktığımda ise 26 haziranda gönderi müşteriden alınmıştır diyor. (çin pttsi ürünleri satıcıdan teslim almış)
06 temmuz'da yeni kayıt düştü "gönderi yurtdışına sevk edildi" diye.

tarih 09 temmuz ve hala bizim PTT'de bir kayıt yok.

Kısaca normal yollarda 20-25 gün beklemeyi göze almalısınız. Diğer yollarda da gümrüğe takılma riskleri mevcut. (75 euro kuralından bağımsız olarak DHL ile gönderimlerde DHL = hokkabazlık)

Ebay haricnde bu ürünlerin bin türlüsünü aliexpress.com'da da gördüm. Ordaki güvenilir (yüksek satışlı bol pozitif feedbackli) bir satıcıdan da alım yapabilirsiniz. En son yeni üyelere 5 USD de kupon veriyordu aliexpress.com (alibaba.com'un direkt satış platformu)

Onder.Eren

Daimi Üye
Tepki
171
Bisiklet
Cannondale
Son olarak ben sipariş ettikten sonra "çin formalarda giydiğin bedenin 2 üstünü falan söylemek lazım" diye şeyler okudum yerel ve yabancı forumlarda. Ben XL söylemiştim. Geldiğinde ufak gelirse aliexpress.com da onay vermeyeceğim ödemeye. ve yenisini talep edeceğim. XL heryerde XL olmalı! Çine göre XL ne demek ya :)

Bu imkan ebay.comda yaptığınız siparişte olmayabilir. Ya beden konusunu mesajlaşarak ve ölçülerinizi (omuz vb) teyit ettirerek sipariş verin ya da platform, iadeyi veya kabul etmemeyi olanaklı kılan bir platformu tercih edin.