Sizi hayata bağlayan şeyler

Sefa Yıldız

Forum Bağımlısı
Tepki
1.662
Annem ve babam beni hayata bağlıyor , birde AYPG nin mangal turları ,kız arkadaşım var ama aramızda kalsın yakında şutu çekicem ona çok konuşuyor bu günlerde.

Scudo

Cycleone

Forum Bağımlısı
Tepki
552
Ailem , müzik ve şu ana kadar bulamadığım gerçek aşk.

sadana

Forum Bağımlısı
Tepki
2.319
@cigdem sakızcı

Esinizle ve cok degerli cocugunuzla Omur boyu mutluluklar dilerim.Lutfen yanlis anlamayin kardesiniz olarak yazdim.Saygilar.

@FREEKARTAL

Umarim en kisa surede hayirlisini bulursun//

Abdullah Hakkı

Forum Bağımlısı
Tepki
673
Bisiklet
Diğer
aslinda insanı hayata bağlayan şeyin olanlar değilde olmayanlar olması lazım bence. ben insanların yapamazsın veya kısaca -azsın ekini bulunduran bütün kelimeleri yıkmak için varolduğuma inanıyorum. henüz bi işim yok. girdiğim işten 1 hafta sonra ayrıldım. şu anda cebimde sadece 7 lira para var. çok sevdiğim insanlardan kazık yedim. ve daha bir sürü - nokta. bunların yanında istediğim zaman gidebileceğim adresler var. saat kaç olursa olsun aradığımda en geç 2 saat içinde yanımda olacak insanlar var. arkamdan gözünü bağlasam yürüyecek insanlar var. herşeyi kaldırabilecek kafam var. arkamda kocaman bi baba var. cebimde 7 lira ve 1 haftalık iş deneyimim ayrıca bana dost olmadığını gösteren bi avuç insan var. fakat varya benim çok büyük hayallerim var. ulaşırmıyım bilemem. kafamda tonlarca belkide görseniz-dinleseniz güleceğiniz fikirlerim var. ama ben o şeyler için yaşıyorum.

demek istediğim şu : birçok insan ufak tefek olaylardan etkilenir. hayatta soğur. yaşamdan zevk alamaz. çok kötü durumlarda olduğunu düşünür. aslında insanları böyle düşünmeye sevk eden şey hayat için bi planlarının olmaması. benim şu anda 55-60 yaşlarına kadar yapacağım herşey kafamın içinde. daha yolumun çok uzun olması beni sevindiriyor çünkü kısa yolda yapacağınız şeyler kısa şeyler olur. ben yaşadığım acılardan bile bi mutluluk çıkarırım. en azından bana faydalı kısmını görebilirim. insanlar bunu göremiyor. arabesk müzik dinleyip bira içip ahh ulan napacaz diyolar. önünde seni karamsarlığa süren şeyleri (özellikle o müziği) kapatmakla başlayabilirsin. biranı zaferlerini kutlamak için içebilirsin. herkesten daha kötü durumda olan insanlar var. hatta kısa bi anektod vereyim : bigün yolda yürürken bi adam gördüm. dileniyodu. ayaklarında bi hastalık vardı ve yara içindeydi. acıdım. çok zor durumda diye düşünmeye başladım. yürüdük muhabbet felan derken bi kadın gördüm. 60 lı yaşlarda. mendil satıyodu. içimden bu kadının durumu daha zor. bu kadın gururlu dedim. aradan zaman geçti. bi yerde bi kadın gördüm. yaklaşık 70 küsürlü yaşlardaydı. tekerlekli sandalyedeydi. ve ayrıca mendil satıyodu. o anda artık diyecek bi kelime bulamadım. dehşet içinde izliyodum öyle. o anda gerçeği farkettim. aslında hiçkimse DAHA KÖTÜ durumda değil. ama insanlar nedense bi melankoli bi ağır havalar afralar tafralar... kıl oluyorum öyle insanlara. ayar olurum, nefret ederim, kavga ederim. o zamanda insanlar elindekilere sımsıkı sarılır. onlarada kıl olurum. bence insan en iyisini istemeli, en iyisine sahip olmalı. çünkü insana en büyük sermaye, en büyük iyilik zaten yapılmış düşünme gücü verildiği için. insan herşeyden önce düşünebildiği için şükretmeli. bilmiyorum anlatmak istediklerimi anlatabildimmi ama umarım anlatabilmişimdir. hiçbişey geride kalmadı. hiçbişey insanın arkasına düşmez. herşey insanın önündedir ve insan o şeye uzanmak isterse ona uzanır, alır. aylar sürer, yıllar sürer, belkide bi ömür yetmez. ama hz. ibrahim'in ateşine su taşıyan karınca gibi olmak lazım. belkide hiç beklemediğiniz anda hiçbişey yapamayacağınız-yapmadığınız halde sadece insan için iyi olanı seçtiğiniz için, imkansızın karşısında azmettiğiniz için ateş serin bi su oluverir. vesaire vesaire. umarım size yardımcı olabilmişimdir. kalın sağlıcakla

42FY

Daimi Üye
Tepki
184
Ailem+ ileride almayı hayal ettiğim arabam.

S26

Forum Bağımlısı
Tepki
1.453
Bisiklet
Amoeba
Görünüşe göre:

(link)

alakasız olması gayet normal. ;)

• Beğen
Tepkiler: krankmili