Sizde okuyun kafaniz karissin :)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
bu olay resmi kayıtlardan alınmıştır

-Saygı değer hakim bey..
-Saygılarımla size açıklama özgürlüğümü kullanarak bazı şeyleri bildirmek istiyorum.Umarım bu durumu en kısa zamanda açıklığa kavuşturursunuz.Şu günlerde askerliğe çağrılacağım.
-Adım Cafer Keskinbıçak.
24 yaşındayım ve şu anda 44 yaşında olan Mahmure adındaki dul bir bayanla üç yıl önce evlendim.Evlendiğim kadının şu anda 25 yaşında Düriye adında bir kızı var ve babam Ferit Keskinbıçak ise bu bahsetmiş oduğum üvey kızım Düriye ile geçen yılın ocak ayında evlendi.Böylelikle babam,karımın kızı ile evlendiği için damadım olmuş oldu.Aynı zamanda üvey kızımda babamla evlendiği için üvey annem oldu.
Karım geçen sene benden hamile kaldı ve kamil adını koyduğumuz bir oğlumuz oldu.Oğlum kamil,üvey kızım Düriye'nin erkek kardeşi ve aynı zamanda babamında hem kayınbiraderi ve hem de torunu,üvey annemin de erkek kardeşi olduğu için benim dayım oldu.Babamın eşi yani üvey kızım Düriye geçen sene kasım ayında babamdan bir erkek çocuk dünyaya getirdi ve adını Arif koydular.Arif'te babamın oğlu olduğu için benimde erkek kardeşim ve de kızımın oğlu olduğu için benim torunum oldu.Yani bende aynı zamanda torunum olan Arif'in erkek kardeşi oldum.
Ayrıca bir annenin evladının babası eşi olduğuna göre bende eşimin kızının babası olmuş oldum.Aynı zamanda kızımın erkek çocuğununda erkek kardeşi oldum.
Kısacası ben şimdi aynı zamanda Üvey kızım Düriye'nin oğlu Arif'inde büyük babasıyım.Sayın hakim bey sizden ricam benim askerlik görevinden muaf olmam yönünde karar vermenizdir.Zira şu anda ben...
Babam Ferit Keskinbıçak'ın oğluyum.Babamın üvey kızım ile olan evliliğinden doğan Arif Keskinbıçak'ın büyükbabasıyım.Aynı zamanda babamın torunu olan oğlum Kamil Keskinbıçak'ın babasıyım.Bu durumda,sizde iyi biliyorsunuz ki mevcut kanunlarımız gereğince büyükbaba,baba ve oğul aynı zamanda askerlik yapamazlar...

Saygılarımla..
Cafer Keskinbıçak..

Kaynak:chipcomputer.cm

Scudo

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.696
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@xcangel

Süpersiniz ya bu paylaşım için teşekkür ederim. Elinize sağlık. :)

• Beğen
Tepkiler: BF Okuru

Özgür!

Forum Bağımlısı
Tepki
539
bunu okumustum önceden süper bi hikaye
içinden çıkılmıyo :D
Aylin abla nerden buluyosun böyle konuları yau:)

yunuskivanc

Aktif Üye
Tepki
206
Aylin abla kusura bakmayın yarıda bırakmak zorunda kaldım şimdi kim kimin nesi oluyordu diye düşünüyorum. Acayip kafam karıştı yani:eek:

• Beğen

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.696
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@yunuskivanc

Bende aralarda durup 2-3 kere geri gele gele bitirebildim. :D

hulyaars

Forum Demirbaşı
Tepki
222
kişiden tasarruf çok fonksiyonlu akrabalık, mesela büyükbabanı özledin dayına başvuruyosun hem büyükbaban hemde amca sevgini gidermiş oluyosun.1 taşla birsürü kuş:):)

• Beğen
Tepkiler: bisikletci

sniper

Forum Demirbaşı
Tepki
557
ben çözdüm olayı.... bi defa anlatacam iyi okuyum...:)

kamil feridin oğlu... arif caferin babası... ferit dürüyenin damadı... arif ile kamil bacanak... feridin eşi kamilin halası...
44 yaşında ki dulun adı belli değil...:):)
arif düriye ile evli...
arif.. ferit .. cafer ... kamil... her hafta halısa macına gidiyolar...
düriye ve şuuan dul olmayan bayan... aslında teyze çocukları....

offf offf aylin hanım yazıyorsunuz karmakarışık şeyler düzeltip milletin anlıcağı formata getirmek bana düşüyo.... offf offf....:):):)

valla düğümü iyi çözdüm... ben olmasam forumda anlaşılamıyan bi sürü konu olacak ....:)

• Beğen
Tepkiler: ZaRaKi ve BF Okuru

esma_izmir

Üye
Tepki
94
@sniper

hala çözemediğin yerler var ama hüseyin...:) 44 yaşındaki dulun (yani eskiden duldu üç senedir dul değil) adı var. mahmure adı onun.:) :)

• Beğen
Tepkiler: sniper ve BF Okuru

BF Okuru

Üye
Tepki
2
:D Harikasin Esma
:eek: Az daha Sniper bana tas atacakti.Aaa atmis bile :)
Ne yapayim havalar sicak beynimiz tembellesmesin diye:)
Sabah beyin cimnastigi yapalim dedim :) Ben yaziim nasil olsa sniper çözer :cool:
Bu arada Kamil feridin oglu degil aslinda torunu:)
Onlar teyze kizi degiller :)
kamil feritin babasi nasil olabilir ki :) Offff bence çözmeseydin daha kolay anlayacaklardi.Artik imkansiz:)

tekteker

Forum Demirbaşı
Tepki
125
İsim
Volkan
yalan rüzgarı gibi olmuş :D kimin eli kimin cebinde belli değil ortaya karışık olmuşlar :D

• Beğen

goxelkurt

Forum Demirbaşı
Tepki
111
akrabalık bağları baya perçinleşmiş güzel bir karışım.....paylaşım için teşekkürler

Nevzat KÖSEOĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
593
herşey o Cafer Keskinbıçakın basının altından cıkmıs eger o kendınden yaşca buyuk kadınla evlenmese babasıda kendısınden yaşca küçük bi kadınla evlenmemıs olacaktı ovarya o

Abdullah Hakkı

Forum Bağımlısı
Tepki
673
Bisiklet
Diğer
arkadaşlar bu olay memleketimde yani adıyamanda olmuş bi olay bu cafer keskinbıçak ve diğer isimler değiştirilmiş bildiğim kadarıyla adam askere gitmemek için bu olayı yazıp dava açmış babamda hukukcu olduğu için anlatmıştı bize bizde güldük bayağı ama adam sonunda aklel mağlul olduğu için askerlikten yırtmış :D

nyx

Daimi Üye
Tepki
212
bunun aslı mark twain e ait diye biliyorm...

bisikletci

Forum Bağımlısı
Tepki
380
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@nyx

Mark Twain mi :eek: