Sizce Salcano NG 650 29 HD nasıl bir bisiklet?

Tepki
0
Bisiklet
Salcano
Öncelikle herkese selamlar.
Forumda ilk mesajım bu. Yıllar önce Bianchi Ares bisikletimi çaldırdıktan sonra, uzun bir süre bisiklet almamaya karar vermiştim. Ama içimdeki iki teker aşkını dizginleyemiyorum. Fazla uzatmayacağım. Eskişehir'de yaşıyorum ve geçtiğim günlerde Türkmenler ticarete gittim. Oradaki çalışan, hem fiyat hem de özellike bakımında bana Salcano Ng 650 29 hd modelini önerdi. Şu an indirimdeymiş ve fiyatı 600 lira. İnternet yolu ile bisikleti araştırdım ve çok fazla şikayet olduğunu gördüm. Ama gerçekten de özellikleri iyi bir bisiklet. Şu an kafam karışık. Bugün de bisiklet almayı öneriyorum.

Bana yardımcı olabilecek ve bu bisiklete sahip olan arkadaşlar görüşlerini paylaşırsa sevinirim.

Bisiklet almamın temel sebebi şehir hayatından uzaklaşmak. Şehirde de kullanacağım ama şehir dışına da çok sık çıkmayı düşünüyorum.
Şimdiden teşekkürler...

Bu arada bisiklet bu; (link)

Scudo

Bisikletli Gezgin

Forum Bağımlısı
Tepki
4.683
İsim
Mustafa
Bisiklet
Sedona
Güzel bisiklet 50-100 tl fark verip vites sisteminide 24 ya da 27 vitese yükseltirseniz daha güzel olacaktır

• Beğen
Tepkiler: Nihat Gündüz
Tepki
0
Bisiklet
Salcano
tavsiyen için teşekkürler hocam. Bugün öğle vakti aldım bisikleti. Şu an için memnunum. Umarım hep böyle gider.

Tepki
0
Bisiklet
Salcano
Mesajının üzerinden bir ay geçmiş, acaba şuanki fikirlerin nasıl? Bende araştırmalarım sonucunda bunu almaya karar verdim ama daha almadım. Bilgilendirirsen sevinirim.

Emrah Demirci

Forum Bağımlısı
Tepki
482
Bisiklet
Scott
Bu ürünün ng 650 29 hd (Hidrolik disk olanından sipariş verdim Yakında gelicek) ön aynakol dişliniz 42 likmi yoksa 48 likmi geliyor birde arka 7li dişli tek parça halinde komple rublemi yoksa kaset dişlimi tek tek biliyormusunuz. Bu sene 29 inç çok revaçta olmaya başladı talep çok fazla. Ön amortisörün iyi yaylanmasıda benim için çok önemliydi hd modellerinde direksiyondan kitleme var diye biliyorum sizdede o şekildemi?

BF Okuru

Üye
Tepki
2
1 aylık süre içerisindeki deneyimlerinizi, sorunlarınızı paylaşırsanız sevinirim :) Bu model de aklımın bir kenarında :)

Emrah Demirci

Forum Bağımlısı
Tepki
482
Bisiklet
Scott
(link)
Arkadaşlar salcano ng 650 29 hd (Hidrolik disk) ürününü nevşehirdeki salcano bayilerinden birine site fiyatı 730 tl ama 650 ye veren buldum netde sen verebilirsen senden alıcam diyerek 2 bayiden birine fiyatı kabul etdirip aldım sahibindende malatyada bi yer veriyordu kargo ücreti yokdu ama kutudan çıkarıp toplatmak falan nevşehirden alalım dedik oda yaklaşık 2 ay sürdü gelmesi fabrikanın elinde yokmuş. bende boyum 1,65 olması ve bisikletin 29 inç olması nedeniyle 15 inçlik Kadro istememe rağmen 21inçlik kadro beyaz üstünde mavi çizgili renk istememe rağmen kırmızı renk olanı geldi birde sitede yazan özelliklerde
29md manuel kilitli
29hd Gidondan kilitli maşa yazmasına rağmen bana tamamen kilitsiz maşa geldi bu renk boy ve maşadan oluşan üçlü hayal kırıklığı ve beklediğim 2 aya değmemesi beni tamamen salcanodan soğuttu baharın en güzel günlerinde 2 ay binememem cabası hepsinede biraz boyun eğmem bayiliği olan arkadaşla aramızdaki samimiyet ve onun isteği dışında olan bi durum olmasıydı.
Şimdi gelelim bisiklete önceki satdığım ümit evulutıon modeli 12 kg di bu ise 16kg.
ön aynakol 29hd lerde 48 lik haliyle öyle olunca aynakolun en küçük dişlisiyle rublenin 26 dişden oluşan en büyük dişlisi bide bisikletin ağırlığı vede tekerlerin 29 jant olması rampa yukarı kesinlikle çekilmiyor 500 km oldu inanın bacak kaslarımın ağrısı bu kompenentle başladı halada bitmedi ramazandan sonra ilk fırsatta shımano megarange 14-34 dişliden taktıracağım yoksa iki bisiklet yanyana aynı rampada arkadaş ön dişli 2 de arka dişli 4 de çıkarken ben ikiside birdeyken aynı hızla yani onun sekizinci vitesiyle rampa çıkıyorum bende kilolu sayılırım gerisini siz hesap edin.
sadece düz yolda ve rampa aşşağı herkese fark atıyorum hatta öbür bisikletimle 55 km de pedal boşa dönerken bunla 75 km hıza kadar pedal daha doluydu.
bi arkadaşımız tekerinde 28 inç yazdığını belirtmiş benimkinde 29 inç yazıyor ön amortisörünün kalitesi iyi ama ilk günlerde daha iyiydi biraz temizlemek gerekiyor heralde lastiğini yada ben alışdım amortisöre sanki önce daha iyi çalışıyordu. tekerlerede şerit ve slim marka 17,5tl lik sıvıdan koydum dün patladı arka tekere orta dişlerin arasından keserek bir şey girmiş iç lastiği yanyana 3 lü kesmiş şeritde sıvıda kapatamadı ve yolda kaldım akşam yaptırdım. Garaja koydum ve ramazandan sonra bineceğim artık. birde bisikletime spd taktım bu bisikletle devamlı gitdiğim 1 saatlik yolda 5 dk kadar artısı oldu şimdilik gözlemlerim bu kadar

Tepki
29
Bisiklet
Sedona
Bu bisikleti tam 1 ay aradım hiç bir bayide bulamadım ardından Sedona 729 da karar kılıp aldım. Çok da doğru bir karar verdiğimi düşünüyorum. 750 veren adam 1200 de verir mantığıyla(her ne kadar enteresan bir bakış açısı olsa da) Sedona 729 umu aldım ve çok memnunum. Ancak söylemem gerekir ki Salcano sitesinde belirttiği bayilerde daha seçici olmalı. Bir elin parmaklarını geçmeyecek yerler dışında sokak kenarlarında amcaların apartmanları altında fatura dahi kesmeyi bilmeyenlerin işlettiği dükkanlar. Bayi olarak göstermesinin yanı sıra yetkili servis olarak da belirtilmesi cabası. Bu adresler çocukların bisikletlerinin tekerleklerini şişirtebileceği adreslerden öteye gidemeyeceği yerlerdir. Çok sert bir eleştiri olmasına rağmen hak edildiğini düşünmekteyim. Salcano'dan caymamın sebeplerinden biri de budur. Dilerim bu yazdıklarım yetkililere bir şekilde ulaşır ve bu duruma bir netlik getirirler.

Tepki
0
İsim
Beytullah can Sönmez
arkadaşlar 2015 model ng 650 26 v 630 tl ng 450 26 v 765 tl hangisini önerirsiniz boyum 1.65 kilom 95