sizce hangisi

hangi hidrolik sistemi

• avıd juicy hidrolik disk fren

• magura hs 33 hidrolik v brake

• Toplam katılım
    22

bedo

Forum Bağımlısı
Tepki
332
street tarzı kullanıyorum atlamaya zıplamaya dayalı ve seçenekler arasında kaldım ama hidrolik disk fren olarak diski yüksek kaldırmlar ve ya başka yerlere vurup kırılma ihtimali var diğer hidrolik magura hs 33 lerin ole bir durumu yok birde maguralar daha hafif sizce hangisi

http://img440.imageshack.us/img440/8574/avidjuicy5hydro2po.jpg

http://img249.imageshack.us/img249/6963/magurarimbrakehs338zm.jpg

Scudo

bedo

Forum Bağımlısı
Tepki
332
@betmo

ne yaptın betmo bu parçalar tek tek satılmıyor takım halinde satılıyor dediğin doğru güzel olurdu ama o zaman kesenin ağzını biraz açmak gerekirdi:D :D

exen

Daimi Üye
Tepki
44
betmoya katılıyorum orjinali öyleme ama dedigin gibi kesenin agzız baya acman lazım ozaman tek alternatif var HS 33 MAGURA

BF Okuru

Üye
Tepki
2
ikisindende 1 tane alıcaksınız iki kişi paylaşıcaksınız bukadar basit bedo:)

bisikletci

Forum Bağımlısı
Tepki
380
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
bende new world disorder ın tum serisi var simdiye kadar disk harici bi trial bike a rastlamadım .. Bence disk ...

r_scribble

Aktif Üye
Tepki
30
İkisinide kullanmadım, kalite ve performans hakkında yorum yapamam ancak magura diyorum.Disk fren daha çok karda,çamurda yağmurda farkını hissettirir.Zaten kaldırım riskine değinmişsin.

Yaratacağı renk tezatlığı ile bir trial bisikletine güzel görüntü katacaktır.

bedo

Forum Bağımlısı
Tepki
332
bugun öğrendiğim bilgiye göre çoğu hidrolik disk frenlerde mineral yağ kullanılıyor ve ön disk tam olarak kilitlemiyor kilitlemiyor derkan ani olarak yere çivilemiyormuş ama hidrolik v brake ise tam tersi motor yağı olarak kullaniliyor muş magura hidrolik v brake yere çiviliyor ayar ile freni sıkıp cantı yamultabilecek kadar kuvetliymiş magura hidrolik v brake

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Bir yanlışı düzeltelim :).
Magura, Shimano ve Tektro hidrolik sistemlerinde mineral yağ kullanır.
Hayes, Avid, Formula, Hope ve aklıma şu anda gelmeyen diğer hemen hemen tüm üreticiler de bedo'nun motor yağı olarak adını andığı hidrolik yağları (DOT 4, DOT 5 vs) kullanırlar. Bu yağın çeşidinin fren gücüne etkisi yoktur. Çünkü sıvılar sıkıştırılamazlar. Akışkanlığı nedeni ile ince yağlar frenlerde kullanılır.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Bedo; Dediğin gibi disk ön tarafı tamamen kitlemez. senin işinende kitlemeyen bir fren lazım daha şık hareketler yapabilirsin... Arka fren e ise tam kitleyen bir fren lazım kaçırma yapmıcak bir fren tabi buda hidrolik v fren oluyor. Sana derim ki bir arkadaşınla birleş biriniz disk öbürünüz v fren alın 1er parçalarını değişin. Benim kanatim bu ama sen bilirsn tabi:)

simplonmurat

Forum Bağımlısı
Tepki
336
İsim
Murat ALTINCAN
Bisiklet
Simplon
disc frenin diğer fren sistemlerine göre birçok artısı olduğunu hepimiz biliyoruz.Kesinlikle yolda bırakmayacak bir sistem.

d.berkay

Forum Bağımlısı
Tepki
3.046
İsim
Demir Berkay
Bisiklet
Marin
Hs33 kullanan trialcı arakdaşım var çok güzel olduğunu söylüyo hatta oda senin gibi Hussar DJ'de kullanıyor HS33ü...
ama niyeyse ben bi türlü alışamadım sevemedim ben hep hidrolik diskten yanayım:)
o yüzden avid juicy ye oy verdim...

bedo

Forum Bağımlısı
Tepki
332
hepinizin yorumu için çok teşekkürler karar verdim magura alıyorum konu kapatılabilir teşekkürler