Sizce hangi model? (Karşılaştırma)

Tepki
0
Herkese merhaba,çocukluk dönemimden ki zamandan sonra ilk alacağım bisiklet olacak daha çok şehir içi kullanıcam aşağıdaki modellerden hangisini öneririsiniz veya sizin başka önereceğiniz modeller var mı? :) Fiyat aralığım max 500 tl civarı düşünüyorum...
Teşekkürler...

1.Model
Btwın rockrıder 340 c1

2.Model
Salcano NG 650 24"V dağ bisikleti

3.Model
Salcano NG 650 29"V Dağ bisikleti 19"

4.Model
Salcano astro 50 26" Dağ bisikleti

Scudo
Tepki
0
Yardımcı olacak yok mu acaba 500-600 tl civarı fiyatlarda bisiklet önerisi yapıcak,bisiklet konusunda bilgisiz olduğum için çaresiz kaldım? :)

Murtega

Daimi Üye
Tepki
519
İsim
Murat B.
Bisiklet
b'Twin
Fiyatina göre oldukca iyi, fakat kadro boyu olarak 16" yaziyor. Alacaksaniz size uygun boyda oldugundan emin olun.
Sehir ici sürecekseniz dag bisikleti yerine sehir bisikletlerine de bakabilirsiniz. Bütcenize uygun Salcano City Fun 70 öneriliyor forumda.

Tepki
0
Bisiklet
Salcano
@Mustafa Güleç

Hocam ben de aynısı aldım cuma günü. Bakalım daha kargoya vermediler. Zamanız var ise acele etmeyin. 5 güne benimki gelir. Aklınıza takılanları cevaplarım.

Edit: Kargoya verilmiş. Yarın elime geçse, çarşamba kurdurturum.

Tepki
0
Benim boyum 1.75 kilom 70 bana hangi kadro daha uygun?biraz araştırmalarıma göre sanırım salcano city sport , city fun a göre daha hafifmiş city sport daha iyi geldi bana bide ben şehir içi kullanıcam şuan salcano 50 26 astro mu yolda salcano city sport mu?city sport olursa bide kendi içinde city sport 20-40-60 diye ayrılıyor hangisini seçmeliyim?

Tepki
0
Arkadaşlar araştırmaya devam ediyorumda ümit bisikletin 2656 accrue 2D modelinide gördüm sitesinde 799 tl internette ucuz 689 tl ye gördüm bugün bayiisine gittim 600 tl yaparız dediler bisiklet görünüş olarak hoşuma gitti özellik olarakta bütçeme göre iyi geldi sizce nasıl linki bu:

(link)

Oğuz bey bide bişey sormak istiyorum hepsiburada'daki astro 50 26 şuan 529.65 tl mi kdv dahil herşeyiyle birlikte yoksa 624.99 mu?Bisiklet geldi mi bu arada :)

Tepki
0
Bisiklet
Salcano
@Mustafa Güleç
624 TL. Kargo ucretsiz. Bisiklet subede gozukuyor yarin oglene kadar getirmelerini bekliyorum.

Tepki
0
Oğuz bey bende astroyu almakta karar kıldım lastik ve maşa özellikleri bile ağır basıyor

*CONTINENTAL RACE-KING 26x2,2 LASTİK
Kadro Boyu 16”
*SUNTOUR XCM MLO KİLİTLEMELİ MAŞA

Şimdi benim boyum 1.75 kilo 70 bisikletin boyutunu nasıl seçicem benim için hangi boyut uygun sanırım bundada small medium large sonra jant boyları falan 26 ,29 diye değişiyor boyut konusunda yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler ...

Tepki
0
Bisiklet
Salcano
@Mustafa Güleç
Oncelikle oguz diye hitap edebilirsiniz. Simdi kucuk jantli bisiklet atik olur, cevik olur. Ama buyuk jantli bisiklet cukurluklara daha az takilarak gider ve engebeli yollarda daha iyidir. Ama 29" jant, teker yuzeyi cok oldugu icin daha zor hareket eder.

Astro 26" olmasina ragmen 16" kadroya sahip. Acikcasi biraz kucuk. Keske 18" olsa demiyo degilim. Ama ben 170 boy ve daha sonra degistirme ihtimalini goze alarak 16" in sorun olmayacagina karar verdim.

Son olarak sanirim donanimhaberde de ayni konuyu acmissiniz.

Bu da bonus:

29 İNÇ BİSİKLET:- Konfor: Geniş tekerlekler sayesinde daha iyi bir darbe emişi sağlanır. Bu sayede sürüş sırasında daha az sarsıntı hissedilir. Sırt sağlığı için de daha iyidir.- Denge: Daha rahat bir bisiklet olduğu için hakimiyete ve sürüşe konsantre olmayı sağlar. Ağırlık merkezinin daha yüksekte olması, yer ile daha iyi bir kontakt sağlar.Geniş lastikler (29 inç) olabilecek tüm hasarları en iyi şekilde karşılar.- Yerden yükseklik: Ağırlık merkezi daha yüksektedir.- Çekiş gücü, kavrama: Yerle temas eden daha geniş bir lastik yüzeyi vardır.Bu yüzden yol tutuşu daha iyidir. Engebeli bir arazi olsa dahi tırmanıştaki fark çok büyüktür. Engebeli arazi tırmanışı sizin için çok daha kolay olacak!

26 İNÇ BİSİKLET:- Ağırlık: Bisikletlerin dış görünüşü aynıdır, dolayısıyla daha ince lastikler doğal olarak daha hafiftir.26 inç, 29 inç boyutuna göre daha hafiftir.- Sertlik/Tepki: 26 inç tekerlekler daha serttir ve jant telleri daha kısadır. Tekerlek formunu kaybetmez. Buna karşılık, bisikletiniz sizin hareketlerinize daha hızlı tepki verir, daha kolay hızlanmanızı ve atik olmanızı sağlar.- Hassasiyet: Bisikletin hızlı tepki vermesi daha net bir sürüş sağlar. 26″ tekerlekler hataları daha çok belli eder. Fakat iyi bir sürücüyseniz tekerlekleriniz sizi istediğiniz yere götürecektir! 26″ sürüşü daha kolaydır.- Sürüş zevki: 26" hafiftliği ve alçak ağırlık merkezi sayesinde sürüşünüzü daha keyifli bir hale getirir. İleri seviyedeki sürücüler için ekstra hassasiyet, teknik açıdan da avantaj sağlar.

Tepki
0
Anladım,peki oğuz astro 50 olmasına rağmen kadrosu 16 küçük demişsin 1.70 boy için bana baya küçük mü gelir benim 1.75 cm bunun kadro boyunu daha büyük seçme şansımız var mı siteden falan ve 29" luğunu acaba?

Tepki
0
Bisiklet
Salcano
@Mustafa Güleç

Ne 29" ne de kadro seçimi yapabiliyoruz. Bu arada bisiklet geldi. Bir 10-15 dakika sürme fırsatım oldu. Kilitli maşayı falan denedim güzel bir olay. 16" kadro pek de küçük gelmedi aslına bakarsanız. Seleyi yüksek tutunca boyunuza göre kollarım zaten güzel yetişti. Kısaca benim için sorun yok.

oguzhan0101

Aktif Üye
Tepki
46
İsim
oğuzhan tekkardeş
Bisiklet
b'Twin
Evet bütçem 1400TL Carraro big 829 ile XC 1000 arasında kaldım. Sizce hangi bisikleti tercih etmeliyim. Çok kararsızım ikiside çok güzel bisikletler sonuçta :):):)

b693d9d4f.jpg Spor_4442456.jpg

A.mert

Üye
Tepki
12
İsim
A.Mert
Bisiklet
Carraro
Bende big 829 var memmunum gayet

Tepki
1
Bisiklet
Salcano
benimde boyum 1,73 iç bacak 75 astro 26hd almayı düşünüyorum bir mağazada 18'' ng750 deneme fırsatım oldu kadroda ayağım yere tam basıyor rahatsız edecek gibi değil selede ise parmak ucunde hafif bükülme ile zorluk yaşamam fakat 27,5 veya 29 da rahatsız edeceğini düşünüyorum astro 26hd ile ng750 arasında da 2.10-2.20 lastik farkı var boy olarak heralde. yarın sipariş verecem inşallah pişman olmam 18'' kadrodan