Sizce hangi bisiklet?

Tepki
40
İsim
Babek
Bisiklet
Giant
Merhabalar. Forumun yeni üyelerinden biriyim. Kendime yeni bir şehir veya trekking bisikleti almak istiyorum. Bütçem biraz kısıtlı. 450-500 euroya kadar çıkabilirim en fazla. Şuan elimde eski bir scott marka mtb var, ama hiç rahat değil (bisiklet sürmeyi öğrenmek için almıştım :) ). Şu an Almanyanın Mannheim şehrindeyim. Bu arada boyum 182 cm, bacak içi boyum 80 cm.
İnternette biraz araştırma yaptım ama sonuca ulaşamadım malesef. Bisiklet parçalarında da acemiyim aslında. Sizlerden ricam bu bu fiyat aralığında bisiklet önerilerinde bulunmanız.
Teşekkürler.
NOT. BTWIN bisikletler onermeyin lütfen.

Scudo

roberock43

Üye
Tepki
37
İsim
Ahmet Sarı
@BabekDesign şehir ve yol hakkında çok bilgim yok ama bilinen büyük markaların sitelerine girerek karşılaştırma yapabilirsiniz tabi karşılaştırma yapmadan önce vites sistemlerinin üst seviye ile başlangıç seviyesi hangisi bunu öğrenin ki yarım saatinizi almaz :) daha sağlıklı seçim yaparsınız bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp :)

• Beğen
Tepkiler: BabekDesign

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.416
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
Almanyada 450€-500€ arasi bir bisikleti Internetden arastirmaniza kesinlikle gerek yok, her hangi bir bisikletciye gitseniz size uygun bisikleti kesin sunacaklardir.
Bulundugunuz yer her kösede bisikletci dükkani olan Almanya, buna emin olun.

• Beğen
Tepki
40
İsim
Babek
Bisiklet
Giant
@roberock43
vites sistemlerini biliyorum ama lastikti, frendi, gidondu, aynakoldu falan anlamıyorum :) Bir de kadro kalitesi var. Bilinen markaların bisikletlerini biraz inceledim ama çoğunda fiyat yüksek olsa da shimano tourney setleri kullanılıyor, ki bu da beni itiyor o markalardan. Alman markalarının da kadro kalitesini bilmiyorum :)

• Beğen
Tepkiler: roberock43

DKN

Daimi Üye
Tepki
148
İsim
Doğu kan
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
nesi varmış b-twinin ? şimdi ben alıp bindiğim zaman küçük mü göreceksiniz

• Beğen
Tepkiler: Road_Runner

roberock43

Üye
Tepki
37
İsim
Ahmet Sarı
@DKN hocam sen severek binersin kimi bilmez kimi ismini kimi sadeliğini falan sevmez seçenekten çok zevk meselesine dönüşüyor o yüzden takılma öyle şeylere :)
@BabekDesign hocam profesyonel bir binici değiliz sonuçta o zamansen kendi kriterlerini belirle vitesi olsun freni olsun bunlar hakkında bilgiler toplama çok kolay ki hiç olmadı bak şu Murat adlı abi de bu işten baya anlıyor istersen ona sor

Murat Cömez

Tepki
19.416
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@DKN
Kücük görecek diye bir sey yok ama B-Twin malesef almanyada baslangic seviyesi ve tutumayan bir marka. Türkiyedeki beyaz esyacidaki satilan bisiklet kalitesinde görülüyor. Yanlis anlamayin lutfen size sadece B-Twinin almanyadaki seviyesini söylemek istedim.

Murat Cömez

Tepki
19.416
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@BabekDesign
Almanyada rahatlikla 450-500€ civari deore veya slx donanimli bisiklet bulma sansiniz cok cok büyük. Siz arastirma yapmamissiniz benim görüsüm. Alman markalarina gelince hepsi iyi degildir, taninmis markalara bakman gerekiyor. Ucuz üretilmis markalarida var almanlarin ve hic bir seye yaramaz.
Sizin yapacaginiz tek sey var onuda yukarida söylemistim ama.......

• Beğen
Tepki
40
İsim
Babek
Bisiklet
Giant
@Murat Cömez yüksek donanımlı bisikletler malesef bu fiyat aralığında bulunmuyor. Bulmak mümkün isede yalnızca 2-ci el olarak buluna bilinir. Bense yeni almak istiyorum :)

Murat Cömez

Tepki
19.416
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@BabekDesign
Bende size almanyada yeni bulabilirsiniz demistim. Deore ve slx yüksek donanim degildir orta seviye donanimdir. 2. el de almanyada xt donanimli 250€ ya bulursunuz aradiginiz bisikletleri.

Tepki
40
İsim
Babek
Bisiklet
Giant
@Murat Cömez
abi, yerini biliyorsan söyle bende gidip alayım o bisikletlerden. Yalnış anlama ama ben 6 aydır burdayım, şu ana kadar o fiyata deore setli bisiklet bulamadım :) Benim gördüklerim tourney, acera, altus, en yükseği alivio oluyor

Murat Cömez

Tepki
19.416
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@BabekDesign
Ozaman Stuttgarta geleceksin ve alacaksin. Kesin söylüyorum. Aslinda manheimdada bulunur ama demekki sen bulamiyorsun. Dedigim gibi Internet üzeri bulunmamis olabilirsin. Bizim buralarda deore donanimli cok var ama dedigim gibi gelip bakmalisin.

• Beğen

Zfr

Daimi Üye
Tepki
422
Bisiklet
Dahon
Babek sen en iyisi oradan araştır, güzel ve çok rağbet gören bir bisikletçi bul oraya danış, ya da birkaç bisikletçi gez tatmin olmazsan. Buradaki insanların tecrübeleri Türkiye piyasasında olan bisikletlerle sınırlı ve emin ol Almanya'da 10 tane bisiklet çeşitliliği varsa Türkiye'de onun 2 tanesi ya var ya yok. Bak mesela (link) bu kadar bisikletten neredeyse bir elin parmakları kadarı Türkiye'de satılıyor, dolayısıyla sana verilecek olan tavsiyeler de ancak o repertuarla sınırlı olacak.

• Beğen
Tepki
40
İsim
Babek
Bisiklet
Giant
@Murat Cömez abi sizin oralardaki mağazaların internet siteleri var mı? Varsa bakıp incelemek isterdim

Tepki
40
İsim
Babek
Bisiklet
Giant
http://images.internetstores.de/products/384181/02/208715/Serious_Cedar_Men_01[1470x849].jpg?forceSize=true&forceAspectRatio=true arkadaslar, yukaridaki bisikleti nasil buluyorsunuz? benim gozume hos gorundu, ama bisklet online olarak satiliyor. Perakendecide bulursam denemek istiyorum. Sizin gorusleriniz nelerdir?

(link)

Tepki
0
İsim
Mehmet
Merhaba arkadaşlar bende araniza yeni katıldım. Bisiklet sürmeyi çocukluğumdan beri seviyorum. Bir şehir bisikleti almayı düşünüyorum. Amacım gezmek,haftalık 20 30 km sürmek. Şu linkteki bisiklet başlangıç için nasıldır acaba ? Bu arada boyum 175 cm, bacak boyu ise 73 cm.

(link)