sizce? 26*1.2 & 26*1.5

frkn9119

Aktif Üye
Tepki
19
Bisiklet
Salcano
2.2 lik lastikler ile asfaltta çile çektiğimi düşünüyorum,lastikleri değiştirmeyi planlıyorum ama iki lastik arasında kaldım..
bilgisi olan arkadaşlardan yardımlarını bekliyorum..
sizce hangisi daha iyi yol tutuşuna sahip yada hangisi daha akıcı olur.. vittoria hakkında yazılar buldum ama btwin'in bi paylaşımını bulamadım..
1) (link)
2) (link)

Scudo

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@FURKAN D.

1.2 lastik anormal bir görüntü yaratabilir ayrıca ondan önce jant uyumlu mu o kadar ince bir lastiğe?

Ercan Cebeci

Forum Demirbaşı
Tepki
251
Bisiklet
Scott
Ben 1.75 tavsiye ederim. Lastik daraldıkça konfor azalıyor. Ayrıca fren mesafesi, denge kontrolü gibi dez avantajlarıda var. 1.75 alırsanız bozuk yollarda çok zorlanmazsınız.

attila k.

Üye
Tepki
6
1.5'ten aşağısı komik olur
Çemberin ölçüleri ne?

1.5'ten aşağısı komik olur
Çemberin ölçüleri ne?

Gültekin R. Demirkaya

Forum Demirbaşı
Tepki
275
Bisiklet
Kron
en olası 1.75...özellikle de MTB'lerde. Dahası arkadaşların saydıkları gibi olumsuzluklarla dolu. Ayrıca örnek vermek gerekirse İstanbulda asfalt dediğimiz yollarda kış tuzlamasından dolayı korkunç çukurlar dolu. yamuk yumuk logarları kazılarla delinen yolları sıcaktan etriyen biten asfaltı düşünün...

frkn9119

Aktif Üye
Tepki
19
Bisiklet
Salcano
jant olarak uyuyor 1.15 lastık bıle takılıyormus.. ztn uzun yol olarak dusunuyorum cevre yolu yada e5 gıbı asfaltta kullanım ıcın.. 2.2 dıslı lastıkten 25km hızda bıle uguldamaya baslıyor bıde yumusak hamurlu oldugundan enerjımı cok alıyor oyuzden 1.2 veya 1.5 dusunuyordum

BF Okuru

Üye
Tepki
2
ben 2.2 racekingden 1.90 rubena cobraya geçtiğimde bile aşırı konfor kaybı yaşadım parke yollarda sürmek eziyet oluyor

Uğur Recep AKGÜL

Forum Bağımlısı
Tepki
567
Yumusak hamurlu lastik yola daha iyi tutunur daha az kayar sert lastik konfor azalır tutculuk düşer fakat sürat artar. Ayrıca sırf incelik olarakta bakmamak gerekir kalın lastigin capı büyüdügünden yuvarlanma direncide daha büyüktür fakat size engel olan büyüklükten ziyade dişlerdir.

Yani hem konfordan ödün vermemek hemde hızlanmak için 1.75 - 1.50 sadece yagmur kanallı yada tam slik lastik orta sertlikte sizi heryere götürür. Sadece hız olarak bakmayın cok incelince düz asfaltta olsa titreşim artar ve yine fazladan yorulmanıza neden olur.

@alperK

2.2 raceking kullanıyorum bende xt göbeklerle birlikte bisikletim agır ama kilo olarak gayet akıcı gelio bana hızı ve konforu cok üst bence kalınlıgına göre.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Uğur Recep AKGÜL
akıcı ama raceking asla asvatta kullanılacak lastik değil %100 dağ, çamur ve bozuk yol lastiği 20km/h ı geçmiceksin doğada yavaş gezileri için gayet akıcı,rüzgarlı asvalt yolunda aşırı yoruyor,dişsiz dış lastik kullanınca fark anlaşılıyor ayrıca race çok ses çıkartıyor.

frkn9119

Aktif Üye
Tepki
19
Bisiklet
Salcano
bendede racekıng var ama uzun yolda benı boşa yordugunu dusunuyorum,oyuzden degıstırme dusuncem :)
Ugur beyın dedıgı gıbı 1.2 ler cok ınce gelebılır onemlı olması akıcılıgının ıyı olması ve yola tutunması, 1.50lık vittoriayı cok ovmuslerdı hem yol tutumu hemde akıcılıgı hakkında,ozaman onu almak daha mantıklı olcaktır 1.2ye nıspeten..

@alperK

evet sehır ıcınde konfordan bıraz fedakarlık edıcez ama uzun yoldada racekıngler gercekten çıle oluyor :D

Furkan Çınar

Forum Bağımlısı
Tepki
217
Bisiklet
GT
1.0 lastik kullanmıştım ve 1.50 aşağısı gereksiz bence

Uğur Recep AKGÜL

Forum Bağımlısı
Tepki
567
Tabiki 1.2 hiç düşünmeyin bence konfordan tamamen yoksun keyifsiz bir sürüş demek sonucta siz bir mtb sürücüsüsünüz ve engebeler yol dısı yerler sizi ille cezbedicek fakat o lastiklerle yaklasamassınz bile ya lastik patlar ya jantına zarar verir vs.

Madem övmüşler alın vittoriayı hem genel farklardan bizide haberdar edersiniz kullanınca arazi turlarındada deiştirirsiniz yine racelerinizi dönüşümlü kullanırsınız. Varken aklınızda alın cok kurcalarsanız karar vermesi cok daha zorlasır.

Şimdiden hayırlı olsun.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@FURKAN D.

bende yaza doğru deachlon gidip vittoriayı almayı düşünüyorum ama dağa bayırada gidiyorum napıcam bilmem:eek:ha:

frkn9119

Aktif Üye
Tepki
19
Bisiklet
Salcano
@Uğur Recep AKGÜL

evet bende oyle yapmayı dusunuyorum donusumlu bır sekılde kullanırım,sonucta hep uzun yola cıkmıyoruz dag bayırda bızı cezbedıyor :D
tesekkur ederım ıyı dıleklerınız ıcın,aldıktan sonrakı yorumlarımıda dıle getırırım..

@alperK

bence sende donusumlu olarak kullan :D ıkı tarzında hakkını vermıs olursun :D

hakan64

Forum Bağımlısı
Tepki
543
İsim
hakan
1.50 kullanıyorum. kullandıktan sonra 1.25 bile almayı düşündüm. maxxis detonator var bende. lastiğe 75psi basınca hızını acayip artırıyo. 1.50 den kalınını alma. 1.75 alırsan değiştirmenin pek bi mantığı kalmıyor

erkan er

Üye
Tepki
30
Bisiklet
Scott
Bende daha önce bu lastiği (vittoriayı) araştırmıştım ama pek iyi olduğunu söleyemem yanlış hatırlamıyorsam uzun yol yapan bi abimiz bununla ilgili bi sıkıntısını belirtmişti ordan hatırlıyorum... Ama alırsanızda inşallah sizi utandırmaz

frkn9119

Aktif Üye
Tepki
19
Bisiklet
Salcano
@tuna k

evet bende sızın gıbı dusunuyorum oyuzden en kalın 1.50 olsun ıstıyorum :D gercı yıne aynı kalınlıkta 2.2 bıle olsa dıssız olduktan sonra o bıle farkeder gıbı gelıyor ama 1.5 en ıyısı sanırım :D

@erkan er

bıkac yerde okudum olumsuz pek yazı gormedım,umarım guldurur yuzumuzu :)

Umut SÜRÜCÜ

Aktif Üye
Tepki
177
Bisiklet
Focus
ben mtb de 1.75 e geçmiştim. CST Salvo modeli var. bin km oldu ki 400km si uzun turdur. henüz patlamadı (gerçi şans faktörünün de çok etkisi var.)... performans olarak çok farketti. reflektörlü şeritleri var yanlarında. bisikletimi değiştirdim üzerine eşimde hala o lastikler takılı. gördükçe hoşuma gider çok iyi izlenim bıraktı bende lastikler kesinlikle tavsiye ederim.