Siz Olsanız Hangisini Alırsınız?

Tepki
7
Arkadaşlar az çok alacağım bisiklet hakkında fikir sahibi oldum ve bu hafta sonu alıcam. hangisini alacağıma henüz karar veremedim. belli kriterler oluşturdum ve aşağıdaki modeller bu kriterlere uyuyor. şöyleki;

günlük minimum 60Km yol yapacağından 28" teker çapı olmalı
mesafenin büyük kısmı düz asfalt kalanı ise 2 şer km lik çıkış ve iniş. rahat kullanım amacı ile 27 vites olmalı.
Arazi kullanımı olmayacağı için kesinlikle ince teker olmalı. (olmazsa yedek alınabilir)

bu kriterler göz önünde bulundurularak siz hangisini alırdınız? eğer farklı bir model varsa lütfen belirtirmisiniz.

Scoot Sportster P5
Scoot Sportster P2
Corratec X-Trail Cross Base
CORRATEC 2008 SUPERBOW CROSS
Diğer ?

Scudo

teampasha

Forum Demirbaşı
Tepki
227
bu işe epey bütçe ayırmışsın anlaşılan, kesinlikle SCOTT P5 derim, alacağın bisiklet şimdiden hayırlı olsun

• Beğen
Tepkiler: ozyurterdem
Tepki
7
@teampasha

p2 ve p5 arasında çok kaldım diğer yandanda xtrail cross kurcalıyor kafamı. p2 ve p5 arasındaki donanım farkı ile fiyat sizce uyuyormu? değermi yani?

gatila

Forum Bağımlısı
Tepki
812
P5'in amortisörü kilitlenemiyor diye biliyorum
bu durumda -ki bu özellik bence gerekli- kesinlikle P2
gerçi arada P3 ve P4 var ve onların da amortisörü kilitlenebiliyor
P4 ve altının donanımı biraz zayıf kalıyor
bütçe yeterli ise bence sportster serisinin en alınabilir iki modeli P2 veya P3
hangisinin rengi hoşuna giderse
bence P2 daha güzel
bisiklet dışındaki aksesuar ve malzemelere de hatırı sayılır bir bütçe ayırmak gerektiğini unutmamalı
ben de yakın zamanda araştırdım ve yeni aldım
sonuçta hiç hesaplamadığım tutarlara çıktım, afalladım şahsen :)

Tepki
7
bisiklet almak için almıyorum neticede hem işimi görsün hemde spor olsun. boş zamanlarımı değerlendireyim :D gezeyim tozayım, cem yılmazın uslubuyla pedala bi bassakta ayağımıza yapışsa :D

p2 ağırlığı ve görüntüsü ile göz dolduruyor buna paralel olarak corratec in 2 kaliteli modeli var superbow ve xtrail bunun yanı sıra çok inceleme fırsatı bulmadığım X-Vert ise ara ara göz kırpıyor. açıkçası kullanılan komponentlerden hiç anlamıyorum. bu konuda baya bi geride kalmışım arkadaşlar. bir kaç haftadır araştırıyorum kafam çatlamak üzere :D Zzyzx ler shimano lar bir birine girmiş durumda ah bi de özelliklerini kavrayabilseydim çok rahat olacaktı. hangisi yendir hangisi eski modeldir bilemiyorum. maşalar, jantlar tekerler gözümün önünde uçuşuyor. bisiklet siteleri ile yaptıp onlarla kalkıyorum. bu hafta sonuna bisikletsiz girmek istemiyorum. help me please :D

imhoteb

Aktif Üye
Tepki
46
Bisiklet
Salcano
bence p2 alın hem donanımı hem de görünüşü çok güzel

Önder Tarım

Forum Bağımlısı
Tepki
1.817
Bisiklet