Siyah boya sorunu

Tepki
9
İsim
FURKAN
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Arkadaşlar yine yağmur yine sorun.Yine yağmurlu bir gün bisiklet sürüyordum.Bisikleti biryere bağladım.1,30 saat sonra geldim.Bİsikleti tam sürmeye başladım arka fren o kadar berbat durumdaydıki sadece nerdeyse ön frenle duruyordum ve yüksek hızla ön frenle kötü oluyordu. Durdum pabuçun temas ettiği yere baktım simsiyah.elimi sürdüm elim simsiyah bir boya oldu ,ama boya çok sıvı.Neyse bisikleti yerine koydum eve çıktım geçer dedim.Diğer gün arka tekerin tam yer ile temas ettiği yere bir baktım bütün siyah boya akmış mermere.Ve şu an yağurlu havada sürdüğüm kadar olmasada frenler eskisi gibi iyi değil.Bunun nedeni nedir?
Sabunlu suyla geçermi?
BU siyah boya lastik den mi geliyor ve zararlımı?

Scudo

Fatih Çetin

Forum Bağımlısı
Tepki
681
Bisiklet
Focus
Önce sorunun neyden kaynaklandığını bulmanız lazım. Papuçlarınızı söküp temizleyin. Kalitesiz papuçlar eridikçe siyah bir tabaka bırakır. Su ile temas ettiğinde siyah boyaymış gibi durur. Janları sabunlu bezle silebilirsiniz. İmkanınız varsa bir beze, pamuğa balata spreyi sıkıp jant çemberini onunla temizleyin.

Tepki
9
İsim
FURKAN
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Fatih Çetin

Bisiklet daha yeni 300 km filan.Frenler de TEKTRO 837 alüminyum fren .Pek adi değil bence .

Fatih Çetin

Forum Bağımlısı
Tepki
681
Bisiklet
Focus
@FURKAN KIZIL

Fren mekanizmasından bahsetmedim zaten. Default olarak gelen papuçlar her zaman kaliteli olmayabiliyor. Avid Shorty 4 fren sistemiyle gelen papuçlarım temizlik esnasında simsiyah boya bırakıyordu.

Tepki
9
İsim
FURKAN
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Fatih Çetin

Ama benim frenlerim cidden güzeldi.Benim için çok güçlüydü hızlıyken aniden durabiliyordum.Değiştirmekde istemiyorum.300 km de frenlerin ömrü bitmişmidir ?

Fatih Çetin

Forum Bağımlısı
Tepki
681
Bisiklet
Focus
@FURKAN KIZIL

Bazı fren papuçları kuru havada yüksek performansa sahip iken yağışlı havada veya jantlar ıslandığında aynı performansı vermeyebiliyor.
Belki farkında olmadan jantınıza veya papuçlara yağ bulaşmış ta olabilir. Öncelikle siyahlığın nereden kaynaklandığını bulmanız gerekiyor. Tahminimce papuçlardan geliyordur. Zira yağışlı havada boya bırakan dış lastik görmedim. Papuçları söküp temizleyin ve kuruladıktan sonra kullanmaya başlayın. Yine aynı şekilde jant yanaklarını temizleyin. Son olarak ta fren ayarlarınızı yapın. Şayet papuçlardan kaynaklı bir sorun varsa baradine adı verilen 3 renkli papuçlarla değiştirebilirsiniz. Çiftini 20 lira civarına bulabilirsiniz.

Tepki
9
İsim
FURKAN
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Fatih Çetin

Pabuçları kolaylıkla çıkarabilirmiyim ? Şİmdi çıkarıp takamam filan kötü olur ?

Mehmet H.

Forum Bağımlısı
Tepki
363
Bisiklet
Ghost
zincir ruble pislikleri genelde neden oluyor temizlemek lazım
baradine 3 renk var yağmurda berbat oluyor fren zaten kuruyken her ne kadar hidrolik fren performansı versede

Ercan Cebeci

Forum Demirbaşı
Tepki
251
Bisiklet
Scott
Hidrolik fren performansiyla alakasi yok. Ben kullandm daha once, hidrolik cok farkli bir sey. Daha agir, daha pahali, bakimi daha zor ama hic bir v fren yerini tutamaz.

Furkan bey siz yinede baradine pabuc alin[emoji4]

Mehmet H.

Forum Bağımlısı
Tepki
363
Bisiklet
Ghost
kullanım kolaylığı açısından haklısınızda fren gücü olarak her ikisinide epey kullandım baradine pabuçlarla hidrolik fren performansı alabiliyorum kuru havada

Tepki
9
İsim
FURKAN
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@ERCAN CEBECİ

baradine pabuç sonuç olarak iyi mi ?

Ve pahallı mı ?

Ercan Cebeci

Forum Demirbaşı
Tepki
251
Bisiklet
Scott
@FURKAN KIZIL
V frende kullanmistim ben daha once (3 renk baradine). Oldukca memnundum. Zaten cok tavsiye edilen bir pabuc. Ozellikle 3 renk olani tavsiye ediliyor. 1 cifti 15-20 tl arasi ama uzun omurlu ve performanslidir. Ayrica kartusludur, bittiginde yedek kartus alip degistirebiliriniz.

Tepki
9
İsim
FURKAN
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@ERCAN CEBECİ

Neden o zaman bisikletlere direkt bu pabuçtan takmıyorlar ki ? 0 alınca

Ercan Cebeci

Forum Demirbaşı
Tepki
251
Bisiklet
Scott
@FURKAN KIZIL
Para verip daha iyisini alasin diye[emoji4] kimse bisiklet alirken pabucu iyimi diye bakmaz. niye adam son kullanici icin tercih sebebi olmayacak birseye ekstra butce ayirip maliyetini arttirsin ki?

• Beğen
Tepkiler: Ali Ç.
Tepki
9
İsim
FURKAN
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@ERCAN CEBECİ

Peki benim bu siyah boya sorunu neden arka tekerde daha çok önde çok daha az oluyor.Her yağmur yağdığında ve kar yaıdığnda daha bguün karda sürdüm yine aynısı oldu ön daha az zarar arka daha çok zarar görüyor.Ama kuruyunca geçiyorya bu kalıcı bi sorun olurmu boya geldiğinden pabuçlar zarar görüyor mudur ?

Ercan Cebeci

Forum Demirbaşı
Tepki
251
Bisiklet
Scott
@FURKAN KIZIL
Arka freni daha cok kullandiginiz icin olabilir. Bi zarari olmaz sadece bisikleti kirletir. Olmazsa arkaya bi cift baradine pabuc alip degistirin. Hem iciniz rahat eder hemde fren performansi artar.

Tepki
9
İsim
FURKAN
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@ERCAN CEBECİ

evet alim artık da konu kapansın :D