Sistemlerde çakışma.

TRD8138

Aktif Üye
Tepki
27
Bisikletde başdan aşağıya SLX ama arka vites XT çakışma yapıp sorun çıkarır mı? Tecrübeli arkadaşların bu konuda düşüncesi nedir?
:Skull-175

Scudo

d.berkay

Forum Bağımlısı
Tepki
3.046
İsim
Demir Berkay
Bisiklet
Marin
Kesinlikle hiçbir sorun çıkartmazlar.. Tamamen birbirine uyumlu parçalar..

• Beğen
Tepkiler: TRD8138

TRD8138

Aktif Üye
Tepki
27
Bugün sabahdan beri bisikletcideydim ilk önce vites telini değişti işe yaramadı, sonra XT olan arka aktarıcıyı SLX yaptı yine işe yaramadı,sonra XT yeni bir aktarıcı taktı yine işe yaramadı ve sonra ziniciri değişip XT taktı şimdi maşallah çalışıyor ama yokuş falan çıkarken biraz kastırıyor gibi.Onlar kolların SLX olduğunu söyledi bundan dolayı arka aktarıcım(XT) uymadığını söylediler.
Ben yinede XT aldım iyi yapmışmıyım yapmamışmıyım bilmiyorum!
XT ler dağlık araziye uygun değil mi?
SLX ler dağ tepe için mi yapılmış?

Mustafa Acar

Keep going...
Tepki
548
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@TRD8138

İlk sorunuzun cevabı olarak evet xt mtb grubunda zirve arkadaşı olduğundan sağlamlığından ve performansından dolayı dağlar için biçilmiş kaftanlardan biri...
Slx ler ise yeni seri olmasına karşı kullanan bir çok arkadaş memnun .dh için uygun olduğunu söyleyebilirim...

ek olarak slx kollarının sert olduğu doğrudur bu yeni grupta vites kollarının tepkisi kullanıcıların isteği üzerine daha tepkili(sert) olarak kullanıma sunulmuş..

Zincir olarak diyeceğim bir şey var..xt ve slx arka attırıcıları değiştirip olmadığını söylemek olmaz sanırım..yanılıyorsam düzeltin sistemde kullanılan uzun bacak ve kısa bacak arka attırıcılara uygun zincir kullanamk gerekir diye biliyorum.Sizin bisikletde de bu sorun olmuş olabilir..:)

• Beğen
Tepkiler: TRD8138

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
Bisikletçiniz biraz kendi beceriksizliğinden oylamış sanırım sizi... Çünkü uyumsuzluk söz konusu değildir söylediğiniz donanımlar arasında...

Ayrıca Deore, SLX, XT, XTR hepsi zaten dağ bisikletleri için üretilmiştir... Dağda kullanmanızda bir sakınca yoktur...