sırt-omuz.kol ve bacak kaslarımda agrılar var.

muhiddin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.031
Bisiklet
Giant
uzun turlar yaptıgımda sırtımda kollarımda ve bacagımdakı kas gruplarımda agrılar meydana gelıyor.tavsiyeleriniz nelerdir.
sele boyunu tam olması gerektıgı gibi ayarlıyorum ama agrılara dur dıyemıyorum.

Scudo

yoğurtcu

Forum Demirbaşı
Tepki
247
Bisiklet
Diğer
sırt kaslarınız yeterince güçlü değilse ağrılar olabilir. koşu yapmanızı tavsiye ederim. üst vücudu iyi geliştiriyo.

sele boyu değil de kadro uygun mu ilk önce buna bakın bence.

muhiddin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.031
Bisiklet
Giant
kadrom bana biraz ufak ama sele borusuyla seleyı yukselttım..fakat öncekı bısıkletımde daha cok agrılarım oluyodu.oncekı bısıkletım 17.5 ti.bu bısıkletımde 16 inch

yoğurtcu

Forum Demirbaşı
Tepki
247
Bisiklet
Diğer
bir boy büyük kadroyla arasındaki tek fark üst borunun uzunluğu ve alın borusunun uzunluğu, bunu da uzun ve açılı gidon boğazıyla halledebilirsin

muhiddin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.031
Bisiklet
Giant
önceden barend yoktu barend taktım ve agrılar bıraz daha azaldı.barend yokken agrılar daha fazlaydı.yanı sorun gıdon bogazını bıraz uzatmakta yani.peki gidon bogazını uzattıgımda ne gıbı fayda saglar bana.

yoğurtcu

Forum Demirbaşı
Tepki
247
Bisiklet
Diğer
açıklayıcı olsun biraz, mavi çizgiler bir boy büyük kadro ve eğik açılı gidon boğazıyla bir küçük kadro boyunun sürüş açılarıyla aynı oluyo

https://i.hizliresim.com/vomE1p.jpg

@Muhiddin K.

küçük kadroda çok dik duruyorsunuzdur yada kollarınız rahat durmuyordur, fiziğinize en uygun açıyı deneyerek bulabilirsiniz. ben mesela 30derece eğilerek sürdüğümde sırtım ağrıyo ama 60derece de daha çok rahat ediyorum. dik sürüşlerde de rahat ediyorum ama hafif eğilmek sırtıma çok yük bindiriyo sanırım. herkesin rahat ettiği bir pozisyon vardır, arkadaşlarının bisikletine bindiysen eğer en çok rahat ettiğin bisikletin kadro borularını ölç mezurayla ona göre kendi bisikletinde ne kadar uzun boğaz kullanacağını hesaplarsın