Tayt veya şort önerileri

smtdgncy

Daimi Üye
Tepki
488
İsim
Samet
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@trainspotting35
Ben söylemiştim buğu yapma olayını. Bisiklet üzerinde iken buğu yapmadı fakat durduğum zaman buğu yaptı. Bu arada yüzümde maske yoktu :)

• Beğen
Tepkiler: trainspotting35
Scudo

İsmail Selçuk

Founder Pelokon Cycling Team on Strava
Tepki
2.529
İsim
İsmail SELÇUK
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
dün saat 9 da aldığım ürün ispanyanın bilmem ne kentinden istanbula 1 gün olmadan girmiş... bu ne hız ey DHL hafta sonu olmasa 2 güne elimde olurmuydu bilmem :D
186505

smtdgncy

Daimi Üye
Tepki
488
İsim
Samet
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Bigpatron
Ben 57 TL gibi bir rakam ödedim

İsmail Selçuk

Tepki
2.529
İsim
İsmail SELÇUK
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
gözlük (k3 bmx) hafta sonu gümrükte yattıktan sonra son derece hızlı bir şekilde elime ulaştı. Gece ve sisli havalarda kullanmak için sarı lensi almamanın pişmanlığını yaşıyorum. Btwin var elimde onu kullanırım diyordum ama ürün iyi olunca aslında o para verilebilirmiş. Şimdi üstüne kargo ücreti çıkıyor tabi. Yeni alacak arkadaşlar varsa şayet iletişim halinde olursa bir ekstra sarı lens siparişi vereceğim. Aldığım lens için kendi ürünleri üzerine eklenecek ekstra vergi ve lens ücretini eft geçeyim. Karşı ödemeli kargo alayım.
Gözlük bezi çıkmıyor bu arada :)

187003187005187006187007187008

soulless

Daimi Üye
Tepki
823
İsim
Turgay KASARCI
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@isosel
@isosel
Güzel günlerde kullanın. Firma kutunun içinden çıkan gözlük kılıfının temizlik için kullanılabileceğini söylüyor. Ben de bunu yaptım ve gerçekten de işe yarıyor.

• Beğen
Tepkiler: İsmail Selçuk

İsmail Selçuk

Tepki
2.529
İsim
İsmail SELÇUK
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@soulless
o da iyiymiş :D teşekkür ederim.

Sandozix

Üye
Tepki
20
Bisiklet
Giant
Yaklaşık 1 haftalık bir süreçten sonra gözlük bugün itibariyle elime ulaştı, ilk olarak ürünü daha açmadan kutusu kaliteliyim diyor zaten, hatta kutuyu görünce kurye ile beraber açtık (o da merak etti nasıl bi şey çıkacak acaba diye ? :) ) kutu içerisindeki stickerler ve gözlük kabı dahil parasını hakeden bir ürün olduğunu düşünüyorum tekrar @uslsy bu ürünü bizlere tanıttığı için teşekkür ediyorum.187578

uslsy

Marstan Katılan İlk Vejetaryen Üye
Tepki
2.652
İsim
Ömer Uslusoy
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Alanların çoğu mutlu. Ne kadar güzel. O zaman bir göz kamaştırıcı Siroko paylaşımı da benden gelsin.

Vurur yüze ifadesi, o ne güzel Siroko bitanesi... :D

Berke3042

Üye
Tepki
0
İsim
Berke Ukuş
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Merhaba ben ilk defa eldiven alıcam rüzgardan ve soğuktan korunmak için bu eldiveni düşündüm
(link)
ayrıca small boy da bi tek bu vardı araştırdığım kadarıyla kullanan ya da nedir nasıldır bilen varsa yardımcı olabilir mi ?

Semih Cavdar

Forum Bağımlısı
Tepki
7.015
İsim
Semih
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Şuan bazı ürünlerde %65 ve %70 indirim var. Back15 kodunu kullanınca %80 ve %85 indirime denk geliyor. Ihtiyacı olan bir göz atsın :)

• Beğen
Tepkiler: hasanerdem

Özcan

Forum Bağımlısı
Tepki
6.862
İsim
Özcan
Başlangıç
1978—79
Bisiklet
Specialized
Camı değişebilen K3Tech serisinde bazı renkler 30 Avro'ya inmiş. İndirimle 25.5 ediyor. Ancak fotokromik lens tek başına 42 Avro, 35.7 eder indirimle.
Camı değişmeyen Tech serisi ise 20 Avro olmuş, indirimle 17 eder. Gümrük vergisine bile girmiyor galiba bu durumda?
Karşılaştırabilmek için soruyorum, önceki fiyatları kaçtı, ben hatırlayamadım. Bir de şu an kargo ücretsiz mi, göremedim.

Edit: Sepete ekleyince shipping kısmında güzel incecik bir tire var. Ülkeyi TR yapınca da değişmiyor. 17'likler 101 Lira ediyor ki güzel fiyat gibi?
Edit2: Sepette daha da ilerleyince şak diye 7.95 kargo bedeli geldi. Ürün oldu 24.95

İnternet zaman makinesiyle sitenin aralık ayı fiyatlarını görüp karşılaştırabildim şimdi. Yüzde 15 düşülmemiş hallerini kıyaslarsak, Avro üzerinden:
K3 Tech serisi 40 ve 42 yerine şimdi 30 ve 82
K3 Tech fotokromik lens 25 yerine şimdi 42, sarı sis lensi 18 yerine şimdi 24, şeffaf lens 10 yerine şimdi 20, numaralı cam aparatı 14 yerine şimdi 22
K3S serisi 40 ve 42 yerine şimdi 30 ve 80
Tech serisi 35 yerine 20
Tüm ürünlerde kargo ücretsizdi, 7.95 kargo bedeli ekleniyor TR gönderimine.
Tüm serilere fotokromik lensli model ekleyip 100 Avro fiyat koymuşlar.

Özetle, satışı az modellerin fiyatı biraz daha inmiş, memnun olduklarının yükselmiş. Fotokromik lense talep çok sanırım, fiyatı katlanarak artmış. Eklenen kargo bedeli neredeyse yeni indirimler kadar.

Fiyat incelemem bu kadar ?
Güzel indirmişler, alsam mı diye tereddüt ederken, bindirilen kargo bedeli vazgeçirdi beni. Elimdeki güzelim gözlüğüm duymasın, dayandığı sürece onunla devam edeyim ben şimdilik ?

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.964
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Özcan.

Özcan Ağabey,
13 Aralık 2018
K3S Photochromic Black : 50 Euro ürün +7,95 Euro kargo +54,86 TL vergi

Herşey dahil: 420 TL tutmuş

• Beğen
Tepkiler: Özcan

hasanerdem

Üye
Tepki
13
İsim
Hasan Erdem
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Güzel paylaşım olmus bende uzun suredır gozluk arastırıyordum aldım az once bakalım ne kadar surede gelıcek.Gelınce foto paylasıcam.

Semih Cavdar

Forum Bağımlısı
Tepki
7.015
İsim
Semih
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Özcan.
Kargo belirli bir miktardan sonra ücretsiz. Şuan indirimler olduğu için o miktar geçilemiyor ondan kargo bedeli alıyorlar.

• Beğen
Tepkiler: Özcan

Seyda Ünlü

5 Vakit Bisiklet ve Kamp
Tepki
1.124
İsim
Seyda Ünlü
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
yağışlı havalarda bisiklet sürmek yağmurdan etkilenmemek için neler giyiyorsunuz? Malum kış ayındayız yağışlı havalar zaman zaman üst üste geliyor. Öyle evde oturmak istemiyorum kısa mesafe de olsa sürmek istiyorum.

Burak B.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.982
İsim
Burak
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
9 yıllık konu hort!

Performans amaçlı kullanılıyorsa normal forma giymeniz yeterli. Ekstradan rüzgarlık giymeniz çok daha iyi olacaktır. Yağmurlu havalarda termal balaklava,termal tayt, termal içlik, termal forma ve rüzgarlik giyiyorum. Bisiklet eldiveni ve en önemlisi su gerçimez ayakkabı kılıfı. Performanslı kullanıldıgım için vucudum sıcak oluyor, yagmuru hissetmiyorsun, sıcak duş alır gibi oluyorsun. Durursan max 10dk durabilirsin yoksa ıslaklıktan dolayı vucut sogursa esas o zaman ciddi sorun çıkar. Yavas ve rölantide kullanılıcaksa rizgarlık yerine uzun kollu bisiklet yağmurluğu giymeniz yeterli. Kask üstüne siyah yada isteğinize bağlı renkli havuz bonesi geçirebilirsiniz. Kafanız islanmaz :) Ayakkabı korumalıgı çok önemli, ıslak kalırsa üşütür. Onun dışında bisikletin bakımları onemli yağmurdan dolayı fren balatalar ve zincir kontrol edilmesi gerekli

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.203
Bisiklet
Specialized
Yağışlı havalar için en önemli şey: çamurluk; ass-saver falan değil, iki tekere de en az teker göbeği hizasına kadar inen çamurluk.

Giysi olarak: kışlık bisiklet ayakkabısı, neopren eldiven, windstopper denen kumaştan yapılmış kıyafetler.

Seyda Ünlü

5 Vakit Bisiklet ve Kamp
Tepki
1.124
İsim
Seyda Ünlü
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Murat B.
windstopper kıyafetler yağmur geçiriyor mu

CeRKeZ

Kağnı Arabası
Tepki
1.188
İsim
Yunus Emre Cebe
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Softshell mont + normal forma + içlik + ayakkabı kılıfı + su geçirmez kışlık eldiven kullanıyorum.

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.203
Bisiklet
Specialized
@serchester

Windstopper, su geçirmez değil, suya dirençli bir malzeme. Kış yağmurları genelde düşük şiddetli olduğu için uzun olmayan sürüşlerde yeterli koruma sağlıyor.