Siroko Bisiklet + Koşu + Triathlon Gözlükleri

Konular
0
Adı
Ayhan Çelik
Bisiklet
Giant
Kendi lensi güneşli havalarda yeterli geldi bana. Gece için ayrıca bir lens almakta fayda var diye düşünüyorum
Teşekkürler cevap için.

Bir de bu photochromic lens %100 şeffaf olmuyor anladığım kadarıyla. Mal sahipleri bilgilendirirse sevinirim😊

hamlet2006

Forum Bağımlısı
Top Poster Of Month
Konular
15
Adı
Süleyman
Bisiklet
Scott
Teşekkürler cevap için.

Bir de bu photochromic lens %100 şeffaf olmuyor anladığım kadarıyla. Mal sahipleri bilgilendirirse sevinirim😊
Gece için %100 şeffaf olmasını zaten beklemeyin.Asıl dikkat edilmesi gereken güneşe karşı yeteri kadar koyulaşamaması;ancak yine de kötü diyemem. Fotokromik özelikteki günlük kullandığım gözlük,Siroko'dan daha iyi şekilde ortam şartlarına adapte olabiliyor.Yine de son olarak diyebilirim ki gayet yeterli;tavsiye ederim.

tekay

Üye
Konular
0
Adı
çetin tekay
Bisiklet
Merida
Gece için %100 şeffaf olmasını zaten beklemeyin.Asıl sorun güneşe karşı yeteri kadar koyulaşamaması;ancak yine de kötü diyemem.Sadece fotokromik özelikteki günlük kullandığım gözlük,Siroko'dan daha iyi şekilde ortam şartlarına adapte olabiliyor.Yine de son olarak diyebilirim ki gayet yeterli;tavsiye ederim.
@hamlet2006 peki günlük olarak kullandığınız fotokromik gözlük marka ve modeli nedir?

hamlet2006

Forum Bağımlısı
Top Poster Of Month
Konular
15
Adı
Süleyman
Bisiklet
Scott
@tekay Modeli hatırlayamıyorum ama markası Ray-Ban

Tepkiler: tekay

smtdgncy

Üye
Konular
0
Adı
Samet D.
Bisiklet
Cannondale
Teşekkürler cevap için.

Daha bu gözlüğü kullanmadım fakat daha Önce Scott marka photochromic lensli gözlüğüm vardı. Onda güneşte hiçbir problem yaşamadım. Gece sürüşlerinde yine aynı şekilde sıkıntı yaşamadım.

Konular
0
Adı
Ayhan Çelik
Bisiklet
Giant
Gece için %100 şeffaf olmasını zaten beklemeyin.Asıl dikkat edilmesi gereken güneşe karşı yeteri kadar koyulaşamaması;ancak yine de kötü diyemem. Fotokromik özelikteki günlük kullandığım gözlük,Siroko'dan daha iyi şekilde ortam şartlarına adapte olabiliyor.Yine de son olarak diyebilirim ki gayet yeterli;tavsiye ederim.
Peki sitede min %42 ışık geçirgenliğine düşebiliyor gözüküyor. Benim aklıma takılan bu oran gece görüşünde sıkıntı yapıyor mu yoksa gece kullanım için ayrı lens almam gerekecek mi?

Son düzenleme:

hamlet2006

Forum Bağımlısı
Top Poster Of Month
Konular
15
Adı
Süleyman
Bisiklet
Scott
Peki sitede min %42 ışık geçirgenliğine füşebiliyor gözüküyor. Benim aklıma takılan bu oran gece görüşünde sıkıntı yapıyor mu yoksa gece kullanım için ayrı lens almam gerekecek mi?
Keşke deneme fırsatınız olsaydı.Bu biraz da sizin tercihlerinize bağlı.Ben gece gözlük pek kullanmadığımdan cevap veremiyorum.

Konular
0
Adı
Ayhan Çelik
Bisiklet
Giant
Keşke deneme fırsatınız olsaydı.Bu biraz da sizin tercihlerinize bağlı.Ben gece gözlük pek kullanmadığımdan cevap veremiyorum.
Keşke olsaydı da malesef. Geceleri ben de optik gözlüğümü takıyorum genelde. O yüzden kapalı/açık havalarda kullanım rahatlığı olsun diye photochomic lensle beraber sipariş ettim ürünü. Beklemedeyiz bakalım 😊

hamlet2006

Forum Bağımlısı
Top Poster Of Month
Konular
15
Adı
Süleyman
Bisiklet
Scott
Benim bir sıkıntım var.Burunluk kısmı burnumda iz bırakıyor.Bu sorunu çözebilme şansım var mı?Ne yapılabilir?

smtdgncy

Üye
Konular
0
Adı
Samet D.
Bisiklet
Cannondale
Arkadaşlar bugün gözlüğü kullandım. Yaklaşık 65 km kadar. Bisiklet üstünde iken gözlük buhar yapmıyor fakat durduğun zaman buhar yapma problemi yaşadım. Hava durumu ise -4 ile +5 civarında idi. Gözlüğün görüş açısı mükemmel. Hafifliği oldukça iyi.
Benim bir sıkıntım var.Burunluk kısmı burnumda iz bırakıyor.Bu sorunu çözebilme şansım var mı?Ne yapılabilir?
Bu sorun bende de oldu. Burnuma iz yaptı.

Diğer bir sorun ise; gözlüğü katlayıp cebime koymuştum sadece 5-10 Dakika (Bu süre zarfında herhangi bir şekilde darbe almadı), gözlüğü tekrar çıkardığımda ise şok oldum gözlüğün sapları gözlük camını çizmişti. (Kılcal çizikler) Maalesef çizikler kaldı.
Benim gözlemlerim bu kadar. İyi forumlar.

Yukarı Alt