Şirin Ufaklık TayTay İle Keşifte! :)

ZekiAlper

Forum Bağımlısı
Tepki
1.515
İsim
Antalya Downhill Özel Antrenör
Bisiklet
Specialized
Tahta Bisiklet TayTay’ı tanıtmış olduğum yazıyı bazılarınız mutlaka hatırlıyordur. Ne şirin bir aletti o öyle değil mi? Hangileriniz satın alıp yakınlarını, çocuklarını mutlu etti bilemiyorum o zamanlar ama ben o TayTay’ı Sydney’e gelmeden önce 4 yaşındaki yeğenim Can’a hediye etmiştim. Tek bir amacım vardı ufaklığın geleceğini şimdiden kurtarmak, bisiklet sevgisini aşılayabilmek. Daha sonra öğrendim ki annesi (kardeşim) tehlikeli bulduğu için bizimkini pek TayTay’ın üzerine bırakmamış. Sonuç olarak da yeğenim bisiklet sürmeyi henüz öğrenememiş bulunuyor! Kim bilir kaç Türk ailesinde aynı durum benzer şekillerde yaşanmış ya da yaşanıyordur!

Sydney’e geldik ve tecrübe ettiğim ilk şey 2-5 yaş arasındaki ufaklıkların sahilde, evlerinin önünde, anne-babaları yürüyüş yaparken yanlarında ya da şehirde en kalabalık caddelerde bile gönüllerince TayTay’larını sürüyor olduklarıydı.

Bir diğer dikkat çekici nokta, TayTay’lar burada o kadar popülerdi ki, dişli dağ bisikleti lastiklisinden, yol tipi lastiklilerine, alüminyum, çelik gövdeli modellerinden, plastik gövdeli olanlarına envai çeşit marka - modelde hemen her yerde satılıyorlardı.

Ve herşeyden önemlisi ufaklıklar daha o küçük yaşlarında eğlenerek, korkmadan ve pek de birşey düşünüp anlamadan 2Teker üzerinde dengede durmayı öğreniveriyorlar.

Şimdi en önemli hedefim bizim Can’a da ilk fırsatta Türkiye’ye gittiğimde TayTay üzerinde antrenman yaptırmak.

Henüz çok geç sayılmaz 4 yaşında… Ve geleceği kurtulacak bir cevher sadece benim ilgilenmemi bekliyor.

Aşağıda gördüğünüz video benim çok hoşuma gitti. Herhalde 3-4 yaşlarındaki velet koca şehri babasının yanında TayTay’ı üzerinde dolaşıyor ve bakın neler yaşıyor. Sıkılmadan izleyin derim sonuna kadar. Çok şirin kareler göreceksiniz.

Keyifli seyirler.

(link)

KAYNAK: EMRE YILDIRIM tarafından (link)

Scudo

funq

Forum Demirbaşı
Tepki
332
Bisiklet
Geotech
bunları burada hala satan yok değil mi?

naz34

Forum Bağımlısı
Tepki
1.120
Bisiklet
Carraro
Satılıyor.......

Hemde uzun zamandır..:)

http://www.tahtabisiklet.com
adresinden detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz..

İst.da satış yapan 2 adres :

17/04/2009 - TAYTAY İSTANBUL-BEŞİKTAŞ
BIKE AND OUTDOOR ... BEŞİKTAŞ....0212 259 74 76

12/05/2009 - TAYTAY İSTANBUL-KARAKÖY
ATLAS OUTDOOR ... Karaköy Meydanı... 0212 252 32 82

Eray ADALI

Forum Bağımlısı
Tepki
705
ankara emek delta da da görmüstüm bu taytaylardan =) yani turkiyede de satısı var ve yayılmakta..

bu arada link bende sorun cıkardı.. tekrardan bakabilir misiniz acaba?
(kaynak kısmındaki linkten videoya ulastım ama ilk link direkt baglantı vermedi, sourn cozuldu yine de=))

• Beğen
Tepkiler: sadana