Sinyal Işıklı Bisiklet Giysisi

Blick

Daimi Üye
Tepki
116
http://img215.imageshack.us/img215/1291/pic5494nm6.jpg
Ph.D student Leah Buechley has designed several items of electronic clothing, but her signal jacket for cyclists is, I reckon, something that should be picked up by clothing manufacturers at soon as possible. LEDs embedded in an arrow formation flash to indicate the cyclist is about to turn left or right, warning motorists, and so, hopefully, preventing any unnecessary squishing. The LEDs are powered by that cute flower-like thing in the center of the jacket. It's the LilyPad Arduino, a small, sewable computer chip that was designed by Leah herself.
ilginç bişi olmuş, daha bizim ülkemizde arabasında sinyal vermesini bilmeyenler varken :) bunu görenler dikkate alır mı acaba :D
yazıyı çeviremedim kaynak altta ;)
(link)
(link)

Scudo

ZekiAlper

Forum Bağımlısı
Tepki
1.515
İsim
Antalya Downhill Özel Antrenör
Bisiklet
Specialized
Bu tarz şeyler aslında pek yaratıcı değiller kurallara genelinde uyulsa ahhh güzel ülkemde uyulsa da aklıma neler gelmez ki yapıcak ! :D

sarıyerlibisikletçi

Forum Demirbaşı
Tepki
142
İsim
Cengiz
Bisiklet
Diğer
vay be ne güzel giysi keşke buralarda da olsa hoş fiyatı ne kadardır orası meçhul

kadir karakaya

Forum Demirbaşı
Tepki
492
İsim
kadir
Bisiklet
Bianchi
Konu biraz eski ama simdi paylasacagim sey hakkinda yeni konu acip kalabalik etmek istemedim. Internette gezerken gormustum. Belki de daha once paylasilmistir. Eger oyle iste herkesten ozur dilerim.
bisiklet-ceket-m.jpg
Bu ceket bisikletliler icin Lumenus tarafindan uretilmis. Fiyati 100 ile 499$ arasinda imis.
Bu da linki ;
(link)