Sınırları zorlamak isteyenlere ordu/yoroz kent ormanı turu

karaduman61

spor&sohbet&seyahat
Tepki
640
İsim
emin
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Merhaba Değerli Dostlar, Ordu'da yaşayıp bisiklet binenler ve farklı rotalar arayanlar için iki defa bisikletle çıkmış olduğum Ordu Yoroz Kent Ormanı turumu sizlerle paylaşmak istiyorum. Sevgili dostlar, Ordu da şehri gören birkaç tepeden biride Ordu Yoroz Kent Ormanı’dır. Şehre en yakın tepe Boztepe, biraz daha uzak olan Kurul Kalesi ve şehri doğudan selamlayan Yoroz Kent Ormanı size şehri ve manzarayı seyir imkanı sunar. Yoroz yüksekliği ve etap olarak bu iki tepeden iki kat daha yüksek ve daha diktir.

Şehirde farklı rotalar arayanlar ve sınırlarını zorlamak isteyenler için Yoroz parkur olarak oldukça dik ve yorucu diyebilirim. Kondisyonunuz iyi olmalı. (Rota bilgileri videonun sonunda bakabilirsiniz.) Tepenin eteğinden en tepesine nerdeyse hiç düzlük yok. Bu bakımdan yorucu ama tepeye ulaşınca yorgunluğa değiyor. Daha önce tepeye çıkıp tekrar aynı yoldan aşağı inmiştim. Bu sefer iniş yolumu değiştirip tepenin arka tarafında Gülyalı’ya inmeyi denedim. İnişte diyebilirim ki belli yerlerde nerdeyse yol yok. Bu yüzden inişi hava güzel ve açık değilse ve yalnızsanız tavsiye etmiyorum. Dediğim gibi neredeyse iki üç km yol yok.

Tepeye çıkarken Nazif Bey suyundan içmenizi, Tepede köylülerin işlettiği Yoroz Kafe de bir gözleme yemenizi, bisikleti kafenin yanına bırakıp yürüyüş yolundan seyir yerine gitmenizi öneririm. Yalnız seyir yolunda bazı tahta merdivenler oldukça bakımsız ve kırık biraz dikkatli olmakta fayda var. Yoroz Kafe de Hasan Amcanın hoş sohbeti ve çalışan teyzelerin sıcak ilgisi için ayrıca teşekkür ederim. Kazasız, sağlıkla nice turlara selamlar saygılar arkadaşlar.

IMG_4682.JPG IMG_4683.JPG IMG_4686.jpg IMG_4688.jpg IMG_4691.jpg IMG_4689.jpg IMG_4692.jpg IMG_0376.jpg IMG_0378.jpg IMG_0400.jpg IMG_4712.jpg IMG_0387.jpg IMG_0394.jpg IMG_4713.jpg IMG_4750.jpg 2018_0428_134721_002.jpg IMG_4748.jpg IMG_4746.jpg 2018_0428_140518_001.jpg 2018_0428_164818_020.jpg IMG_4760.jpg 2018_0428_163241_001.jpg IMG_4761.jpg

Scudo

bilalfidanboy

İstanbul
Tepki
2.328
İsim
Bilal Fidanboy
Başlangıç
2004—05
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@karaduman61 fotoğraflarla güzel otantik bir tur olmuş.kıymet bilmek gerek.İstanbul'da ikamet eden biri olarak kıskanmadım desem yalan olur..şaka bir yana meğersem biz yaşamıyormuşuz...iki ağaç gördükmü doğada sanıyoruz kendimizi.ne yağmurumuz var ne kar denen kış ayının simgesi.ne yolumuz var,özgürce arkamızdan korna çalınmadan,sıkıştırılmadan,mazgallara girmeden, kısaca korkmadan gidebilecek,ne temiz bir havamız var içimize çekecek ...ama diğer yandan sizde olmayan ne varsa bizde var iş,stres,trafik,kaos,gürültü,kavga dövüş ne ararsan eksiği yok fazlası var...çok karamsar oldummu ne acaba :)kazasız belasız daha güzel sürüşler

Devenez ce que

Daimi Üye
Tepki
984
İsim
Murat
Bisiklet
Kron
@bilalfidanboy O kadar da karamsar olmayın canım, İstanbul'da da gidilecek, gezilecek çok yer var, bir kaç tanesini aşağıya koydum, bir bakın isterseniz, çok da zor değil oralara ulaşmak...

(link)

(link)

(link)

• Beğen
Tepkiler: bilalfidanboy

bilalfidanboy

İstanbul
Tepki
2.328
İsim
Bilal Fidanboy
Başlangıç
2004—05
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Devenez ce que vous etes yok yanlış anlama olmasın tabiki var..mesela Balaban,Karaburun,Kısırkaya,Ağaçlı,Çatalca,Ormanlı,Yalıköy,Şile v.s uzadıkça gider ama olay oraya gidene kadar olan kısım..bahsettiğim rotaların genelinde bir kaçı dışında hafriyat yüklü araçlarla içli dışlı gitmek durumundayız..Adalar evet ama orasıda artık Avm gibi,ırkçılık olarak algılanmasın ama Türk bulmak zorlaştı orda..esnafın bile bakışı farklı...3 saat kadar kısım gemide geçiyor(avrupa yakası)üçüncü köprü yolunu kullanıyorum(köprüyü değil)orasıda yine hafriyat araçları..yoksa karamsar değilim..ben fırsat bulursam İstanbul'dan kaçıyorum..esas takıntım trafik keşmekeşliği...akşamları sahil yapıyorum örneğin..sahil boyu Sarıyer gece saat 2 trafik pert:)

karaduman61

spor&sohbet&seyahat
Tepki
640
İsim
emin
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@bilalfidanboy öncelikle teşekkürler. Amacımız doğayla insanları buluşmasını sağlamak. Bunun yöntemlerinden biride bisiklet. Tabiki İstanbulda da gidilecek yerler mevcuttur ama insan evinden çıkınca trafikte tedirgin,pedala basınca aklı hep arkada olmamalı bu açıdan büyük şehirde bisiklet binmek ne yazıkki zor. Bu kış istanbula gidince düşünmedim değil. Evet bu açıdan biraz şanslıyız

• Beğen
Tepkiler: bilalfidanboy

karaduman61

spor&sohbet&seyahat
Tepki
640
İsim
emin
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti

recep24ank

Forum Bağımlısı
Tepki
4.634
İsim
Recep Eşref ÇINAR
Bisiklet
Carraro
Böyle doğa ve huzur dolu turları ok seviyorum. Gitmiş kadar oldum. ayaklarınız dert görmesin.

• Beğen
Tepkiler: karaduman61

karaduman61

spor&sohbet&seyahat
Tepki
640
İsim
emin
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Scott