Single speed mi vitesli mi?

Doruk Atay

Forum Bağımlısı
Tepki
1.507
@trial_kutas

Arkadaşım ben seni cidden çözemedim daha 2 hafta önce yeni başladım diye konu açtın... Şimdide grind atarken sorun oluyor diyorsun... Yani ben 1.5 senedir urban tarzı sürüyorum ve grind atamıyorum :eek: eğer sen 2 haftada grind ı falan çözdüysen ya hakkaten inanılmaz yeteneklisin yada sallıyorsun... Yani açıkçası garipsedim ne yalan söyliyim

Scudo

trial_kutas

Daimi Üye
Tepki
94
@freeridedrk

ya hani kaldırımın kenarlarıdndan ufak çıkıntılar olurya oraya grind atıyorum bide kartaltepe parkında merdivenlere atıyorum ama arka teker havada oluyo pedalı koyup

trial_kutas

Daimi Üye
Tepki
94
çok fazla değil en çok 1.50 cm yaptım pedallar dişli olduğu için böyle bakınca zor ama yapmak daha kolay hatta sizde deneyin görüceksiniz

trial_kutas

Daimi Üye
Tepki
94
en güzeli buluşmak ordaki merdivenler yüksek oldu için tam olmuyo ama yarım yamalak olsada oluyo

ujur

Forum Bağımlısı
Tepki
1.215
@sinto

sinana kesinlikle katlıyorum. eğer hareketleri düzgün yapabiliyorsanız vites sistemi kesinlikle sorun çıkartmadan çalışır.
bende vitesli kullanıyorum ve gergi kullanmıyorum. yani gergim aktarıcımdır. normalde gergili bisikletlerin bile çok fazla sarsıntıda zincirleri atabiliyo ancak ben 1,2 metreden 180 atmama rağmen zincir atmadı. ama 1,5 metreden ve aradaki geniş 6 basamaktan 180 atınca aynakoldan zincirim attı. eğer hareketleri düzgün yapabiliyorsanız ses çıkartmaz ve zincir atmaz. grind dede arkada 180€ luk aktarıcı olması rağmen bi kere sürttüm çizilmedi bile.
yani single speed yada vites kullanıcıya göre değişen bişeydir. ancak vitesi çok ses yapıyo diye ss e geçen birisi çokta iyi kullanıyor sayılmaz.
her şey kullanıcının kafasında biter.

barışveçelik

Forum Bağımlısı
Tepki
407
@tektekerali

teşekkür ederim ali. single speed kullanıcam bundan sonra çok memnunum viteslide her hafta kulak kırılıyo zincir bunny de ses çıkarıyo falan en iyisi bence SS

• Beğen
Tepkiler: 13erktan

ujur

Forum Bağımlısı
Tepki
1.215
@trial_kutas

bu grind in bir videosunu veya resmini çekermisiniz. ya siz başka türlü grind yapıyosunuz yada biz zor yoldan yapmaya çalışıyoruz. bende 1,5 senedir biniyorum ve daha yeni grind yapmaya başladım. oda en fazla 3 metre kadar. bide ben mermerde yaptım ve o mermer aşağı doğru eğimliydi ve yinede hızlı gelmezsem 3 metreyi bile yapamıyorum. ve siz eğimsiz düz betonda 1,5 metre gidiyorum diyosun gerçekten bende çok merak ettim bu grind i.

• Beğen
Tepkiler: hsrv_khy

trial_kutas

Daimi Üye
Tepki
94
@ujur

ama 1.5 m pedalsız oluyo pedal dişli oldu için kaymıyo

hemde arkadaşımızın açtığı konuda muhabbet etmiş olduk konu her an kapana bilir artık single speed konusundan çıktık :(

barışveçelik

Forum Bağımlısı
Tepki
407
@trial_kutas

Kutas oglum gidip kendin bi hareket bulmussun grindle alakası yok sacma sacma seyler yazmıssın pedalı kaldırıma sürtünce grintmi oluyo daha fazla konusma bence...

• Beğen
Tepkiler: trial_kutas

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.276
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
hadi 7 yıllık bir konuyu hortlatayım :)
single speed candır.
neden derseniz, vites değiştirme, kadansı ayarlama derdi yok. Basıyorsun ve gidiyorsun. Rampalar da çok dik olmadıktan sonra çıkılıyor, çünkü single güçlendirir. Daha bir sağlam basmaya başlarsınız pedala.
Ben bisiklette vitesi, sadece düz yollarda kullananlar için gereksiz olarak görüyorum. Single speed'in çok tuhaf bir cazibesi var, ama ben çözemedim.

JusTiMe

Siyah Bisiklet Delisi
Tepki
1.117
İsim
emre
Bisiklet
Mosso
@Kuzey Ege 10 yıllık hort konu mı acaba :D neyse yorumuna gelirsek bilgi için teşekkür her türlü yol antrenmanı için single iyi bisiklet desek doğru mudur peki?

Xoqo

Forum Bağımlısı
Tepki
442
Bisiklet
Diğer
3 senedir tek vites kullanıyorum. Asgari yokuşları falan çıkabilecek kıvama geldikten sonra vites sadece ağırlık gibi geliyor bana. Bisikletten beklentide önemli tabi :)

• Beğen
Tepkiler: Kuzey Ege