Single speed dropout uyumu

Uras Cumhuriyet

Aktif Üye
Tepki
38
Bisiklet
Fuji
Merhaba arkadaslar. Single speed toplamak istiyorum ama kafamda bi soru var. Kadronun dropoutu uygun mu merak ediyorum.http://img.tapatalk.com/d/14/02/22/re9ase4u.jpg
Eger uygunsa sirasiyla hangi islemleri yapmaliyim. Herhangi bir yol bisikleti janti alip 7-8-9lu ruble takar gibi tek bir ruble mi takmaliyim. Yoksa zincir gergisi denen seye ihtiyacim var mi? Tekli rubleyi takarken spacer mi kullanmaliyim ? Yardimlariniz icin tesekkurler

GT-I8150 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Scudo

sadık özer

Forum Demirbaşı
Tepki
158
Bisiklet
Beldeyama
kısaca açıklamak gerekirse ön dişli ile arka dişli birbiriyle minumum çarplazlanacak şekilde yapılması lazım eğer kasetgöbek(normal shimano tarzında olan göbekler) üstüne toplayacaksan onların kitleri satılıyor burda kullanacağın dişliyi mümkün mertebe kadronun sağ tarafına yaklaştırman gerekiyor ama Türkiyede var mıdır bilmiyorum eğer normal vidalı göbeğe toplayacaksan dişliyi yine aynakolla aynı hizaya getirecek şekilde kadroya yaklaştırman gerekir bu işlemide göbeğin vidalarını değiştirerek yapabilirsin eğer kullacağın kadro çok değerli değilse her iki taraftan kadroyla mil arasında toplam yarım cm kadar boşluk kalacak şekilde ayarlayıp dengeli olacak şekilde dropout açıklığını küçültmek olur ben bu şekilde kullanıyorum şimdilik bir sıkıntı çıkmadı ama tavsiyem kaset göbeğin üstüne kit alman bütçen elveriyorsa (link)

Doğukan Aksu

instagram/no85atelier
Tepki
4.142
Bisiklet
Diğer
@Uras Cumhuriyet

Örneğini verdiğin semi-vertical bir drop-out. Ve bu drop-out örneği fixed gear ve single speed için en uzmanlık gerektiren drop-outlardandır. O yüzden böyle bir drop-out'u sorunsuz kullanabilmen için single speed de chain tensioner, fixed gear'da ise mümkünse half link zincir, telafı için de yedek bir chainring ya da arka kısım için dişli gerekecektir. Drive-trainin tam paralelliği içinse, göbeğin mil çapına uygun spacer ya da kendi ayarlayacağın paslanmaz çelik, pirinç tarzı pullar uydurman gerekmektedir.

• Beğen
Tepkiler: perisantavsan

Uras Cumhuriyet

Aktif Üye
Tepki
38
Bisiklet
Fuji
Cok tesekkur ederim herkese. Benden baska bu sorunu yasayan arkadaslarimiza dda yardimci olacaktir.

GT-I8150 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi