Single speed bisiklet için önerilere açığım

ratm

Forum Bağımlısı
Tepki
1.875
İsim
Hakan Engin
Bahar yaklaşınca insanda değişim isteği uyanıyor. Şu aralar kafamda vitesli şehir bisikletimi bir fixie ile değiştirme düşüncesi var. Bir miktar araştırma yaptım, hem türk hem de yabancı sitelerden vs.
Hazır bir bisiklet alıcam gibi gözüküyor, çünkü bisikleti kendim hazırlayacak vakit ve tecrübeye sahip değilim.
Alınabilecek bazı adaylara baktım , en önde giden adaylar arasında Mango Bikes vardı, Türkiye için kargo fiyatı sordum, yüksek bi fiyat söylediler o yüzden onu eledim.
Tabii ki Türkiye'den bulabilirsem çok iyi olur ama olmazsa yurtdışından da getirebilirim. Fiyatı çok yüksek olsun istemiyorum. Bir de tercihlerim arasında bullhorn gidona sahip olması var. Renkler tabii çok önemli.
Bu aralar bu tip birşey araştıran , fikirleri ve önerileri olan varsa çok memnun olurum.

Scudo

enqinHLC

Forum Bağımlısı
Tepki
892
İsim
Engin
Bisiklet
Beldesan
@ratm Şahsen ben hazır alacak olsam Specialized Langster alacaktım. Aktif pedalla bu konuda görüşebilirsiniz. Bana standart model için 980$ demişlerdi. Rio 1450$ Pro ise 2000$ olarak gelir demişlerdi. Ben fixed bisikletin kullancısını yansıtması gerektiğini düşündüğüm için beni çokta fazla yansıtmayacağına karar verdim ve kendi zevklerime göre toplayacağım. Gerekli bilgiye sahipsizindir. Klasik çok özel birşey istemediğiniz sürece standart parçaların temin edilmesinde seda bisiklet yardımcı olabilir.

ratm

Forum Bağımlısı
Tepki
1.875
İsim
Hakan Engin
@enqinHLC

Engin cevap için teşekkür. Söylediğin model güzel ama benim aklımdaki rakamdan yüksek fiyatı, açıkcası 2000 TL den fazla vermeyi düşünmüyorum bu iş için. Eğer istediğim gibi birşey bulamazsam, dediğin gibi yavaş yavaş kafama göre birşeyler toplamayı düşünebilirim tabii.

• Beğen
Tepkiler: enqinHLC

aozdil

Üye
Tepki
4
bisiklet evim e bakarsanız fuji nin 1500 1600 den başlayan modelleri var bende hazır alacaktım güzel bir kadro bulunca kendim yapmaya karar verdim boya işleri bitsin fotoğraf atarım

enqinHLC

Forum Bağımlısı
Tepki
892
İsim
Engin
Bisiklet
Beldesan
@ratm O halde 800TL civarına carraro fixie/ss alıp üzerinde oynamalar yapabilirsiniz. Fuji Feather kadrolarıda gayet güzeller 670$ dan satıştaymış.

(link)
(link)

Edit 1: Seda bisiklet Purefix türkiye yetkili satıcısı olarak görülüyor. Ellerinde olan modellerde vardı. Bir görüşün isterseniz.

(link)

ratm

Forum Bağımlısı
Tepki
1.875
İsim
Hakan Engin
@enqinHLC

Evet Seda Bisiklet'de purefix i gördüm, fena değil , çok iyi incelemedim gerçi, öyle geçerken baktım sadece. Bi kere daha uğramak lazım oraya.
Fuji de güzel bi alternatif, sağol onu da inceliycem.

• Beğen
Tepkiler: enqinHLC

aozdil

Üye
Tepki
4
ben carraro fixie/ss inceledim rengi falan çok tatlı olmuş ama neden bilmiyorum bi iticilik vardı o bisiklette alma beni diye bağırdı bana. Creme diye bi model var sedona satıyor sanırım onları çok beğendim ama satıcısı fuarda hiçbir şeyden anlamayıp başından savuşturduğu için o modelide es geçtim.

ratm

Forum Bağımlısı
Tepki
1.875
İsim
Hakan Engin
MBM diye bi italyan markası var onu gördüm, Karşıyaka'daki Kess bike satıyor sanırım, oraya gidip yakından bakıcam, güzele benziyor

Tahir Keskin

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
İsim
Tahir Keskin
Bisiklet
Kron
Az evvel araştırırken gördüm, Pedalla Bisiklet Aventon bayisi imiş. Aventon'un da modelleri fena. :)
Bir de bağlantı koyalım: (link)

enqinHLC

Forum Bağımlısı
Tepki
892
İsim
Engin
Bisiklet
Beldesan
@Tahir Keskin Tahir bey pedalla bisiklet internet sitesinde surly harici kadro göremedim. Gidip canlımı gördünüz? Telefonlamı bilgi aldınız. kendileriyle bende görüşmek istiyorum. Yardımcı olabilme şansınız var mı?

Tahir Keskin

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
İsim
Tahir Keskin
Bisiklet
Kron
@enqinHLC
Bir sitede gördüm ama şimdi bulamadım. Bulunca yazarım inşallah buraya. Eski bilgi değilse ve Pedalla Bisiklet sipariş üzerine getiriyorsa ne mutlu bize. :)

enqinHLC

Forum Bağımlısı
Tepki
892
İsim
Engin
Bisiklet
Beldesan
@Tahir Keskin Şuanda kendilerine ulaşmaya çalışıyorum. Aventon sitesinde yetkili bayilere/şubelere baktığımda Türkiye de herhangi bir bayi göremedim. :(

Tahir Keskin

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
İsim
Tahir Keskin
Bisiklet
Kron
@enqinHLC
İyi haberler bekliyoruz. Boşuna sevinmiş olmayalım.

enqinHLC

Forum Bağımlısı
Tepki
892
İsim
Engin
Bisiklet
Beldesan
@Tahir Keskin

:acpsnr: Geri dönüş şöyle oldu..

Merhaba Engin Bey,
Maalesef doğru bir bilgi değil. Bahsettiğiniz markayla ile hiç bir bağlantımız yoktur.
İyi günler...

Tahir Keskin

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
İsim
Tahir Keskin
Bisiklet
Kron
@enqinHLC
Aventon işine mi girsek Engin hocam. :D

enqinHLC

Forum Bağımlısı
Tepki
892
İsim
Engin
Bisiklet
Beldesan
@Tahir Keskin

Getirtebileceğim garanti bir yer bulsam kendime alayım yeter. Fazlasında gözüm yok :D

Koskoca ebay üzerinde 58 kadro sadece mataro celeste var. Aliexpresste yine mataro kadro var. 58-61 kadro pink cordoba bulsam basıcam parayı :D

(link)
(link)

enqinHLC

Forum Bağımlısı
Tepki
892
İsim
Engin
Bisiklet
Beldesan
@dincer_colak

Güzelmiş aslında toplu alınacaksa alternatif olabilir.

(link)

• Beğen
Tepkiler: dincer_colak

dincer_colak

Forum Demirbaşı
Tepki
580
Bisiklet
Merida
@enqinHLC bu taz bır kadro benımde hosuma gıdıyor ama trde bulmak zor 2-3 ay once sahıbıne dusmustu sıyah 350 tl mı ne ıstıyordu kacırdık valla