Sinek kovucu

ATALAY16

Forum Bağımlısı
Tepki
1.718
İsim
Fatih Mehmet ATALAY
Bisiklet
Sedona
Arkadaşlar merhaba doğal ortamalrda mesela geçen uludağ tırmanışında terlemeden dolayı çıkan kokulara gelen bildiğimiz sinekler tarafından saldırıya uğradım :) bu sineklerden kurtulmanın başka bir yolu varmı sinek kovucu vs terleyince işe yararmı acaba tecrübelerinizi paylaşırmısınız iyi günler

Scudo

Özcan

Forum Bağımlısı
Tepki
6.900
İsim
Özcan
Başlangıç
1978—79
Bisiklet
Specialized
Etkili bir deodorant veya roll-on kullanmanı tavsiye ederim. Terlesek bile kokmamız gerekmiyor. :harika:

• Beğen
Tepkiler: ATALAY16

mhd

Daimi Üye
Tepki
282
İsim
Mustafa
Bisiklet
Sedona
Sebamed Fresh Deodorant roll-on olanını kullanıyorum. Alüminyum, paraben gibi sağlığa zararlı maddeler içermiyor. Memnunum bu üründen.

• Beğen

BugAdam

Daimi Üye
Tepki
182
İsim
Onuralp
Bisiklet
Lapierre
@ATALAY16 Bir aralar sürmeli veya parfüm gibi sıkmalı şekilde bir ürün çıkmıştı, geçen senelerde bol bol reklamı yapılıyordu turuncu bir şeydi. Onu deneyebilirsiniz. :okyrm:

firestone

Forum Bağımlısı
Tepki
2.117
İsim
Hüseyin
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Bileklikler var, cilde bişeyler sürmekten sıkmaktan daha mantıklı bence

• Beğen

ATALAY16

Forum Bağımlısı
Tepki
1.718
İsim
Fatih Mehmet ATALAY
Bisiklet
Sedona
@Özcan. abi çok işe yarayacağını zannetmiyorum açıkcası

@BugAdam siz denediniz mi acaba hocam ?

BugAdam

Daimi Üye
Tepki
182
İsim
Onuralp
Bisiklet
Lapierre
@ATALAY16
Denemedim ama sanırsam 5-10 TL bir şey olması lazım denemeye değer, birçok kullanıcısı olduğunu görmüştüm iyidir herhalde. :srnsml:

• Beğen

Özcan

Forum Bağımlısı
Tepki
6.900
İsim
Özcan
Başlangıç
1978—79
Bisiklet
Specialized
Öncelikle şunu söyleyeyim, aç sivrisineği öldürsen yolundan dönmez. Gözü dönmüş bir kere. Sizi yemezse ölecek :D

Bu nedenle ya şanslı olup ten kokusu sivrisinek çekmeyen bir insan olmalı, olmadı kokuları mümkün olduğunca önlemeli (sinek kovucu spreyler ter kokusunu ne kadar bastırıyor emin değilim), o da yetmez ise fiziksel engeller kullanmalı.

Kampta çadırdan çıkmamak veya cibinlik kullanmak, giysileri uzun kollu ve uzun bacaklı tercih etmek, çorap kullanmak gibi. Ekstrem durumlarda, örneğin kuzey kutup dairesi içinde yazları nefes alamayacak kadar çoğaldığında sivrisinekler, eldiven ve arıcı maskesi bile kullanıyor yerli halk.

• Beğen

BerkEvren

Forum Bağımlısı
Tepki
13.190
İsim
Berk Evren
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Diğer
Bir turda Akyaka Azmak nehri arkasındaki sazlıktan geçmiştim bisikletle. Yarım şişe off sıkılıydı kollarımda bacaklarımda ama 50-60'ın üzerine sinek ısırığı ile çıktım sazlıktan. Tabi o günün gecesi çadırda yüksek ateş ve delirten bir kaşıntıyla geçti. Yani sineğin niyeti varsa sprey falan dinlemiyor. (Kırmızı sivriler kıyafetin üstünden bile hallediyor işini)

• Beğen
Tepkiler: ATALAY16 ve Özcan

BugAdam

Daimi Üye
Tepki
182
İsim
Onuralp
Bisiklet
Lapierre
Hocam bazı karışımlar var ekolojik sinek kovucu diye ona da bir göz atın dilerseniz. Videoları, malzemesi, tarifi vs. gibi şeyleri internetten bulabilirsiniz. :ssrtcbya:

• Beğen