SIGMA PC-9 Nabız Saati: LÜTFEN YARDIM!..

Konu, 'Elektrik - Elektronik' kısmında yvzbikes tarafından paylaşıldı.

 1. yvzbikes

  yvzbikes Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  25 Kasım 2006
  Mesajlar:
  405
  Beğeniler:
  105
  Seviye:
  SIGMA Sport PC-9 NABIZ MONİTÖRÜ sahibiyim. Geçen 2006 Yazı'nda İzmir Bianchi Shop'dan orijinal ambalajında satın aldım. Bianchi Shop yetkili satıcı olmadığı için Garanti kağıdı vermedi. Alman teknolojisine güvenerek, ilk 6 ay sorunsuz bir şekilde kullandım.
  PROBLEM ŞU: Transmitter ile Nabız saati arasında iletişimde sorun var. Göstergelerin hepsi normal. Ancak efor halinde bile Nabız atımını çok düşük gösteriyor: 30 ilâ 60 arası. Sık sık iletişim kopuyor.
   
  yvzbikes bunu beğendi.
 2. Turkishflier

  Turkishflier Aktif Üye

  Kayıt:
  16 Eylül 2004
  Mesajlar:
  175
  Beğeniler:
  152
  Şehir:
  İzmir
  Seviye:
  Göğüs bandının pili zayıflamıştır muhtemelen.Bitmeye başlayınca dediğiniz gibi nabzı alakasız göstermeye başlıyor.Pili değiştirin,sorun çözülecek büyük ihtimalle.
   
 3. HaliliOzturk

  HaliliOzturk Onursal Üye

  Kayıt:
  3 Temmuz 2005
  Mesajlar:
  7.281
  Beğeniler:
  9.882
  Seviye:
  Saati resetleyip bir deneyin (her tuşa aynı anda bastığınızda resetlenmesi lazım). Eğer ki sorun çözülmezse nabız bandı ve saatin pillerini değiştirmeyi deneyin.
   
  mbike bunu beğendi.
 4. Spec

  Spec Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  22 Haziran 2006
  Mesajlar:
  476
  Beğeniler:
  703
  Şehir:
  istanbul
  Seviye:
  Türkiye'de satılan her malın 2 yıl garantisi vardır. Pil değiştirdikten sonra da sorun devam ederse garanti kağıdı olmadan faturasıyla birlikte aldığınız yere giderseniz saati iade edebilirsiniz. Sorun çıkartırlarsa tüketiciyi korumaya şikayet edebilirsiniz. Birkaç ay zaman alır ama bilir kişi raporu aldıktan sonra paşa paşa size saatin yenisini verirler.
   
 5. Fatih Özgenlik

  Fatih Özgenlik Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  5 Ekim 2006
  Mesajlar:
  822
  Beğeniler:
  441
  Şehir:
  Bursa
  Seviye:
  aynı saatten kullanıyorum, benzer bir problem olmuştu bende de, bandın pili bitiyor diye düşünüyordum fakat biraz daha kullandıktan sonra saatteki görüntü de gitmeye başladı, anladım ki saatin pili bitiyormuş. pili değiştrince düzeldi...
   
 6. Gürsel A.

  Gürsel A. Bisikletkolik

  Kayıt:
  10 Eylül 2004
  Mesajlar:
  1.402
  Beğeniler:
  2.267
  Şehir:
  İstanbul
  Seviye:
  Bunlar 2 yıl garantilidir.. Biz fatura vs istemeden anında değiştiriyoruz..Ama olasılıkla sizinkinin verici pili bitmiştir..
   
  yvzbikes bunu beğendi.
 7. mbike

  mbike Yeni Üye

  Kayıt:
  23 Nisan 2007
  Mesajlar:
  10
  Beğeniler:
  0
  Şehir:
  Gaziantep - İzmir
  Seviye:
  PC-9 konusunda arkadaşımın sorunu çözülmüştür. Saat tekrar normal çalışmaktadır. Bu arada HaliliOzturk'ün cevabı en isabetlisi olmuştur. Teşekkürler. Sigma Sport Almanya'dan büyük destekleri için de teşekkürler..