Sigma 906 mı 1106 mı?

Konu, 'Elektrik - Elektronik' kısmında KaanDurgut tarafından paylaşıldı.

 1. KaanDurgut

  KaanDurgut Kıdemli Üye

  Kayıt:
  1 Mayıs 2008
  Mesajlar:
  200
  Beğeniler:
  135
  Şehir:
  Konya
  Seviye:
  Arkadaşlar Sedona Borla bisikletim var.Km saati alacağım.Bu iki model aynı gibi.Arasında ne gibi farklar var?
   
 2. drtroy

  drtroy Aktif Üye

  Kayıt:
  27 Temmuz 2008
  Mesajlar:
  112
  Beğeniler:
  24
  Şehir:
  samsun
  Seviye:
  benim bilidiğim kadarıyla 906 da ekran ışığı yok diğerinde var. diğer teknik özellikleri aynı olması lazım. yanlışım varsa düzeltin lütfen.
   
 3. Ahmet Can Yakışır

  Ahmet Can Yakışır Forum Bağımlısı

  Yaş:
  31
  Kayıt:
  8 Kasım 2008
  Mesajlar:
  734
  Beğeniler:
  1.021
  Şehir:
  Denizli
  Bisiklet:
  Sedona
  Seviye:
  daha yeni 906 aldım ve 40 YTL'ye geldi. inanılmaz memnunum, o olmadan sürüş düşünemem. aldığım dükkanda 1106 da vardı, fakat 10 YTL fark ödemek bana mantıksız geldi. tek hayal kırıklığım, satıcı hepsinde ekran aydınlatmasının olduğunu söylerken sadece 906'da olmadığını söylemeyi unutmuş... gece sürüşü yapmayacaksan, 906'yı gönül rahatlığıyla alabilirsin. fonksiyonlarını bizzat elimde kurcalayarak yazıyorum:

  * trip dist (günlük kilometre, istediğin zaman sıfırlayabilirsin)
  * trip time (günlük zaman. kırmızıda durduğun takdirde zaman işlemiyor, bisiklet yeniden hareket ettiğinde kaldığı yerden devam ediyor. istediğin an bunu da sıfırlayabilirsin)
  * avg. speed (ortalama hız, bunu da her an sıfırlayabilirsin. son sıfırlamandan itibaren yaptığın yol / süre hesabını kullanıyor.)
  * max. speed (maksimum hızın, ben şu an ekranda 36.15 (km/saat) görüyorum :D)
  * clock (bildiğin saat, diğer fonksiyonları kullanmadığın takdirde ekranda saati görmek iyi oluyor)
  * total odo (cihazı aldığından itibaren yaptığın kilometre, istersen ayar kısmından bisikletin o güne kadar yaptığı kilometreyi girebiliyorsun ve sayacı o rakamdan başlatıyor.)
  * total time (cihazı aldığın günden itibaren, bisikletin hareket halinde olduğu toplam süre. bunu da ayarlardan düzenleyebilirsin)

  hız karşılaştırma özelliği ise şu şekilde işliyor: anlık hızını gösteren kısmın hemen solunda, 3 farklı işaret çıkıyor. ortalama hızının üzerindeysen yukarı doğru ok, ortalama hızına çok yakınsan kare, yavaşsan aşağı doğru ok. uzun süre ortalama hızını sıfırlamadığında veya yeni sıfırladığında farklı farklı durumlarla karşılaşıyorsun :)

  ekranın üst kısmında hızını her an görebilirsin, profesyonel bir ekipman olduğu için kilometrede şaşma olmaması garantisi veriyorlar. pili normal şartlarda en az 2 yıl gidiyormuş, değiştirmesi de çok kolay. ayrıca ekipmanın tamamı su geçirmez. gerçi bendeki henüz ıslanmadı ama, üzerinde suyun girebileceği en ufak bir kanal ya da delik göremedim. kullanımı da çok basit, gayet rahat basılan 3 farklı tuştan yararlanıyorsun. ekranı çok rahat okunuyor, sadece rüzgardan dolayı gözlerin yaşla dolarsa görmekte zorluk çekebilirsin :D
   

İlginizi Çekebilir

2.JPG
Bisiklete yaptığımız faydalı yükseltmelerden biri kilitli pedal. Kilitli pedalın güç aktarmada faydası, çalışmayan bazı kasları da çalıştırarak sadece itme değil çekme kuvvetini de uygulatması,...
upload_2017-2-15_10-55-37.png
Andrew Coggan CTL'in ne anlama geldiğini bir paragrafla açıklamış. Güzel de açıklamış: "CTL sadece ürettiğiniz gücü arttırmakla kalmaz, aynı zamanda "antrenman yaptıkça daha fazla antrenman...
upload_2017-7-17_11-24-32.png
Bisiklet sürüş kaydını Strava'ya, TrainingPeaks'e veya başka bir aktivite takip sitesine yüklediğimizde, özet bilgi ekranında kJ cinsinden bir değer görürüz. Kilojul biriminden gösterilen bu...