Sigma 509

Nail Acun

Forum Demirbaşı
Tepki
900
Bisiklet
Merida
Arkadaşlar Sigma 509 Km saati almıştım. Sanırım ortalama hızı göstermiyor?Bir de bu aayar yaparken 'Scan' bölümü var, o ne anlama geliyor bilen var mı acaba ?

Scudo

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.464
Bisiklet
Bisan
@nailacun

Ortalama hızı göstermez o modeller.Scan ise belirli saniye aralıklarla gösterdiği tüm değerleri otomatik olarak değiştirmesi yani scan etmesidir.radyolardaki scan gibi düşün radyoda bir sonraki istasyon yerine km saatinde diğer değerlere otomatik geçiş yapıyor.Scan=gözden geçirmek taramak.

Nail Acun

Forum Demirbaşı
Tepki
900
Bisiklet
Merida
Anladım teşekkür ederim..Bu 509 da başka hangi özellikler var.Benim bildiklerim. Saat,gittiğimiz hız,kaç saat bisiklet sürdüğümüz.Başka var mı ?

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.464
Bisiklet
Bisan
@nailacun

Özelliklerine şu linkten bakabilirsin:

(link)

Demo olarak da şu linkten saati kullanıp daha kolay anlayabilirsin.Yan taraftan hızı arttırıp düğmelere sanal olarak basabiliyorsun..

(link)

Buda videolu montajı ve kullanımı
(link)

Nail Acun

Forum Demirbaşı
Tepki
900
Bisiklet
Merida
Şimdi hocam demosunu kurcaladım ben biraz. Km bölümü mesela 2.21 Km yazıyor.. bu tam olarak 2 kilometre 210 metre mi demek oluyor ?

Nail Acun

Forum Demirbaşı
Tepki
900
Bisiklet
Merida
O zaman benim bisikletimde takılı olan da sorun var sanırım.Ya da ben değerleri yanlış girdim. Yaklaşık 2-3 metre gittikten sonra 1 metre yol gidilmiş gibi gösteriyor

Mesut C.

Forum Demirbaşı
Tepki
179
Bisiklet
Merida
Önce kılavuza bakıp, lastik değerinizi buldunuz mu? Yok bulamadım diyorsan, elle ölçüm yaptın mı ?

İki tür ölçüm var;

1- Sibobu yere 90 derece gelecek şekilde ayarların ve işaretlenir. Teker tam bir tur döndürülür ve tekrar sibob yere 90 derece geldiğinde durulur ve aradaki mesafe ölçülür. Çıkan değer 2 numaralı ölçüm ile karşılaştırılır.

2- Tekerin bir başından diğer başına ( 90 derece şeklinde ) ölçüp çıkan değeri 3.14 ile çarptığınızda, 1 numaralı ölçüm ile yakın değer ( pi sayısından dolayı 1-2 mm oynayabilir ) çıkıyorsa ölçümünüz doğrudur. Değeri mm cinsinden km saatine yazabilirsiniz. Wheel Size kısmına. Örnek 207 cm çıktı ise km saatine 2070mm yazmalsınız.

Nail Acun

Forum Demirbaşı
Tepki
900
Bisiklet
Merida
1. seçeneği aynen uygulayıp,çıkan rakamı km saatine yazdım. 2. seceneği hiç denemedim. Yarın sabah bir de onu deneyeyim. Teşekkürler bilgilendirme için :)