Sigma 1609 STS Cadence ve Kablosuz Sistemler

Tepki
20
Merhabalar Forum Ahalisi, bir süredir yazmayı ertelediğim yazıyı yazma fırsatı ve isteği buldum sonunda,

Bisikletimi satın alıp aksesuarları yavaş yavaş toplarken sürekli forumdan yararlandım, çok güzel bilgiler edindim ve satın aldığım ürünlerden de memnunum. Araştırma süresi ve ürün çeşitliliği arasından seçim yapmak açısından KM saati çok uğraştırdı beni. Bu konuda forumda çok fazla kulaktan dolma fikir olduğunu düşünüyorum. Ne zaman bir kablosuz modelin yorumunu görsem şurada şöyle okudum yazısı ile karşılaştım ve acaba bu modeli alıpta bende aynı duruma düşermiyim diye çekindim. Bu modelleri alıp kullananlar tecrübelerini yazsalar iyi olur diye düşünüyorum. Sonunda en kötü karar karasızlıktan iyidir diyerek Sigmanın kablosuz modellerinden biri olan "1609 STS Cadence" ı aldım (Kadans kiti dahil) Kurulum konusunda Youtube oldukça yardımcı oldu. Gereksiz kablodan benim gibi rahatsız olanlar için çok güzel bir ürün, görüntü kirliliği yok. Telefonum yanımda olur genelde etkilendiğini görmedim, elektrik tellerinin yada trafonun altından geçmek hiç etkilemedi hatta tedaşın elektrik dağıtım şebekesinin yanından geçiyorum ilçeye giderken, herhangi bir şekilde etkilendiğini görmedim. Ölçümü doğru, arada sensörleri kontrol ediyorum, sensör ile mıknatıs arasındaki mesafenin gerekli biçimde kalması için. Kadans özellikli olması antreman bilgisi bakımından yararlı olacağı için tercih ettim, bazı modellerinde kadans kiti var bazılarında ise "opsiyonel" olarak yazıyor dikkat etmek lazım eğer kadans istiyorsanız.

Sanırım şimdilik bu kadar ilave tecrübelerimde yazmaya devam edeceğim

Scudo

Atıl Güven

Forum Demirbaşı
Tepki
243
İsim
Atıl Güven
Bisiklet
Focus
Bende 1609 almak istiyorum ama aklima bi soru takildi sitesinde özlellikleri arasinda "backlight" var yani ekran ışıklı mı akşam bisiklet sürerken hızimızı görebilecek miyiz ?

Alkan Koç

Forum Bağımlısı
Tepki
461
Bisiklet
Trek
bende ilk alırken sizin gibi kablosuz almakdan cekiniyordum ama arkadaşım kullan bi problem yaşarsan geri verirsin dedi takdım aynı 1609 kadanslı model bizim ev trafonun yanında hiç bir sıkıntı yok fiyatını soran arkadaşlar 150 lira ışık konusuna gelince ışıgı acıyosunuz 1 kere sonra 2 saniye sonra sönüyo tekrar ışık istediginizde herhangibir tuşa dokunmanız yeterli

• Beğen
Tepkiler: İbrahim Aslanhan

TarıK F.

Forum Demirbaşı
Tepki
94
yüksek gerilim hatlarından etkileniyor arkadaslar yol boyunca gerilim hattı vardı hızım 220 lerdeydi 1 saat boyunca.

OzzYMKL

Forum Demirbaşı
Tepki
173
Sigma 1606L dts cadance modeli yüksek gerilim hatlarından etkileniyor telefon şebekeleri ve baz istasyonları ile bir problemim olmadı.Yeni 09 serisi modellerinde bu sorunu çözdüler diye duymuştum bende.

Tepki
20
@İbrahim Aslanhan

Kablosuz, kadans kiti dahil 194TL ye geldi belki kadans kiti olmadan 150TL olabilir yada ben pahalı aldım bilemiyorum. Daha önce yazdığım gibi hızda yada km de herhangi bir sapma oladı elektrik yada baz istasyonu yüzünden.