Sigma 16.12 vs count 8

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
788
@devilmycarlos
allahtan benimki durup dururken evde koptu, ebayden 100lü kelepçe sipariş ettim, şimdilik saç lastiği ile tutturdum ben de

Scudo

Furkan Kılınç

Daimi Üye
Tepki
89
Bisiklet
Salcano
Evet şuan sorunsuz kullanıyorum.Gayet memnunum. Menüler kolay, arka ışık işini iyi yapıyor kablonun varlığı belli bile değil gönül rahatlığıyla alabilirsiniz.
Taktik konusuna gelince ,insan öğrenci olunca uğraşıp buluyor bir şekilde :) @pietro Leatherchest

Hocam lastiklere güvenmeyin.Ben lastikle tuturduktan sonra birde siyah renk plastik kelepçe ile sağlamlaştırdım.Kutudan çıkmıyor ama temin etmek zor bişey değil. Dağ bayır kullanırken düşerse farkedemeyebilirsiniz. Saat boş yere çöp olmasın. @devilmycarlos
link : (link)
Bu tarz bişey işinizi rahatlıkla görür.

birkimse123

Aktif Üye
Tepki
77
İsim
kk
Başlangıç
2004—05
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Furkan Kılınç
Bana 95e olmuyor galiba. Site bile indirim yapmiyor bana. Kimse bana indirim yapmiyor. Indirimsiz bir hayat yasiyorum. Ben de ogrenciyim.:)

devilmycarlos

Forum Bağımlısı
Tepki
298
İsim
yavuz
Bisiklet
Carraro
arkadaslar bu trip distance yani gittiğim km kendi kendine her defasında sıfırdan baslaması gerekmezmi.Mesela strava programında acıp kapattıgımızda sıfırdan baslama özelliği var.yani ben her sürüsümü ayrı ayrı kac km gittim en yüksek hız ortalama hız görmek istiyorum...bunun için her sürüsten önce sıfırlama mı yapmam lazım onu anlayamadım.Devamlı önceki degerlerin üzerine topluyor çünkü.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
788
@devilmycarlos
evet abi sıfırlaman gerek. diyelim ki turdayken kenara çektin bir köy kahvesinde yorgunluk kahvesi içtin 15 dk. alet kendini otomatikman kapatıyor 3, 5 dk içinde, sıfırlanır o zaman km değeri. senin kendi resetlemen lazım.

devilmycarlos

Forum Bağımlısı
Tepki
298
İsim
yavuz
Bisiklet
Carraro
@obezkirpi

anladım zaten toplam km ve toplam saat değeri var üstteki tuslara basınca gösteriyor.Alttaki tuslardan günlük degerler cıkıyor..Ben komple hepsi sıfırlanır diye kurcalamamıstım.Bu km sayacı işinde yeniyim tesekkür ederim yardımın için :)

ismail.yüksel

Forum Demirbaşı
Tepki
276
Count 8 ile dun 200 km lik tur yaptim. Gunesin altinda 9 saat calisti. En ufak bir sapma olmadi. Hatta runtastic mountain bike pro 2 km sapti o sapmadi. Ben memnunum, masallah nazar degmesin.

birkimse123

Aktif Üye
Tepki
77
İsim
kk
Başlangıç
2004—05
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Furkan Kılınç
Bisikletim gelsin deneyecegim.:) Bu sayaci gidon bogazina takma imkianimiz var midir acaba kutu icinden cikanlarla? Bir bilginiz var midir?

Tepki
53
İsim
Sıradan Pil
Bisiklet
b'Twin
yol bilgisayari ile ilgili internette bulamadigim onemli bir sorum var; bu cihazlar jant boylarina gore ayarlanabiliyormu? 26er ve 29er hizlari gittigi yol herseyi farkli gosterir

yol bilgisayari ile ilgili internette bulamadigim onemli bir sorum var; bu cihazlar jant boylarina gore ayarlanabiliyormu? 26er ve 29er hizlari gittigi yol herseyi farkli gosterir

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
788
sipariş ettiğim kadans kiti geldi.

normal km saatinin kablosu fren kablosuna bağlı olarak ön tekere gittiğinden sorun yaratmıyordu ama kadans kitinin kablosu gidondan pedalın oraya giderken biraz kötü görüntü oluşturabilir(özellikle internal cable yapılı kadrolarda) yine de paketten çıkan plastik kelepçelerle kadronun altından altından görünmeyecek şekilde ulaştırdım pedala. yol bilgisayarına kadan kitinin kablosunu takmak epey kafa karıştırıcı çünkü çizimli anlatım yetersiz geldi, km saatinin takılı olduğu kafayı, kafayı gidona bağlayan aparatı hatta en son km saatinin pilini dahi sökerek deneye yanıla takabildim. aslında sadece km saatini hafif döndürerek kafadan ayırmak, kabloyu kafadaki deliklere takmak(iki tane ucu olan bir kablo, dört tane delik var kafada. benim kilometre saatimde km saatinin kablosu kafaya direkt olarak bağlı. bazı versiyonlarda sanırım kafa ayrı, km saatinin kablosu ayrı. dört tane deliğin ikisi km saati kablosu, ikisi kadans kablosu için. ilkin yanlış deliklere takınca pedal değil de tekerleğin döndüğünü düşündü benim saat ve kadansı değil mesafeyi ölçtü, diğer deliklere takınca düzeldi) ardından saati tekrar oturtmak gerekiyormuş da resimden anlaşılmıyor.

(link) bu linkteki ürünü aldım 11 dolara falan mal oldu. ebayde bulduğum başka satıcıların shipping fiyatı çok yüksekti çünkü km saati gibi değil, her yerde bulunmayan bir ürün bu kit, türkiyeye shippingi fena sokuyorlar bu yüzden.

başka bir yerden almak istiyorsanız, kablolu sigma bc 16.12ler için (link) bu sayfadaki refno: 00425 olan ürünü aramanız gerekiyor. alışveriş sitelerinde ürünün refnosu yazıyor genelde, eksik ya da yanlış parça olan bir kit almayın.

ilgilenenlere tavsiye ederim.

edit: o kafamı karıştıran kablo için bir video buldum, 1609 görünüyor am 1612de de aynı mantık var
(link)