Sigma 16.12 vs count 8

Furkan Kılınç

Daimi Üye
Tepki
89
Bisiklet
Salcano
Herkeze merhabalar.Başlıkta belirttiğim iki saat arasında kaldım.
Sigma 95 tl
Count 85tl
Sigmanın +ları var.Ekstra özellikler , karşılaştırmalar ve arka ışık. Fakat en büyük eksisi kablolu olması.Countun ise ekranı büyük ve kablosuz olması birer artısı. iki üründe sıfır tabiki.
Kararsız kaldım arkadaşlar.Kablo olayı kafama takılıyor bayağı. Birde sigmaya sonradan kadans ekleme seçeneğim varmı acaba ?

Scudo

Furkan Kılınç

Daimi Üye
Tepki
89
Bisiklet
Salcano
Yani dediğiniz doğru tabiki ama dert ettim kabloyu :) Zaten kabloyu saymazsak sigma her türlü üstün çıkıyor @obezkirpi

İbrahim A.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.011
Bisiklet
Specialized
kablosuzluk bence önemli. bisiklete baktığınızda zevk almak lazım. ama arka aydınlatma daha önemli.hep gündüz kullanıyorsan başka. akşam arka aydınlatmasız bir anlamı kalmıyor.. ayrıca sigmadan memnun olmayan görmedim.

bir de kadans takılılabiliyorsa süper

.

Tuzlu_Fıstık

Kendin ol Sonradan Görme olma
Tepki
1.276
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ayrıca Sigma için güzel fiyat bulmuşsunuz

Furkan Kılınç

Daimi Üye
Tepki
89
Bisiklet
Salcano
Sigma siparişini verdim arkadaşlar. Eğer bu fiyattan almak isteyen olursa önerim şöyle. n 11 adlı siteye yeni üyelik açıp 11 tl indirim kazanıyoruz. Daha sonra 120 tl lik sigma 16.12 yi sepete ekleyince 100 tl üzerine anında yüzde 11 indirim veriyor(14tl). Net halde 25 tl indirim sağlamış oluyoruz.Kargoda bedava olunca 95 tlye halletmiş oldum :)
ürün linki : (link)

devilmycarlos

Forum Bağımlısı
Tepki
298
İsim
yavuz
Bisiklet
Carraro
bu sigmaların kablosuz olanı yokmudur söküp takması pratik olan ışıklı vs

• Beğen
Tepkiler: Birtan Kolburan

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.169
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Kadans kiti ne işe yarar? Tam sayaç alma sürecindeyim.Bir model buldum sigma 145 Tl.Sigma BC-16.12 Nasıldır sizce?

Furkan Kılınç

Daimi Üye
Tepki
89
Bisiklet
Salcano
Kadans kiti çevirdiğiniz pedal sayısını ölçmeye yarıyor. 145 tl derken ? fiyat mı belirttiniz ? @Uptown Cyclist

Kablosuz modelleride var tabiki. STS diye geçiyor onlar.Fiyatıda ona göre artıyor tabi. Ayrıca söküp taktığınız kısmın kablo ile bir alakası yok.Kablo sadece maşadan gidona kadar geliyor. @devilmycarlos

• Beğen
Tepkiler: devilmycarlos

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.169
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Furkan Kılınç Kadans kiti'nin ne olduğunu aslında biliyorum.Soruyu yanlış sordum sanırım.Demeye çalıştığım şey; yani dakikada kaç pedal çevirdiğimizi gösteren sayaçlar var zaten.Kadans kiti pedal sayısını ölçmeyen sayaçlar için bir aksesuar sanırım, anladım şimdi.145 tl derken evet benim bahsettiğim ürün 145.İyi midir sizce? Fiyatına değer mi? Sayaç markası pek bilmiyorum kaliteli olarak Sigma biliyorum ve Garmin ile Topeak.B'twin ve bunlar haricinde önerebileceğiniz güzel bir sayaç markası varsa çok sevinirim :hhhhhh:

Furkan Kılınç

Daimi Üye
Tepki
89
Bisiklet
Salcano
Sigma bc 16.12 kablolu modelini 95 tl ye aldım ben. Eğer sizin bahsettiğiniz model kablolu ise 145 tl çok fazla. Kablosuz ise uygun denilebilecek bir fiyat. @Uptown Cyclist

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.169
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@devilmycarlos
aynı modelin kablosuzu da var, ben özellikle kablolusundan aldım

artıları
kablosuzun veri transferine güvenemedim(başka dandik kablosuz bir km saatinin telefon laptop vb. basit sinyallerle bile sapıttığını görmemle oldu bu)
daha ucuz
şarjı daha uzun süre gidiyor(sinyal almaya çalışırken fazla güç harcar cihazlar)

eksileri
kablolu olması(bana göre bir eksi değil zaten fren kablosuna doluyorsunuz hiç görünmüyor gibi)

@Uptown Cyclist
kadans kiti de çevirdiğiniz pedal sayısını gösterir, mesela dakikada 70 pedal çevirdin bilgisi.

vebag

Aktif Üye
Tepki
140
İsim
ethem kardaş
Bisiklet
Cube
Forum da birileri tavsiye etmişti ac & milan diye bir kilometre sayacını, e baydan 47.00 tl ye aldım ÜSTELİK KADANSLI..

1 aydır gayet mutlu bir şekilde kullanıyorum, en azından araştırmanı tavsiye ederim..

Bence kadans en önemli faktör..