Sigma 12.12 ve 16.12 / Kadans Sensoru Sart mi?

degerli

Aktif Üye
Tepki
42
Bisiklet
b'Twin
Arkadaslar merhaba,

Yurtdisindan km saati almak istiyorum.Fakat onceden kullanmadigim icin hangi ozelliklerinin elzem hangilerinin nadir ve hatta hic kullanilmayan ozellikler oldugunu ogrenmek istiyorum tecrubelerinizden...

Oncelikle 2 model var basliktada yer alan.16.12 ve 12.12 ( her ikiside sts/kablosuz)

16.12 sts : 35 euro
12.12 sts : 28 euro
16.12 sts/cad : 43 - 45 euro

16.12 ile 12.12 arasindaki farklar arasinda stop watch ve geri sayim - backlight ve kadans sensor opsiyonellik farki var 16.12 nin avantaji yonunde.Bunlar ne derece onemli ozellikler?

2. Sorum ise kadans sensoru ne ise yarar?Bana verecegi bilgiler tam olarak nedir ve bu verileri ne sekilde kullanabilirim?

Belki 3-5 ay hicbir ozelligini kullanmayabilirim ama bozulmadanda degistirmek istemeyecegim icin,ozellikleri bu dogurultuda kiyaslayarak ve aciklayarak yanitlarsaniz sevinirim.

Scudo

GürkanG

Üye
Tepki
5
Bisiklet
Focus
Merhaba sigma bc 16.12 sts cad kullanıyorum. Kadans pedal çevirme sayınızı sayıyor. Stop watch geri sayım bunları henüz kullanmadım. Arka ışığını da çok nadir kullanıyorum. Ben şimdilik memnunum, ölçümleri araçla ölçtüğüm değerler ile aynı gayet doğru ölçüm yapıyor yani.

• Beğen
Tepkiler: degerli

Artık Yok

Forum Bağımlısı
Tepki
1.463
Bisikletinizi yarışmak için kullanıyorsanız kadans sensörü yerinde bir tercih olur dakikadaki devir sayınızı bilmek antrenmanlardan sonra ne yaptığınız konusunda size ayrıntılı bilgi verir örnek vermek gerekirse ısınma sürecinde ve kadans ağırlıklı idmanlarda
mtb için 80-90 yol bisikleti için 110-120 kadans aralığındaki sürüşler kasların gelişimi için büyük önem taşır

degerli

Aktif Üye
Tepki
42
Bisiklet
b'Twin
Montaj videolarini izledim.Kadran disindaki parcalar hareketli yerlere baglaniyor(pedal-maşa-jant) ve bu parcalar ufak. Pratik olarak bu cihazlari gormemis ve klanmamis biri olarak sormak istiyorum;bu parcalar kolay kolay dusmez mi ve hali ile kaybolmaz mi? Bisiklet uzerinde muhafaza etmek yine zor olmazmi?

GürkanG

Üye
Tepki
5
Bisiklet
Focus
Hız sensörünü ön maşaya plastik kelepçe ile bağladım kımıldamıyor bile, kadans sensörünü plastik kelepçe ve yanında gelen lastik ile bağladım o da gayet sağlam yalnız kadans sensörüne pedal çevirirken biraz dikkat etmek gerekebiliyor özellikle pantalon ile sürüyorsanız çünkü takılabilir. Gerçi geriden öne doğru pedal çevirildiği için sorun olmuyor fakat bazen geri pedal çeviriyorsanız ve pantalon giymiş iseniz pantalonun paçası üstüne gelebilir burası önemli onun dışında hiçbir sorun yaşayacağınızı sanmıyorum.

• Beğen
Tepkiler: degerli

degerli

Aktif Üye
Tepki
42
Bisiklet
b'Twin
Tercihimi sts cad. Modelinden yana kullanacagim.Verdiginiz bu detay bilgiler icin Resit bey ve Gurkan bey size tesekkur ederim.

Ilk gunler ihtiyacim olmasa dahi ilerleyen gunlerde ihtiyacimin olma olasiligini goz onune aldigimda boyle bir tercih yapmamin dgru olacagi dusuncesindeyim.

GürkanG

Üye
Tepki
5
Bisiklet
Focus
Km saatini bisikletimin üzerinde takılı halde iken şu linkten görebilirsiniz. Şimdiden hayırlı olsun

(link)

degerli

Aktif Üye
Tepki
42
Bisiklet
b'Twin
Sigma 16.12 sts cad modelini almis bulunmaktayim.Daha bisiklete karar veremeden diger yan ekipmanlar tamamlanacak gibi :)

Türko

Sunroofa değil gökyüzüne inananlar
Tepki
3.204
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Türkiyede 110 tl iken amazon.comda 35 dolara satılıyor sigma sport tarafından sıkıntısız ulaşır mı dersiniz?

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@1dost
shipping ücretini unutmayın ama, sigma 16.12 için böyle diyor

Items:TRY 98,13
Shipping & handling:TRY 15,20
Total before tax:TRY 113,33
Estimated tax to be collected:TRY 0,00
Order total:TRY 113,33

Türko

Sunroofa değil gökyüzüne inananlar
Tepki
3.204
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti

gokhantig

Forum Bağımlısı
Tepki
362
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Emre DEGERLI

Ben de yaklasik bir sene once ebay.de sitesinden almistim kablosuz 16.12. sts cad modeli 43 euroya, ama henuz kadans sensorunu bisiklete monte etmedim. Sadece hiz sensoru takili bisikletimde. Alirken madem bu kadar hesapli aliyorum kadans da olsun dedim 8 euro icin almamazli ketmedim. Ne olur ne olmaz bir gun kadans takibi yapmak da isterim belki..