Sigarayı bırakmak artık çok kolay haydi sizde aramıza katılın

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Sahra EVRENSEL tarafından paylaşıldı.

 1. Sahra EVRENSEL

  Sahra EVRENSEL Üye

  Kayıt:
  10 Ekim 2011
  Mesajlar:
  91
  Beğeniler:
  42
  Şehir:
  İstanbul
  Seviye:
  Evet ben bıraktım haziran ayından beri içmiyorum ve bunca yıldır nasıl içmişim bu maddeyi anlayamıyorum öncelikle allen carr ın çok etkili ve başarısı kanıtlanmış videosunu kendimizi vererek izliyoruz veya kitabını okuyoruz video linki http://video.google.com/videoplay?docid=-7032825356513183711&hl=tr o da mı olmadı pfizer ilaç firmasının çıkartmış olduğu champix adlı sigarayı bırakma paketini alıyoruz o zaten istemesenizde bıraktırıyor böylelikle sigarayı bırakınca çok daha iyi pedal çevirebileceğinize eminim haydi burada bir misyon edinelim ve bırakalım ;inanın hayatınızın en güzel kararı olacaktır bu
   
 2. Mehmet_Gürsoylu

  Mehmet_Gürsoylu Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  17 Eylül 2010
  Mesajlar:
  705
  Beğeniler:
  388
  Şehir:
  Eskişehir
  Seviye:
  Konuya taş koymak istemem ama... Benim annem de 36 yıldır sigara içiyor geçen sene bu champix denen ilacı aldı.Kullandı ve bıraktı.Amaaaaa :) En ufak bir sinirlenme anında hemen sigara arıyordu 2-3 kere markete giderken döndürdüm.En sonunda bizden gizli içmeye başlamış gene.

  Bunun yanı sıra aynı ilacı kullanan eniştem sigarayı hiç bırakamadı,kuzenim ise bırakıp 3 ay sonra tekrar başladı.Yani olay kafada bitiyor.İradesi güçlü olmayan kişiler bu meretten asla kurtulamaz.Zaten başlamakla baştan kaybettiler :)
   
 3. #3
  Sahra EVRENSEL

  Sahra EVRENSEL Üye

  Kayıt:
  10 Ekim 2011
  Mesajlar:
  91
  Beğeniler:
  42
  Şehir:
  İstanbul
  Seviye:
  olay kafada bitiyor kesinlikle bırakmak istemeyen bir kişiye bıraktıramazsınız fakat şu da bir gerçek ben champix ile bıraktım şu an canım artık hiç istemiyor sigarayı champix ilacı ile sigarayı bırakan oranları çok yüksek tabi biraz çaba da kişi de olmalı yani bence yardımcı etken kullanmadan %100 lük bir irade gerekiyorsa ki ben başaramamıştım ; champix %80 lik kısmı hallediyor gerisi bağımlıya kalmış oluyor bence ama bırakamıyanlarda var belirttiğiniz gibi
   
 4. turist

  turist Kıdemli Üye

  Kayıt:
  1 Haziran 2011
  Mesajlar:
  217
  Beğeniler:
  199
  Şehir:
  İstanbul
  Seviye:
  iş kafada biter addictivity denen nane,basit olarak nümerik şekilde derecelendirilirse eğer; tütünün tiryakiliği ile eroin aynı seviyelerde. Sigaraya savaş kapsamında bu tespiti yasaya sokmaya çalışıyordu Amerikan senatosu bir kaç sene evvel..

  Acı gibi kavramların (böbrek ağrısı, diş apsesi, mide ağrısı) nümerik sıralandırılması biraz fantastik bir durum olsa da, kimyasal bir hadise de var ortada illaki.
  Kısacası destek alsan da, almasan da iş kafada biter..Hatta destek almak, kafadaki mücadelende, gardını düşürür. Riskin sürer..
   
 5. #5
  Sahra EVRENSEL

  Sahra EVRENSEL Üye

  Kayıt:
  10 Ekim 2011
  Mesajlar:
  91
  Beğeniler:
  42
  Şehir:
  İstanbul
  Seviye:
  bir de şu var eğer bir kişi 3 ay içmiyorsa sonra tekrar başlıyorsa 3 ayda madde bağımlılığı ve kanda nikotin kalmıyor dolayısıyla kriz de olmuyor bu şekilde başlanılıyorsa kişini n kendi tercihi ben ben hazirandan beri içmiyorum canım da çok nadir istiyor o istek de çok kısa sürüyor fakat şunu bilmeliki insan ben bile 1 tane içsem (ki hayatta içmem bir daha )arkası gelir
   
 6. Yusuf Z. Şipal

  Yusuf Z. Şipal Onursal Üye

  Kayıt:
  14 Nisan 2010
  Mesajlar:
  1.836
  Beğeniler:
  1.452
  Şehir:
  Aydın, İzmir
  Bisiklet:
  Cannondale
  Seviye:
  Arkadaşım Champix ilacını kullanmaya başlayalı yaklaşık 50 gün oldu, aslında fiziksel olarak hiç aramadığını söylüyor ama biz işi riske atmamak adına devam ediyoruz. Kesinlikle tavsiye ediyorum.
  İş kafada biter diyen arkadaşlara da katılıyorum ancak bu ilacın fiziki bağımlılığı biyolojik olarak ciddi şekilde etkilediğini bizzat müşahade ediyorum bu süreç içerisinde.
  Ancak ne olursa olsun öncelikle kişi bırakmayı kafasına koymalı, yani hangi ilaç olursa olsun getirin bakalım bunu da bir deneyelim tarzıyla hareket edildiği sürece bu işte başarı şansı yoktur. O yüzden sevgili Mehmet, belki de valide hanım kendi içinde henüz hazır değildi bırakmaya ve çevrenin zoruyla kullanmaya ikna oldu.
  Allen Carr da psikolojik hazırlık sürecinde oldukça etkin bir yöntem. Gerçekten bırakmak isteyen arkadaşlar Champix ile beraber bu yöntemi de okur ve izlerlerse bırakacaklardır. Tüm bağımlılara Allah yardım etsin.
   
  Sahra EVRENSEL bunu beğendi.
 7. Ekrem Erten

  Ekrem Erten Kıdemli Üye

  Kayıt:
  26 Mayıs 2011
  Mesajlar:
  366
  Beğeniler:
  260
  Şehir:
  istanbul
  Bisiklet:
  Sedona
  Seviye:
  10 yıldır içiyordum, hiçbir ilaç kullanmadan geçen hafta bıraktım. 8 gündür ağzıma sürmüyorum. Arada canım istiyor tabi ki ama umarım tekrardan başlamam.

  6-7 ay önce yine bırakmıştım. O sefer ara ara 1-2 tane içiyodum. 2 ay öyle devam etti, sonra tekrardan başladım. Bu sefer bir tane bile içmicem, şu 3 ay barajını bir aşabilsek :)
   
 8. HakanAydın55

  HakanAydın55 Forum Bağımlısı

  Yaş:
  39
  Kayıt:
  28 Mart 2011
  Mesajlar:
  640
  Beğeniler:
  853
  Şehir:
  Kırklareli/BABAESKİ
  Bisiklet:
  Mosso
  Seviye:
  10 seneye yakın içiyordum.
  1 hafta oldu bıraktım....

  aklıma gelmiyor........
   
 9. Faruk ACAROGLU

  Faruk ACAROGLU Yeni Üye

  Kayıt:
  30 Mayıs 2011
  Mesajlar:
  46
  Beğeniler:
  19
  Şehir:
  Eskişehir
  Seviye:
  o ilaçla bantla olucak iş değil kafada bitirmen lazım ben bırakalı 6 ay oldu hiç bişey kullanmadan bıraktım şu anda hiç aramıyorum ha 1 tane bile içsem gerisi gelir o ayrı mesele
   
 10. vlknyz

  vlknyz Aktif Üye

  Kayıt:
  10 Kasım 2011
  Mesajlar:
  137
  Beğeniler:
  314
  Bisiklet:
  Cube
  Seviye:
  Allen Carr yöntemini denedim ve sanırım 2 ay a yakın süredir sigara içmiyorum. Seyrederken son derece saçma bir video gibi gelsede, nasıl olduğunu anlamadığım bir şekilde işe yaradı.

  Bu video yu seyretmeden önce bir kaç kez daha bırakma girişimim olmuş, başarısızlıkla sonuçlanmıştı. (16 senedir içiyordum)

  Ben de bu video ya bir göz atmanızı tavsiye ederim.
   
  Sahra EVRENSEL bunu beğendi.
 11. #11
  Sahra EVRENSEL

  Sahra EVRENSEL Üye

  Kayıt:
  10 Ekim 2011
  Mesajlar:
  91
  Beğeniler:
  42
  Şehir:
  İstanbul
  Seviye:
  ilaçlı veya ilaçsız tamamen kendi iradesiyle bayağı bırakan varmış gördüğüm kadarıyla ::))zaten sigaradan zevk ve keyif alıyorum diyen kendini kandırıyordur yok çünkü öyle birşey sigara firmaları bu ilaç yüzünden paniklediler satışları azalıyor zyban vardı o çok etkili değildi ama şimdik champix var ve bırakmak isteyen bu ilaç yardımıyla bırakabiliyor elbetteki hiç ilaçsız bırakabilmek hem büyük irade ve başarı hemde takdir edilecek bir durum ben ilaçsız bırakamamıştım
   
 12. Mehmet_Gürsoylu

  Mehmet_Gürsoylu Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  17 Eylül 2010
  Mesajlar:
  705
  Beğeniler:
  388
  Şehir:
  Eskişehir
  Seviye:
  Değerli bir abimin sözü vardı onu söyleyeyim :D Kimse sigarayı tamamen bırakamaz sadece içmeye ara verir :) Doğrudur yanlıştır bilmem ama bana öyle geliyor ki 1-2 ay sonra burdaki bıraktım diyen arkadaşların çoğu içmeye başlayacak görüldüğü üzere önceden bırakıp tekrar başlayanlar da olmuş zaten :)

  Bu arada önemli bir bilgi de var spor yapan insanların vücudunda x isimli bir hormon sık salgılandığı için sigara ve bağımlılık yapan maddelere karşı direnç sağlıyormuş.Bu yüzden sporcuların çoğu sigara içmiyor olabilir aslında.Ama sigara içen çok bisikletci tanıdığım var o yüzden belkide bisiklette işe yaramıyor :)
   
 13. Abdurrahman Yıldız

  Abdurrahman Yıldız Yeni Üye

  Kayıt:
  20 Kasım 2011
  Mesajlar:
  7
  Beğeniler:
  3
  Şehir:
  İzmir
  Daha önce bir çok kere başarız sigara deneyimlerinin ardından çeşidi "one" olan filtresi delikli ve baya light sigaraya döndüm.. winston one, muratti one gibi bir çok sigaranın one'ı mevcut.. önceleri gelen duman çok az gelse de zamanla alıştım.. gitgide günlük sigara adedimi de azalttım. Sonunda Haziran ayında tamamen bıraktım.. canım istemiyor hiç.. biraz kilo aldık tabi.. sonra da bisiklet aldım :) ağır sigara içerken bırakınca insanın canı daha çok sigara istiyor.. yavaş yavaş nikotin ihtiyacını azaltmak ilaçtan daha güzel bence..
   

İlginizi Çekebilir

PicsArt_09-19-07.49.25.jpg
[ATTACH] [ATTACH] [ATTACH] [ATTACH] [ATTACH] [ATTACH] Merhabalar herkeze Bu gün size bu işlerde acemi olan birisi olarak kendi kafama göre yapmış oldugum tarifi anlatmaya çalışıcam ilk defa...
upload_2016-8-24_11-7-53.png
Sistemli çalışmak, gelişmek ve yarışlarda iddialı olmak isteyenler için akıl dolu bir site var. Adı Xert Online Xert Online | Login Baron firması bu siteyi hazırlarken aynı zamanda Garmin Edge...
upload_2016-8-11_15-47-54.png
Merhaba, Power metrenin gerçekten ne işe yaradığını merak edenler için örnek bir senaryo hazırladım. Diyelim ki performans ölçümü yapan bir dükkan açtım. Bu dükkanda bazı ölçümler yaparak bana...