Sıfır Ultegra FD-6600 ön değiştirici

basar

Daimi Üye
Tepki
189
Yurtdışından arkadaşım bir çok siparişle birlikte getirdi.
9 lu sistemde olduğum için kullanamıyorum. Hiç kullanılmadı. 25 YTL.
FD-6500 9 lu sistem Ultegra veya DuraAce ile takas olur.

(link)

(link)

Scudo

Servan

Daimi Üye
Tepki
45
bunu dokuzlu sistemle de kullanırsın satmana veya değiştirmene gerek yok. sonuçta aynakol üzerinde büyük dişliyle küçük dişli arasındaki geçişi sağlıyo ön değiştirici.
sisteminin 7li, 8li,9lu veya 10lu olması ön değiştiricide uyum sorunu yaratmaz.
sonuçta hepsinde 53(52)-39luk aynakol kullanılıyor
FD6600'ün 6500 den tek farkı daha hafif olması.

Hasan Hakan Koç

Forum Bağımlısı
Tepki
1.177
@Servan

oldumu şimdi Servan'cım tamda ..Alınık FD6500 diye bir konu açıp bulunca da Başar'a satmayı planlıyordum ..aslında son 50 olurdu ama Başar'ı severim 40 tl üzerinden takasa girip 15 kağıdı sakal yapmayı düşünüyordummmm... :)

Şimdi bizim gibi ticaret erbabı arkadaşlara yanlış bir yardım oldu:(

yine de illa Başar satacam derse ufak bir indirimle ben alırım valla ihtiyacımda var yani ..

Bir yerlerden FD6500 ü de buldum mu:rolleyes: 40 tl ye helalinden veririm ağır mal ,ağır para ..mantıklı alışveriş kimse itiraz edemez tahminim :rolleyes: :D

Servan

Daimi Üye
Tepki
45
Hakan abicim işine gelmiyceeni bilseydim böyle yorum yapmazdım.
hayır zamanında ben de bu parça alışverişinde güzel kazıklar yediğim için gönlüm elvermiyo görünce böyle...
ne kazıklar yedim ama bi bilsen... ciğerlerime kadar...
sora yapraklı ultegra saplı aynakollar... hamur kıvamında kadrolar... neler neler...
bi de etme bulma dünyası derler... etmeyip bulduğum mumelenin haddi hesabı yok anlayacağın.

basar

Daimi Üye
Tepki
189
@Servan

Ben de böyle düşündüğüm için bu modeli istemiştim.
Fakat kafes daha ince zincir için optimize edilmiş. 9 lu sistem tiagra değiştiricim (tasarım olarak buna çok benziyor) daha sert olmasına rağmen daha iyi çalışıyor. Bu yüzden 6500 ile değiştirmek veya satmak istiyorum...