Sıfır diye 2. el bisiklet sattılar

Tepki
5
Salcanon sitesinden ng255 srd modelinin özelliklerini inceleyip begenip salcano bayine gittim. Bana bisikleti gösterdiler ve bolgesel bi ufak cızıkler dikkati mi cektı sonra maşa remote kitlemeli olması gerekirken öyle olmadıgı fark ettim ve satıcıya ısrarla sordum aldıgım yanıt normal oldugu fabrıkadan boyle geldigini soyleyip beni iknaa etti. Bisikleti alıp eve geldim ve bisikletin özelikleriyle internete kıyaslarken 2009 kadro ve donanımıyla aynı oldugu 2011 ile bir cok farklılıklar oldugunu gordum. Hemen faturaya baktım 07/05/2010 tarıhının uzerı karalanmaya calışılıp bugunun tarıhı atılmış. Ve salcanonun verdigin bakım kuponlarından ilki kullanılıp uzerınde '' ikinci ucretsız bakım kuponu'' yazan kupon kalmış.

Satıcı bana hiç bir şekıl 2. el oldugu 2009 model oldugu hakkında bilgi vermedi. Yeni modelmiş gibi sattı. Salcano kalitesine guvenip alıyorum ne yazık ki böyle bir durumla karşılaşıyorum. Bana ne yapmam gerektigi kosunda yardımcı olabilir misiniz ?

duzeltiyorum baktıgım kagıt fatura degil. fatura yanında verilen ek bakım onarım kagıdıymış.

Scudo

Ziya Yılmaz

Forum Demirbaşı
Tepki
54
Bisiklet
Cannondale
Salcanonun sitesinden merkezi arayın oraya iletin derdinizi yardımcı olacaklarını düşünüyorum.

Uğur Recep AKGÜL

Forum Bağımlısı
Tepki
568
Bayiler üreticilerden belli sayılarda her sene bisklet alırlar. Bu bisikletler o sene satılmassa firmalar bunları geri almazlar. Sadece salcanoda degil bi cok firma böyle.

Almadıkları için satan kişinin elinde kalır sene gectigi için fiyat düşürerek satarlar. Bu cok normaldir araba alırken bile 1-2 sene önceki modelin sıfırını alabiliorsunuz bazen fiyat düşerek.

Salcano kalitesinden bahsetmişsiniz de ; salcanonun ilgilendiren durum oldugunu sanmıyorum.

Size biskleti satan satıcının ahlakı ile para sevgisi ile alakalı tamamen diye düşünüyorum.

Onun hatası da 2009 bisklet satması degil bi cok kişi satıor. 2009 bisikleti size bilgi vermeden 2011 miş gibi satmaya calısması.

Tabi bi de işin iç yüzüne inince ne güzel söylemişsiniz. Eve gleince baktım diye . Teknolojinin elimizin altında oldugunu düşününce sizin biskleti almadan önce 5 dk arastırma yaparak bunu görebilmeniz mümkündü. İş işten gectikten sonra yapılacak sey hakkınızı gidip aldıgınız yerde aramaktır diye düşünüyorum.

He 2011 fiyatına göre zaten ucuz sattıysa bisikleti ozaman zaten söylenicek söz de kalmıyor gibi..

Tepki
5
beni kuşkulandıran bakım onarım kagıdındaki dükanın kaşesi ve 05/07/2010 yazısının ustu karalanıp yeni tarih atılıp yeniden kaşe basılıyor

Tepki
6
Bisiklet
Salcano
bu durumu gidip adama sorun. nereden aldığınıız burada anons edin ve ifşa edin. ki başkalarının da canı yanmasın. bisikleti 2011 model diye asttı ise geri almasını cidid olarak teklif edin. tüketici mahkemesine gideceğiniz söyleyin.

memunsanız ve aldığıız fiyat iyiyse. bisiklet ço kfazla kullanılıp yıpratılmamışsa, başka bir bisikletçiye gösterip durumu anlatıp sorun yok onayı alırsanız servisinden , allaha havale edip,salcanaoya durumu bildiirp buradanda bayisini ifşa edip bi soğuk su içerek yaşamınıza devam edebilrsiniz.

geçmiş olsun.