sıçramayı geliştirme

Konu, 'Sağlık - Antrenman - Beslenme' kısmında erdal kılıç tarafından paylaşıldı.

1. erdal kılıç

erdal kılıç Üye

Seviye:
    mehmet bey özelden sıçrama ile ilgili mesaj atmış, ama 50 mesajım olmadığı için cevap yazamadım, buradan yazayım bari :)
    bisikletçi arkadaşların yaptıkları spor itibarıyla yükseğe sıçramak için yeterli kas kuvvetine sahip olduklarını düşünüyorum. ancak bisiklet sporu karakter olarak sırama içermemekte. doğrusal ve aynı ritimde bir performans söz konusu. atletizmle uğraşan sporcular ise koşarken her adımda zemine bir kuvvet uygulayarak sıçrıyorlar. vücut bu duruma farkında olmadan alışıyor ve sıçrama gelişiyor. ayrıca atletizm kuvvet antrenmanlarının büyük bir kısmını sıçramalar oluşturur. bu da haliyle bir gelişim sağlıyor.
    size ise şunu öneririm: triceps suare olarak bilinen gastrocnemius ve soleus kasları sıçramada önemli bir yer teşkil eder. (bu kasların vücudumuzun neresinde olduğunu internetten görsel olarak bulabilirsiniz) bu kaslara yönelik sıçrama antrenmanları sizin sıçramanızı geliştirecektir. biceps femoris, rectus femoris, satrorius ve gluteus maksimus gibi yine sıçramada önemli kasların bisikletçilerde zaten yeterince gelişmiş olduğunu düşünüyorum. kısaca kuvvet antrenmanlarınızın karakterini değiştirin. halter altına girmek yerine, kendi ağırlığınızla yapacağınız sıçrama antrenmanlarını öneririm

Mehmet_Gürsoylu ve Cem Unden bunu beğendi.
  2. Cem Unden

Cem Unden Onursal Üye

Seviye:
    Hocam daha iyi bilir ama özellikle plyometrik denilen antremanların bisiklet sporuna çok bir faydası yok . Bu antremanları oldukça ağır antremanlar aynı zamanda . Benim yaptığım araştırmalara göre sezon başı en iyi ve en ucuz kros training - uzun mesafe koşular . 1-2 km'den başlayıp kademeli artışla 10-12km uzun mesafe koşuları ; dayanıklılığa , iskelet ve sinir sistemine çok faydalı .

Yanlışım varsa hocam düzeltsin ....

3. Mehmet_Gürsoylu

Mehmet_Gürsoylu Forum Bağımlısı

Seviye:
    Çok teşekkür ederim beni bilgilendirdiniz şimdi kendime bir program çıkartıp haftada belli saatlerde bu antremanları yapmaya çalışıcam takıldığım yerde sizden yardım alabilirim umarım :)

Cem Unden bunu beğendi.
  4. Cem Unden

Cem Unden Onursal Üye

Seviye:
    İstediğin soruyu sorabilirsin , bilmediklerimizi de araştırır buluruz . Şunu iyi bilmelisin ki herkese göre antreman farklıdır . En iyi antremanı yine temel kuralların dışına çıkmamak süretiyle kendin bulacaksın . Bol bo araştırma yap . Ama herşeyden önemlisi temel antremandır . Çok çok önemlidir

Mehmet_Gürsoylu bunu beğendi.
    erdal kılıç

erdal kılıç Üye

Seviye:
    Haklısınız. Zaten mehmet bey bisiklet için sormamisti. Bisiklet için uygun antrenmanlar degil bunlar. Basketbol icin yazmıştım bunlari

Cem Unden bunu beğendi.
  6. Emre Çavuş1

Emre Çavuş1 Kıdemli Üye

Seviye:
    Atletizm yapıyorum 3 senedir bisikletin atletizme aşırı faydası oluyor bizza deneyerek öğrendim :))

7. Mehmet_Gürsoylu

Mehmet_Gürsoylu Forum Bağımlısı

Seviye:
    Evet aynen benimde atletizim yaparken bisiklet de süren tanıdıklarım var kondisyonları gayet iyi ilk defa binmelerine rağmen :)

8. Berkhan Bayraktar

Berkhan Bayraktar Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    erdal kılıç

erdal kılıç Üye

Seviye:
    mutlaka olacaktır. bisikletle hem kuvvet, hem dayanıklılık antrenmanını bir arada yapabiliyorsunuz. ama fuleleriniz (adım uzunluğu) biraz kısalabilir. bundan kaçının. hangi mesafeleri koşuyorsunuz,merak ettim.

10. observer

observer Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    air alert 3 uyguluyorum 6. haftadayım

İlginizi Çekebilir

leg-cramps.jpg
Eğer sıklıkla kramp sorunu yaşıyorsanız, sebepleri ve çözüm önerilerini bu yazıda aktaracağım. Orijinal link yazını sonunda olacak :) [ATTACH] Eğer krampla yüzleşmişseniz, muhtemelen o...
upload_2017-3-5_12-28-7.png
Biliyorum "yol bisikletiyle yapılan en yüksek hız" gibi ilgi çekecek bir konu değil ama, ülkemizde, genetik kimlik yoluyla hangi spora yatkın olduğunuzu tespit eden bir firma var. Genetic Trainer...
upload_2016-8-24_11-9-43.png
Sistemli çalışmak, gelişmek ve yarışlarda iddialı olmak isteyenler için akıl dolu bir site var. Adı Xert Online Xert Online | Login Baron firması bu siteyi hazırlarken aynı zamanda Garmin Edge...