Sıcaklar bitene kadar gündüz bir daha asla...

aşırı sıcaklarda gündüz turuna çıkar mısınız?

• evet çıkarım

• hayır çıkmam

• kararsızım

• Toplam katılım
    77

chnkrmz

kırdılar beni layer layer.
Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
dün azıcık gezeyim dedim (32km)
resmen kızartmalık et gibi oldum. kolumdan ısırsam rahatlıkla ağzıma et parçası gelirdi hatta.
halbuki hiç 10 km yi geçmedim hız olarak. yokuşlarda inerken bile yüzüme sıcak hava vuruyordu resmen.
gece sürüşlerin gözünü seveyim.
bu sıcaklar ne işkence böyle.
eve geldikten sonra yarım saat soğuk banyo yaptım gene kendime gelemedim.
sıcaklar bana ayriyetten fazla dokunuyor. bunu birkez daha anladım.

Scudo

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Ben genelde akşam 4 gibi falan çıkıyorum 8'e kadar devam, pek sıkıntı olmuyor ama bu saatlerde veya 4'e kadar falan sıkıntı. Dikkatli olmalısın başına güneş geçer yoksa. :)

AliÇimen

Daimi Üye
Tepki
256
İsim
Ali Çimen
Bisiklet
Salcano
Bende durduğum yerden bir bakıyorum sırtım su gibi. Ama sıcaklar beni fazla etkilemiyor hiç bir zaman. Soğuk olmasındansa sıcak olması iyidir bence.

• Beğen
Tepkiler: erendiz çetiner

Cengizhan BAKIR

Aktif Üye
Tepki
82
Ben genelde 5 civarı çıkıyorum.Sıcaklar çok fena çarpıyor adamı valla.Çok geçmiş olsun.

Bahadır S.

Daimi Üye
Tepki
698
İsim
Bahadır S.
Bisiklet
Canyon
Sabah güneş doğunca, 6 dan sonra çıkıp 10 a kadar sürülebilir. Sonrası sakat. Akşam 5 e kadar da çıkılmaz.

• Beğen
Tepkiler: ratm

Cengo

Daimi Üye
Tepki
358
Bisiklet
Carraro
Dikkat edin, bahsettiğiniz gibi güneş yanıkları tehlikesi var, ayrıca aşırı su kaybı, tansiyon, güneş çarpması, kalp rahatsızlıkları vb. bir çok riski daha var. Mümkün mertebe sabah erken saatlerde veya öğleden sonra akşam üstü tercih edilmeli bu mevsimde. Sıvı tüketimi normalden fazla olacak şekilde arttırılmalı, hafif gıdalar tercih edilmeli.

Kobebryant

Daimi Üye
Tepki
386
İsim
Erdem
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Diğer
Dün Pendikten Bir Arkadaşıma ( Saat 12 Civarı ) BisikLet aLdık Oradan SahiL YoLu Üzerinden Kadıköy'e .. Kadıköy'den VapurLa Eminönüne Geçtikten Sonra O'radanda Evimize GeLdik Okmeydanı'na .. TopLamda 45-50 Km Kadar Sürdük .. Duşa Girdiğimde Farkettim KoLLarım Simsiyah oLmuştu :) .. Sanırım Yazda oLsa Güneşte BisikLet SürüLecekse Uzun KoLLu BirşeyLer Giymek Lazım :) .. Sürüş Sırasında 2 Şişe Su, 1 Limonata, Döndükten Sonra İse 2 Litre Su, 1,5 Litre Limonata, 1 Bardak Çay İçtim Ama HaLa Hiç Bir Şey İçmemiş Gibiydim :) ..

chnkrmz

kırdılar beni layer layer.
Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
@BF Okuru buluşmayı sabah yapıp gölgelik biyerde börek çörek yeyip akşama kadar sohbet ederik artık :D

Melih Çolak

Cyclist ♥
Tepki
3.073
Bisiklet
Scott
haşlanmış yumurtaya dönüyor adam :D dün sıcakta tırmanış yapmıştık resmen kavruldum allahtan dağ yolundayız buz gibi akan çeşmenin altına bi soktum kafamı kask ile anlatılmaz yaşanır o anlık duygu :)

• Beğen
Tepkiler: akndgl

Erdem C.

Daimi Üye
Tepki
157
Bisiklet
Diğer
sabah saat 6 - 11 gıbı bınmek gereklı bu sıcak yaz gunlerınde. o saatlerın dısında cıdden kızartma gıbı oluyoruz.

Hüseyin Kara

Aktif Üye
Tepki
141
Bisiklet
KTM
Bu hafta için tüm yurt çapında çok sıcak hava uyarısı verdi meteoroloji. Özellikle Marmara ve Ege bölgeleri çok sıcak olacak. Dün İstanbul 40 dereceyi görmüş. Dikkatli olun arkadaşlar. İmkanınız varsa en güzeli akşam sürüşleri.

Kobebryant

Daimi Üye
Tepki
386
İsim
Erdem
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Diğer
@leyla_p Sen Denize Gidince TeLafi Edersin Durumu :) ..

ismail.yüksel

Forum Demirbaşı
Tepki
276
burada akşam 8:30dan önce kesinlikle bisiklet sürülmez. güneş o kadar yakıcıki nefes alınmıyor. sabah bile gitmiyorum artık 6sı 7si farketmiyor güneş vurmaya başladı mı sıcaktan durulmuyor.

• Beğen
Tepkiler: caner1405

Yusuf G.

Forum Demirbaşı
Tepki
715
Bisiklet
Cube
Ben sabah 8:30 gibi işe gelirken serin serin geliyorum ama akşam 18:00'da bile sıcak dinmemiş oluyor, Gölcük'de nem de oluyor, akşam iş yerinden çıkasım gelmiyor valla bu yüzden. Hatta bir başlık mı açsam "işe bisiklet ile gidip geri dönemeyenler" diye :rolleyes:

ATALAY16

Forum Bağımlısı
Tepki
1.712
İsim
Fatih Mehmet ATALAY
Bisiklet
Sedona
aynen dün bende bursa mudanya turu yapayım dedim saat 17:00 gibi yola çıktım 20 km geçmiştim ki bezdim 2 defa arka lastiği patlattım :)

MurathanKaratmanlı

Aktif Üye
Tepki
101
İsim
Murathan Karatmanlı
2 gün önce benim de başıma güneş geçti bisiklet sürerken,eski evin önünden geçerken midem bulandı direk bahçeye girdim çeşmeyi açtım yüzümü yıkadım.Oturup gözlerimi kapattım ve kustum çok kötüydü,akşamında da zaten başım çatlıyordu resmen :aglyrmngaa: